Autor Wątek: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)  (Przeczytany 20900 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 31, 2012, 20:35:14 »
@UP
Allegro właśnie chciało się upodobnić chociażby wyglądem do ebay'a...

Co do tych wszystkich zmian,
kiedyś było znacznie fajniejsze wyszukiwanie przedmiotów, przykładowo - szukam telefonu:
http://web.archive.org/web/20081217002601/http://www.allegro.pl/165_telefony_komorkowe.html
strona (u mnie przynajmniej) jest obcięta graficznie ale jak zejdziecie niżej to po lewej stronie ujrzycie "informacje dodatkowe" "transmisja danych" itd.

A dziś?
http://allegro.pl/telefony-komorkowe-165
Jest to dosłownie super obcięta wersja.
Wiem wiem, technologia i te sprawy, ale jednak znam osoby które wciąż poszukują/kolekcjonują telefony z IRdą (sam mam ich 3), wyjątkową transmisją danych itd.
I najważniejsze W KAŻDYM DZIALE gdzie-jest-opcja-ustawienia czy produkt jest nowy/używany!? Dawniej tego prawie zawsze używałem.


Co do "specjalnej" wyszukiwarki - to nie tylko w dziale telefony, lecz na chwilę obecną, nie mogę sobie specjalnie przypomnieć w jakich to działach zostało obcięte tak bardzo wyszukiwanie.


A tera żeby było śmiesznie:
http://web.archive.org/web/20000511070651/http://www.allegro.pl/
Strona - prosta i na temat... lecz w owym czasie nawet nie wiedziałem co to internet : ]
A patrząc na stronę wyżej dostrzegłem coś takiego:
komputer Celeron 466, 64 MB RAM, monitor 15"     -      2650.00 zł   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 20:41:58 wysłana przez Ostry96 »

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:21:15 »
Nie bardzo łapie i mam czas wnikliwiej analizować kwestię tego koszyka, ale w praktyce jak to się będzie jadło i czym się będzie różniło od tego co jest teraz? Najlepiej na przykładzie wystawionego GB za 60zł :)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 31, 2012, 22:54:47 »
Nie bardzo łapie i mam czas wnikliwiej analizować kwestię tego koszyka, ale w praktyce jak to się będzie jadło i czym się będzie różniło od tego co jest teraz? Najlepiej na przykładzie wystawionego GB za 60zł :)

A więc stworzę ładny pisany komiks ...:


Tajemniczy X: Łaaaa Game Boy - łaaa 60zł - zajefiście - biore!
X wchodzi do danej aukcji gdzie nie widzi opcji Kup Teraz ani licytuj.
Tajemniczy X: Aukcja widmo D: <szybko wystawić do bubli, kwiatuszek...>
Zauważył że jest jedna opcja - Dodaj do Koszyka.
A więc co tu robić? Aukcja się kończy...
X klika klawisz...
Tajemniczy X: ... ... ... i?
X po przeglądnięciu całego internetu, przeczytaniu całej swej półki z książkami (Pan Tadeusz i Jak utonąć bez wody). Aż w końcu znalazł... ,,Należy kliknąć Koszyk na górze po prawej klawisz Koszyk na stronie allegro."
X wchodzi na allegro po czym klika na takowy klawisz.
Widzi aukcję którą chciał zastopować dzięki Kup Teraz lecz tej opcji nie było.
Zaznacza lewym myszkiem kwadracik obok aukcji a następnie klika Kup (nie wiem czy tak to wygląda ale pewnie tak).
Koniec aukcji z Game Boy'em.
Mail: Kupiłeś ,,Game Boy + milion dolarów'' za 60zł [...]
Tera tylko zapłacić jak zawsze przez zdzierczy PayU lub przelew na konto... a jak, skoro Tajemniczy X nie ma konta w banku? :c


Smutno kończy się ten pisany komiks... ale w miarę zrozumiałe CNIE?

Oczywiście ta historyjka/pisany komiks nie miał na celu nikogo obrazić.

Różnice:
Zamiast tradycyjnie klikać Kup Teraz i mieć wszystko z głowy - trzeba będzie najpierw kliknąć Dodaj do koszyka po czym zrobić tak jak w pisanym komiksie wyżej.

Wniosek:
Więcej klikania... moim zdaniem jest do lekkie utrudnienie, ale bardziej wkurzające utrudnienie.



~Służę pomocą ; )


Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 01, 2012, 06:49:34 »
...zapłacić jak zawsze przez zdzierczy PayU...

Dlaczego zdzierczy?? PayU nie pobiera przecież żadnych prowizji. Czy to wypłacasz czy wpłacasz. Ja tam lubię płacić przez PayU bo pieniądze są zapłacone od razu i niejednokrotnie sprzedawcy szybciej wysyłają paczkę. Tak samo jak mi ktoś wpłaca przez PayU może liczyć na moją szybką wysyłkę bo nie muszę czekać aż się pieniądze zaksięgują (1-2 dni robocze).

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 01, 2012, 09:12:37 »
Cytuj
A więc stworzę ładny pisany komiks ...:

Dzięki :) Trochę głupi ten pomysł z koszykiem, ale do wszystkiego się będzie trzeba przyzwyczaić...

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:31:42 »
...zapłacić jak zawsze przez zdzierczy PayU...

Dlaczego zdzierczy?? PayU nie pobiera przecież żadnych prowizji. Czy to wypłacasz czy wpłacasz. Ja tam lubię płacić przez PayU bo pieniądze są zapłacone od razu i niejednokrotnie sprzedawcy szybciej wysyłają paczkę. Tak samo jak mi ktoś wpłaca przez PayU może liczyć na moją szybką wysyłkę bo nie muszę czekać aż się pieniądze zaksięgują (1-2 dni robocze).

Lecz wypłata z PayU trwa 1-2 dni co mnie przykładowo dość obciąża. Zazwyczaj przelew bankowy idzie do mnie w ... pół dnia?

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 01, 2012, 11:45:00 »
Ja tam z PayU korzystam i też uważam, że bardzo przyspiesza to zakup i przynajmniej człowiek wie na czym stoi. Bo nie raz jest tak, że ktoś coś kupi, patrzysz jeden dzień, drugi - nie ma przelewu i zaczyna się myślenie czy już przelana kasa tylko nie wpłynęła do banku, czy jeszcze nie, itp. Zwłaszcza jak ktoś nie jest handlarzem i sprzedaje coś, żeby się pozbyć to robi to zwykle wtedy kiedy ma czas, potem chce to szybko wysłać i mieć spokój, a nieraz zwykłym przelewem się to przedłuża bo jak nie jesteś w tym samym banku co kupujący to nieraz potrafi dość długo takie coś iść. Ja jak mam kasę na koncie PayU i przekazaną do wypłaty to nawet nie czekam aż mi dojdzie fizycznie na konto tylko od razu wysyłam. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Co do zmian na allegro to życzyłbym sobie, że za jakiś czas jak poczta polska straci monopol na listy, itp. to pojawi się kilka firm, może i allegro wymyśli własną usługę, które będą oferować tanie wysyłki bo nieraz chcesz kupić okazyjnie coś za grosze, a przesyłka wychodzi 50-75 ceny owego produktu. Wiadomo konkurencja = niższe ceny i ten monopol poczty już dawno trzeba było przerwać.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 01, 2012, 11:52:08 »
Lecz wypłata z PayU trwa 1-2 dni co mnie przykładowo dość obciąża. Zazwyczaj przelew bankowy idzie do mnie w ... pół dnia?
Dłużej trzymają kasę = dostaną więcej odsetek. :-] Allegro to zuo, tak samo jak eBay zresztą do którego chcą się upodobnić - ostatnio znów podnieśli opłaty, choć do jebeja trochę im jeszcze brakuje. (10% kradną)
odi profanum vulgus et arceo

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 04, 2012, 17:34:17 »
I... już po starym wyglądzie allegro. Kompletnie nie wiem, czemu miały służyć te zmiany, skoro ze strąny startowej w dalszym ciągu można wejść w te same kategorie -.- Dobrze, że pozostaje jeszcze KT.

EDIT: Jednak wewnątrz też coś pozmieniali - nie ma już konsol w dziale gry :l
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 18:21:40 wysłana przez Bart »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 04, 2012, 19:56:16 »
PayU przyśpiesza znacznie wysyłkę. Przykładowo sprzedajecie coś. Klient od razu płacie przez PayU. Następnie te pieniądze w ciągu 5 minut są już zaksięgowane na koncie PayU (nie mogą być cofnięte). Wy jako sprzedawca macie już te pieniądze więc od razu można też wysłać przedmiot. Jeśli ktoś kupił przedmiot z rana i wybrał priorytet, a ja mogę go wysłać od razu (oraz znam specyfikę pracy mojego urzędu pocztowego - o której wyjeżdża ostatni transport) to paczka faktycznie dociera do kupującego dnia następnego. Kilkukrotnie już to sprawdziłem, ale wszystkie te warunki muszą być spełnione. Co do wyglądu zupełnie mi się nie podobają zmiany z dzisiaj. Po co podporządkowywali pewne kategorie innym? To nie ułatwia życia, ale z kolei nie jest to jakiś ogromny problem.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:37:35 »
Tej, nie wiecie może co się teraz dzieje z allegro?
W konsolach i automatach np. nie ma nic z game boy'ami!!!
przykład:
http://allegro.pl/game-boy-color-classic-122237

i foteczka:


Już tak czekam pare minut i nic... czy może tlko u mnie tak jest?


+ wystawiłem przedmiot dla testu - i w dziale "sprzedaję" - niczego nie ma o.O

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:43:47 »
U mnie to samo. Chyba coś modernizują albo jakaś awaria.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:57:25 »
Coś im się popsuło chyba... U mnie też pusto

Edycja:
Już działa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 16:08:31 wysłana przez Wawrzino »

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 27, 2012, 19:10:55 »
Zauważyłem, że od dłuższego czasu co chwila są jakieś jaja z allegro. Strasznie awaryjne się zrobiło - aktualnie po raz 10 próbuję się zalogować. Nie wiecie co może być tego powodem? Tych wszystkich "awarii".

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 27, 2012, 19:55:50 »
Zauważyłem, że od dłuższego czasu co chwila są jakieś jaja z allegro. Strasznie awaryjne się zrobiło - aktualnie po raz 10 próbuję się zalogować. Nie wiecie co może być tego powodem? Tych wszystkich "awarii".

A spróbuj wyczyścić "ciasteczka"... zazwyczaj są w opcjach przeglądarki.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 27, 2012, 23:22:40 »
To allegro ma problemy, nie ja :) W ogóle dziś wygrałem aukcję i się cieszyłem bo okazja była, a tu chcę płacić wieczorkiem, a tu aukcja trwa i chyba została przedłużona. Niezły bezsens...

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 28, 2012, 13:18:31 »
To allegro ma problemy, nie ja :) W ogóle dziś wygrałem aukcję i się cieszyłem bo okazja była, a tu chcę płacić wieczorkiem, a tu aukcja trwa i chyba została przedłużona. Niezły bezsens...

Jak to przedłużona...?
chyba że serwis bł niedostępny na godzinkę... to tak

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 28, 2012, 17:12:50 »
U mnie był dostępny, temu się wkurzyłem. Licytowałem do samego końca i nie było żadnych problemów. Jak mnie dziś ktoś przebije to się podwójnie wkurze.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 28, 2012, 18:32:00 »
Coś im się pierdzieli bo ja wczoraj 1h czekałem bezskutecznie na maila powiadamiającego o wygraniu aukcji. Problemy z logowaniem również miałem.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Allegro.pl - dyskusja ogólna (zmiany itp.)
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 28, 2012, 21:27:03 »
Coś im się pierdzieli bo ja wczoraj 1h czekałem bezskutecznie na maila powiadamiającego o wygraniu aukcji. Problemy z logowaniem również miałem.

Jeżeli to była licytacja a Ty wygrałeś - to normalne. Zawsze czekam, czasem nawet ze 2 godziny.