Autor Wątek: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)  (Przeczytany 20625 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« dnia: Listopad 02, 2011, 22:00:37 »
http://allegro.pl/kosmos-ruska-gierka-hokej-niesamowity-stan-i1912702238.html

to moja aukcja, specjalnie daje czerwony napis zeby kazdy wieidzal - ze na przesylce nie zarabiam. allegro powinno odgórnie dawac przedzialy wagowe przedmiotow i ceny przesylek, ale nie robi teog bo jest kilka firm pocztowych lub kurierskich, ktore maja swoje cenniki..... a teraz to jzu w ogoel sie wszsytko popieprzy bo z uplywem tego roku konczy sie monopol poczty polskiej...... i mowie Wam bedzie gorzej, bo Poczta-Polska ostatnio (w ostatnich 2 latach) poprawila swoje dzialanie i to o wiele.... jedyne opoznienia jakie sa wwynikaja ze spoźnialstwa wysylajacych/sprzedajacych. tak samo z cenami... wysylasz cos listem poleocnym i placisz za to 4-6 PLN, a ludzie na alegro wrzucaja cene przesylki jednego karta za 15 PLN.... nowe firmy jak wejda - to od razu ze swoimi cenami..... niby nizszymi..... ale koszt pakowania tkaiej paczki to bedzie drugie tyle.... bo oni inaczej nie preferuja....
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 21:26:28 wysłana przez Antari »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2011, 00:06:36 »
allegro powinno odgórnie dawac przedzialy wagowe przedmiotow i ceny przesylek, ale nie robi teog bo jest kilka firm pocztowych lub kurierskich, ktore maja swoje cenniki.

Dokładnie, jestem jak najbardziej na tak. Kiedyś z yanem żartowaliśmy, że wystawimy GB Classic po 1 zł na KT, a koszt wysyłki 100 zł. W takich wypadkach dochodzi chyba do usunięcia aukcji przez pracownika allegro, ale dziwi mnie dlaczego analogicznie nie usuwa się aukcji, na której koszt wysyłki dla konsoli GB Classic wynosi 20-30 zł. Pomijam, że niektóre duże firmy wysyłają kartridże w różnych "dziwnych" cenach pomimo, że mają stosowne zniżki na bąble/koperty po 16 groszy za sztukę a nie jak w okienku na poczcie po całe 1,50-2 zł.

Rozwiązanie jest proste, wprowadzić jednolite stawki i jasno określić przedziały wagowe, a jak ktoś chce korzystać z innych firm kurierskich czy pocztowych to niech sobie wlicza resztę kosztów wysyłki do ogólnej ceny przedmiotu. Zrobić odpowiedni punkt w regulaminie dot. jednolitych stawek i tyle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 00:21:30 wysłana przez Antari »

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2011, 00:20:32 »
Jak najbardziej jestem za.  Kupiłam ostatnio grę na DS'a sama dyskietkę i miał koszt wysyłki 8zł, gdzie zapłacił 3.75+koperta maksymalnie 1zł. I jak zwróciłam mu uwagę to powiedział mi ze " w koszt wysyłki jest wliczony czas na spakowanie i pójście na pocztę". Jak to przeczytałam to myślałam ze padnę ze śmiechu, od kiedy się komuś płaci za pójście na pocztę, jak niechce chodzić to po co to wystawia;/

Ludzie są nie normalni. Kiedyś też ktoś ode mnie pobrał opłatę za bilet na autobus, tak uzasadniła wysoki koszt wysyłki. Bo przecież na pieszo nie można iść i ja to muszę za sponsorować.

Niedługo dojdzie do tego że będziemy płacić komuś że poświecił zcas na wystawienie towaru:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2011, 00:33:27 »
Haha poprawił mi się humor o tak później porze xD Ciekawe jakim cudacznym algorytmem przeliczył wysiłek fizyczny, potrzebny do dostarczenia paczki na pocztę, na pieniądze. No cóż pewnie ma swoje "stawki" i przedziały odległościowe (np. 1 krok - 2 grosze). Mógł jeszcze sięgnąć po argument gastryczny i policzyć za śniadanie jakie spożył przed udaniem się do placówki poczty; przecież na głodno mógłby paść z wycieńczenia :) Potem zaliczył fryzjera (żeby pani w okienku go nie sponiewierała wzrokiem), dentystę (w celu podniesienia standardu dialogu z wyżej wspomnianą) oraz sklep obuwniczy (należało wymienić buty na wygodniejsze). Oj dziwny jest ten świat xD

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2011, 07:39:12 »
Co wy od wczoraj na Allegro kupujecie? ;) Ludzie od zawsze wliczali oplate Allegro lub/i koszty prowadzenia sklepu lub/i czesc ceny przedmiotu w wysylke. Wystarczy liczyc ile kosztuje kupno na danej aukcji w sumie i czy to sie dalej oplaca.

Identycznie jest zreszta na eBay, czy w wielu sklepach. Gra jest za 10 dolcow, a wysylka za 30? Prosta sprawa: jesli to jest warte 40 to biore, a jak nie to szukam dalej.

Tak to juz wiec jest (nie tylko na Allegro) i nie za wiele daje sie o to burzyc.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2011, 12:24:45 »
Ja kiedyś chciałem kupić coś naprawdę małego, a koszt przesyłki wynosił 20zł. Kiedy się o to upomniałem, to mi ta osoba odpowiedziała, że w koszt wysyłki wliczona jest prowizja od sprzedaży... Podziękowałem.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2011, 12:26:51 »
No nie, ale co mnie to obchodzi że ktoś musi kogoś opłacić, sam niech robi a nie zatrudnia pełno osób:) Tak ale kiedyś to było bardzo rzadko i niewielkie kwoty, teraz za list który wyda 3.75 biorą 10zł, wiec trochę to jest przegięcie. I żadne usprawiedliwienie nie jest dobre że naciągają ludzi. Za te naciągane kwoty możesz sobie inna rzecz kupić, a tak kasa w błoto wydana, a mógłby być kolejny kasek w  kolekcji:) Ale nic nie przebije pięknych zmian wyglądu na allegro:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2011, 12:49:50 »
Jak sprawa wygląda na allegro i ebay to wydaje mi się, że wszyscy tutaj wiedzą Inlagd ;) Śmieszy natomiast tłumaczenie sprzedawców "doliczyłem koszt tego, że pofatygowałem się i poszedłem na pocztę". Takie naciąganie to pospolite ku*estwo, wolałbym żeby doliczyli do ogólnej ceny przedmiotu koszty swoich widzimisię a przesyłka była regulowana odgórnie przez serwis aukcyjny. Wiem, że tego typu gadanie raczej nic nie zmieni, ale mam chyba prawo wyrazić swoje zdanie - nie jestem zadowolony z tego co się dzieje na tego typu aukcjach.

Podobnie nie jestem w stanie zrozumieć wieeelu rzeczy np. dlaczego fani kolejnych części Pokemonów (lub innych gier) są w stanie uwaga w domowych warunkach przetłumaczyć skrypt w przeciągu kilku tygodni, a Nintendo podmiana fontów z JAP na ENG zajmuje ponad rok czasu... pomijam że tutaj działają fani - konsumenci, a w Nintendo pracuje cały sztab ludzi nad tym. Dlaczego chociaż raz nie można zrobić ogólnoświatowej premiery? Utworzyć specjalną grupę zajmującą się tylko i wyłącznie tłumaczeniem? Podobnie jak wyżej - dla mnie to po prostu śmiech na sali, chociaż wiem, że nic w tej kwestii się nie zmieni od mojego gadania bo wszystko, podobnie jak w przypadku sytuacji akapit wyżej, rozbija się o kasę :) Ale nie wgłębiajmy się w szczegóły odnośnie tłumaczeń, bo to nie czas i miejsce.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2011, 13:07:04 »
Allegro po zmianach wygląda wybitnie chu*owo.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2011, 13:16:33 »
Skoro wszyscy wiedza jak sprawa wyglada, to w czym problem? W tym, ze kilka zlotych/dolarow/euro/jenow wiecej wliczonych jest w przesylke zamiast w cene? A przesylka "gratis/na koszt sprzedajacego" (z naciskiem na cudzyslow) nikogo nie bulwersuje? Obciazenie konta w banku bedzie dokladnie takie samo, czy ktos policzy sobie 10+30, 30+10 czy 40+0. Nie ma za bardzo o co kruszyc kopii.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2011, 13:46:19 »
W sumie racja, wychodzi na to samo, ale jednak dla mnie lepiej wygląda 30+10 niż 10+30 :P Detal świadczący o wzajemnym szacunku kupującego i sprzedającego :P

Nowy wygląd allegro to katastrofa... zauważyliście, że dzisiaj powiększyli miniaturki przedmiotów w spisach? Przeglądanie zajmuje teraz 2 razy więcej czasu...

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2011, 14:04:43 »
Robią idiotyczny ruch....odcinają ludzi, którym trudniej przychodzi zmiana. My jakoś damy rade z nowym wyglądem, ale znam takie osoby o wiele starsze od nas, które nie ogarną tego wyglądu....i co teraz? będą tracić klientów? Nie....bo mają monopol na naszym rynku...taki troszke niepisany...ebay próbowało i nie inwestuje już u nas, portal stoi bo stoi....świstak...no comment...a wystarczyło dodać przyciski "stary wygląd" i "nowy wygląd" i wiso....

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2011, 14:16:42 »
Ebay raczej powinno zainwestować w nasz rynek takie moje zdanie. Wole tam sprzedawać niż na allegro, najbardziej przekonujące jest to że jest bezpłatne wystawianie i przy 60 czy 100 aukcjach to jest bardziej opłacalne niż zapłacić za każda aukcje na allegro minimum 30-50groszy to wychodź okolo30-50zł za same wystawianie a prowizja do tego, no właśnie same kwoty mówią za siebie. Do tego na Ebay-u możemy wystawiać do woli aż nam w końcu zejdzie bez żadnych opłaty wystawiania. Fakt faktem ze koszt przelewu paypal jest dość duży + opłata prowizji, ale chyba jest bardziej opłacalne, bo ogłoszenie wisi do woli.

Co do allegro mówicie 30+10 jest tak samo jak 10+30. Ale jak się widzi towar za 10zł i wysyłka 30 to się niedobrze robi na sama myśl jak można tak osuzkiwac i wrzucaj cene towaru do pzresylki, żeby była mniejsza prowizja. Ale z drugiej strony jak ktoś wystawi na aukcje i akurat wygrasz za 10zł + 10zł paczka normalny koszt to chyba lepiej brzmi 20zł niż 40zł:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2011, 19:25:31 »
Allegro po zmianach wygląda wybitnie chu*owo.

Prawie dogania eBay pod względem chujowości. Ogółem to chyba nie ma rzeczy, której by od nich nie ukradli (a nie jest to dobry pomysł bo eBay ssie okrutnie pod względem funkcjonalności).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2011, 19:45:21 »
To jest genialny pomysł rodem z cyklu "wszystko po to by się 56k modem kowalskiemu nie zagrzał" Czyli moda na upychanie wszystkiego po zakładkach, dodatkowych stronach itd. Co w dobie szybkiego neta jest śmieszne i czego wyjątkowo nie uznaje. Dlatego też galerie na GBF wyglądają tak jak wyglądają, żadnych zbędnych kliknięć.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2011, 19:47:00 »
Ja przycisku "Wystawione w ciągu 24h" szukałem UWAGA dobre 8 minut. A gdzie do kufy nędzy jest LOKALIZACJA??
rnav spotting :)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2011, 20:28:05 »
Lokalizacji nie ma i póki co chyba nie będzie. Pojawia się tylko przy okazji odbioru osobistego co jak dla mnie jest idiotyzmem. Wygląd tak jak gdzieś pisałem dla mnie zbyt nieczytelny i ebay'owski. Ale coś za coś. Nie chce mi się szukać znowu linka, co go na RA zapodałem, ale przy okazji tych zmian ma być wprowadzona nowość, a mianowicie zwrot opłat za wystawienie przedmiotu po udanej aukcji. Wygląda na rekompensatę za niezbyt udany layout;)

Ok jednak mi się zachciało:
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Rewolucja-na-Allegro,wid,13960703,wiadomosc.html?ticaid=1d52d

Edit Można by te posty gdzieś wydzielić do osobnego tematu, co by offtopu zbytnio nie robić. Myślę, że to nie pierwsza i nie ostatnia zmiana na allegro więc okazji do narzekań będzie wiele;)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2011, 20:29:35 »
Ale mi rekompensata:) Tego dna nawet by bezpłatne wystawianie nie zagłuszyło. Tak jak mówi Bodzio, lokalizacja tylko jak odbiór osobisty.

A link tutaj:
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Rewolucja-na-Allegro,wid,13960703,wiadomosc.html
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2011, 20:36:34 »
Zakładki z "wystawione w ciągu 24h" itp. są umiejscowione tak tragicznie, że aż chciałoby się wymordować ludzi z allegro.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2011, 20:52:48 »
Ja! Ja! Wybierz mnie! xD

Chętnie się przyłączę do Ciebie...
rnav spotting :)