Autor Wątek: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego  (Przeczytany 9186 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« dnia: Styczeń 21, 2012, 11:05:32 »
Każdy już zapewne słyszał, że 26 stycznia polski rząd ma głosować w sprawie ACTA, czyli tej kurewskiej ustawy, która pod przykrywką walki z piractwem, ma wprowadzić nakaz inwigilacji każdego użytkownika internetu. jak to wejdzie, to dostawcy internetu będą mieli obowiązek sprawdzać co każdy użytkownik robi w internecie, na jakie strony wchodzi, będą nawet mogli kontrolować prywatne rozmowy. Toż to gorsza inwigilacja niż za komuny. A gdzie wolność słowa i poglądów? Mydli się nam oczy wolnością, a tak naprawdę na każdym kroku chcą nas kontrolować, tak by na każdego mieć haka.

Kto jeszcze nie widział, niech obejrzy to: http://www.youtube.com/watch?v=kZOK-O15li8
Jak również można poczytać artykuły w dowolnym serwisie, np to: http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/kontrowersje-wokol-acta-internauci-moga-byc-scigani,1748809,2258

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:17:49 »
A teraz myślisz, że dostawca internetu nie może patrzeć co robisz?:D Jest to oczywiście szyfrowane, ale jakiś wielki problem to nie jest. Zresztą na zlecenie policji często udostępnia się te dane. 
Oczywiście jestem przeciwny pełnej legalizacji tego bo to syf, ale tylko zwracam uwagę, że to w chwili obecnej również istnieje.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:31:32 »
Nie zgadzam się. Nie chcę aby ktokolwiek czytał moje rozmowy itp. ;s
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:36:25 »
Przecież to nie tylko o to chodzi, to będzie globalna cenzura, jak w chinach. I np. taki youtube zostanie wówczas zapewne tak okrojony z filmów, że zostaną na nim tylko jakieś gnioty poprawne politycznie. To będzie jak telewizja, będą dopuszczać to, co będzie spełniało ich kryteria. Skończy się wolność w internecie.

To, że akurat zlikwidowali megaupload to dobrze, bo cwaniaki dorobili się na tym setek milionów dolarów. I taki sam los powinien spotkać rapidshary, chomiki, torrenty i inne gówna. Ale oni chcą iść dalej i naprawdę ocenzurować internet.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:59:54 »
I skończą się videorecejnzje, unpackingi, play through....bo według wysokoustawionych pierdzistołków one łamią regulamin ;/

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:19:35 »
A według mnie kolejne martwe prawo :) Jak z zabronieniem zakładów bukmacherskich, ale oczywiście nie tych z których Państwo ma zysk(ucierpiały na tym tylko zespoły piłkarskie i strony internetowe). Jak z zabronieniem papierosów oczywiście tych "E" bo na nie nie ma akcyzy(nie doszło do skutku). Jak z zabronieniem domowej produkcji alkoholu bo jest również bez akcyzy (prawo już chyba nieaktualne). Pracuje w sieci internetowej i jeśli nie dostarczą jakiegoś programu (lub nie nałożą obowiązku jego zakupu), który filtrował by takie treści to prawo będzie martwe.  Bo nikt tego nie będzie sprawdzał, chyba że trafi się jakiś hitlerowiec.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:25:00 »
No nie jest dobrze, ale to nie przejdzie tak łatwo. Za duży burdel by się w Internecie zrobił. Wszystko zeszłoby do poziomu undergroundu, mailowych grup dyskusyjnych, stron www bez domen na które wchodzić będziemy po adresie IP i "pirackich" wyszukiwarek stron Internetowych :) BTW Jeśli ktoś interesuje się tematem elit rządzących światem to pewnie wie, że przyznali się do tego, że Internet wymknął się im z pod kontroli. SOPA, PIPA, ACTA mają to w sposób pośredni naprawić. Oczywiście zaraz mi tu ktoś wyskoczy z głupim tekstem, że to teorie spiskowe, ale żyjemy w czasach gdzie te teorie stają się rzeczywistością, a jeśli ktoś tego nie widzi to musi po prostu oderwać się od konsoli ;D

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:34:08 »
Ciekawe czy jak te prawo wejdzie w życie (tfu,tfu) to zmniejszy się pedofilia itp.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2012, 14:04:56 »
ACTA to taka SOPA zaadoptowana dla Europy, a ta druga zbiera już żniwo w US (zamknięcie megaupload). Niekoniecznie jednak musi być tak restrykcyjna w naszej pięknym ziemniaczanym kraju, bo nie sądzę żeby Polska miała środki i moc przerobową aby kontrolować wszystkie media.

Oryginał dokumentu poniżej

http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2012, 16:45:53 »
SOPA'y już nie ma....zrezygnowali na jakiś czas...ACTA to nie tylko kontrola internetu, to także decydowanie gdzie i jakie lekarstwa będą udostępniane do sprzedaży, a także ograniczenia hodowli niektórych roślin. ACTA ma chronić prawa autorów...ale skończy się tak, że będziemy mieli to samo co w TV...karmienie nas tym czym chcą nas karmić, te same mordy w internecie co w TV i radio...popłuczyny i pranie mózgu...WE ARE NOT CATTLE...trzeba walczyć.

Z nijusów w internecie wynika że Michał Boni (Minister Administracji i Cyfryzacji) też jest anty ACTA i będą prowadzone rozmowy 24 Stycznia z Panem (tfu kuffagomać) Tuskiem, żeby nie podpisywać paktu ACTA (papiery już czekają w Tokyo na podpis).

Nie będzie play through, nie będzie reviews....będzie to na co zgodzą się koncerny i państwo...nie będzie muzyki z YT...przepływ informacji zatkają nam korkiem.

Każdy z Was który ma FB powinien dodać sobie nie dla ACTA dla większej ilości informacji.

http://youtu.be/NzS5rSvZXe8
http://www.youtube.com/watch?v=pL1mbAM2_Ww

Pozdrawiam
Anonymous

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2012, 17:21:34 »
Generalnie nie jest to dla mnie zaskoczeniem bo jakiś czas temu przypadkiem w rozmowie z Keitaro powiedziałem, że "dożyjemy jeszcze czasów gdy powszechna cenzura internetu i filtrowanie każdej treści stanie się faktem". Nie ma w tym niczego odkrywczego, nie wynalazłem żarówki czy odkryłem ameryki ale czytając wasze wypowiedzi trochę się dziwię, że tego nie zauważyliście. To była tylko kwestia czasu. Odpowiednie organizacje od lat dysponują technologią zdolną do wprowadzenia tego w życie - czekają tylko na odpowiedni moment. Tego typu akcje podejmujące próbę prawnego usprawiedliwienia zasadności ich działań to tylko przedsmak tego co w niedalekiej przyszłości się stanie. To takie badanie nastrojów publicznych, reakcji społeczeństwa połączone ze stopniowym przyzwyczajaniem ludzi do tego co nastąpi, aby uniknąć masowych rewolucji, zmniejszyć obszar zniszczeń. Trochę się zmartwiłem wczoraj, bo wszystko wskazuje, że nie myliłem się. A w tym wypadku jednak chciałbym.

Moim zdaniem ACTA nie dojdzie do skutku podobnie jak SOPA i PIPA, co było planowane od początku. Cała afera to tylko socjologiczne badanie jak zareagujemy na odebranie nam suwerenności. Problem jednak pozostanie i powróci w przyszłości. To nieuniknione.


Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2012, 17:31:29 »

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2012, 22:15:26 »
A teraz myślisz, że dostawca internetu nie może patrzeć co robisz?:D Jest to oczywiście szyfrowane, ale jakiś wielki problem to nie jest. Zresztą na zlecenie policji często udostępnia się te dane. 
Oczywiście jestem przeciwny pełnej legalizacji tego bo to syf, ale tylko zwracam uwagę, że to w chwili obecnej również istnieje.

Na zlecenie policji nikt nie ma obowiązku niczego udostępniać. Nakazy wydaje sąd, policja jest wykonawcą.

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2012, 23:40:59 »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2012, 00:13:49 »
Jakby ktoś nie wiedział o co biega z ACTA to tu jest zwięźle to zobrazowane.

http://www.youtube.com/watch?v=citzRjwk-sQ

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2012, 00:18:25 »
ACTA sracta:D kolejny syf naszego rządu. Nie maja czym się najwidoczniej zając.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2012, 00:35:30 »
Niech wprowadzą, jestem za!!!

Czemu? Bo namówię wszystkich żeby założyli serwis wymiany plików, np. 5 milionów Polaków.

Koszty utrzymania więźnia na 1 miesiąc - 3000 zł średnio, liczmy że 1000 bo bida...

5000000 x 1000 = 5000000000 zł miesięcznie na utrzymanie 5 milionów nowych więźniów. Powodzenia.
rnav spotting :)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2012, 00:58:17 »
MIS: Dobre:D

jak się tego słucha, to aż żal się robi, jaki ten świat jest chory,
http://gametrade.pl/video/V9K4wc2Er-U?yt=true
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2012, 01:25:05 »
Więzienie może być, byle by dali ładnie wyposażoną siłownie, dostęp do neta i dużo żarcia wszelkiego rodzaju.

Akurat mam w rodzinie kogoś, kto pracuje w więziennictwie w moim mieście. Skazańcy mają na co dzień do dyspozycji obszerną bibliotekę, dobrze wyposażoną siłownię, stały dostęp do internetu, opiekę psychologa, lekarza a dodatkowo raz na jakiś czas odwiedzają ich różni animatorzy, aktorzy w celu zadbania o ich artystyczną stronę. Posiłki zazwyczaj składają się z kilku dań, czasami serwują nawet desery. Gdy więźniom się nudzi mogą zaczerpnąć świeżego powietrza na spacerniaku lub pogrypsować ze znajomymi z celi. Niejeden uczciwy obywatel ma się o wiele gorzej aniżeli przebywające tam osoby.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:37:29 »
Inlagd się pewnie ucieszy jak to wejdzie, w końcu złe piraty (i złodzieje, wszak każdy pirat to złodziej!) dostaną to na co zasłużyli pozbawiając korporacje zysku!!!!!1111jeden.

;)