Autor Wątek: Temat do kasacji  (Przeczytany 4932 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2012, 21:33:54 »
Ja na to wbijam. Tzn. wbijam na lata poprzednie, bo nic już tym nie zrobię. A od tego roku będę spisywał wszystkie aukcje i odnotowywał sobie źródło pochodzenia przedmiotu, który sprzedaje. Za rok odliczę podatek od zysku i wpiszę to na PIT. Wszystko co mogę zrobić w tym temacie.

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2012, 09:36:48 »
Generalnie jeśli ktoś się boi to najprościej jest zachowywać dowody przelewów jak coś kupujemy na dysku, a po sprzedaży drukować rachunki od allegro jako udowodnienie ewentualnych kosztów. Takie rzeczy trzeba trzymać przez 5 lat :) Więc lepiej przechowywać to w formie elektronicznej np na pendrive.

Jak ktoś posiadał coś krócej niż 6 miesięcy lub nie jest w stanie tego udowodnić więc wychodzi na to samo  to chcąc spać spokojnie dobrze wpisać to na pit 19 w rubryce inne dochody. Póki jest to osoba niepracująca i nie przekroczy tych 3 tyś coś to nie będzie podatku, jeśli jednak pracuje się to może to wyglądać tragicznie przy przekroczeniu progu podatkowego właśnie przez sprzedaż z allegro i zamiast 18% podatu zapłacić 30%...

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:06:53 »
Ale przecież 30% to jest dopiero od dochodu 85 528 zł.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 11:45:35 wysłana przez Rezor »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2012, 11:16:58 »
Rezor -> Takie czasy, że spać już spokojnie nie można :) Trzeba się nauczyć z tym żyć.

Ja tylko nie mogę przeboleć faktu, że jeśli nie ma się dowodu zakupu to teoretycznie trzeba płacić podatek od całego dochodu.

No i masakra z trzymaniem dowodów zakupu, wiecie ile tego się nazbiera przez 5 lat? Będę tym zasypany :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2012, 11:52:08 »
Nie od dochodu, tylko od przychodu. Tak jakby te rzeczy brały się z kosmosu albo były kradzione, tzn. tak jakby się wcześniej nie poniosło żadnych kosztów na ich nabycie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:34:01 »
Nie od dochodu, tylko od przychodu. Tak jakby te rzeczy brały się z kosmosu albo były kradzione, tzn. tak jakby się wcześniej nie poniosło żadnych kosztów na ich nabycie.

Tak tak, walnąłem się.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Allegro, a podatki.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 10, 2012, 11:55:49 »
zdarza się ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 11:45:53 wysłana przez Rezor »