Autor Wątek: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego  (Przeczytany 9183 razy)

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:59:45 »
Dla mnie, osobiście, żadne tego typu "ograniczanie" nie jest dobre. Niby robią to pod przykrywką zmniejszenia piractwa i kopiowania nielegalnie rzeczy, które do nas nie nalażą, a "pomiędzy wierszami" zawsze znajdzie sie coś co dla nich będzie profitowe, a dla przeciętniego człowieka nie do zdzierżenia.
Po wprowadzeniu takiego czegoś student może mieć przekichane... Bo skąd tu teraz wytrzasnąć pdf-y książek, które tylko dlatego, że są naukowe kosztują od groma pieniędzy... Jeszcze jakby biblioteki były lepiej zaopatrzone, ale niestety nie są, heh -_- albo jakby książki staniały... Problem w sumie tyczy się większości tego typu produktów... :-(

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2012, 18:08:19 »
Wkurzają mnie wypowiedzi takich starych pryków jak hołdys czy kora. Popierają acta. Nie mają pojecia co to jest internet i do czego służy, chodzi im tylko o ich własne dupy, narzekają że nikt ich płyt nie kupuje, bo każdy ściąga. Jakby otworzyli oczy, to by wiedzieli, że jak nagrywają gnioty to nie dziwne, że nikt nie kupuje :P

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2012, 18:16:48 »
Obecnie pisze pracę mgr...biblioteka mi nie potrzebna bo w internecie są wszystkie...ACTA= częstsze jeżdżenie po Łodzi ;/....ehhh...mieliśmy własną bibliotekę aleksandryjską....przyszedł kolejny Neron i spier***ił sprawę ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2012, 19:20:05 »
Pisałem w nieodpowiednim temacie chyba.

Filesonic praktycznie nie działa. Zaczęło się panowie i panie. Za megaupload i FS podążą kolejni.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:19:23 »
Barany jedne no. Nowoczesna komuna.... Jutro ludzie wychodzą na ulicę, jeśli w waszych miastach jest też idźcie:) Ja też ruszam, najpierw osobno w  Gdyni i Gdańsku, a potem na końcu połączone tłumy ruszają na dom Tuska w Sopocie. <cwaniak>
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:27:27 »
Kolega podesłał mi taką listę:

"MegaUpload - Closed.
FileServe - Closing, does not sell premium.
FileJungle - Deleting files. Locked in the U.S..
UploadStation - Locked in the U.S..
FileSonic - the news is arbitrary (under FBI investigation).
VideoBB - Closed! Will disappear soon.
Uploaded - Banned in the U.S. and the FBI went after the owners who are gone.
FilePost - Deleting all material (will leave executables, pdfs, txts)
Videoz - Closed and locked in the countries affiliated with the USA.
4shared - Deleting files with copyright and waits in line at the FBI.
MediaFire - Called to testify in the next 90 days and it will open doors. Pro FBI
Org Torrent - Could vanish with everything within 30 days “he is under criminal investigation”
Network Share mIRC - Awaiting the decision of the case to continue or terminate Torrente everything.
Koshiki - Operating 100% Japan will not join the SOPA / PIPA
Shienko Box - 100% working China / Korea will not join the SOPA / PIPA
ShareX BR - group UOL / BOL / iG say they will join the SOPA / PIPA"

Jak widać, zaczyna się żniwo. Pewnie wiele stron padnie, nie tylko takich, z których się coś pobiera. Ale przecież nawet takie demoty czy joemonster mogą mieć problemy. Jak się dobiorą do youtuba to się wkurwię.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:35:18 »
Ja czekam już tylko na koniec tygodnia, bo wszystko się wyjaśni. Jedno jest pewne - jeżeli wizja końca internetu się ziści i powrócimy do tekstowej formy sprzed kilkunastu lat, gdzie nieliczni będą dysponowali np. plikami graficznymi (których będą autorami), to ja tutaj nie mam już czego szukać ^^

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2012, 23:19:39 »
To, że oni to podpiszą 26 stycznia nie oznacza, że ustawa wejdzie w życie.
Musi ją (ustawę ACTA) zatwierdzić sejm + może prezydent zawetować.
Do tego ludzie chcą obalić rządy Tuska.
Więc to całe 26 stycznia nie oznacza, że wprowadzą nam cenzurę i zrobią syf z mózgu.
Podpisujecie petycję i się nie dajcie
http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608
http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-o-odwolanie-rzadu-donalda-tuska/639

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2012, 00:35:04 »
Jasne, że nie, ale to pierwszy krok. Poza tym niewiele możemy już tutaj zrobić. Petycje umożliwią jedynie przedstawienie poglądów przeciwników ACTY na sprawę na arenie politycznej - generalnie nic nie zmienią, bo nie mają takiej mocy prawnej. Weto ludowe w Polsce nie istnieje.

Jedyną realną opcją byłoby przeprowadzenie referendum w tej sprawie zainicjowanego przez grupę 500 000 obywateli. Niestety w warunkach naszego społeczeństwa to również na nic się nie zda, gdyż aby wynik referendum był wiążący wymagane jest aby wzięło w nim udział 50% obywateli państwa mających czynne prawo wyborcze. Nie wiem jak niepoprawnym optymistą trzeba być żeby zakładać że uda się uzbierać taką ilość w tak "błachej" sprawie. Spory odsetek naszego społeczeństwa to osoby nie mające bladego pojęcia co to ACTA, wystarczy spojrzeć w jaki sposób media bagatelizują ową sprawę.

Jednym słowem jesteśmy upupieni i nic nie możemy z tym zrobić. No chyba, że dać na mszę.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2012, 00:54:08 »
wyprowadzić się z tego chlewu.
rnav spotting :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:30:38 »
Weto ludowe w Polsce nie istnieje.
Bo tu nadal jest komuna, tylko ukryta.


Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:26:18 »
Nasz rząd ma nas gdzieś, a ludzie - w tym ja - są coraz bardziej wściekli. Zamykane są serwisy z tonami pirackich plików/filmów/muzyki (słusznie zresztą, bo zarabiają na cudzej pracy). Hakerzy teraz będą jeszcze mocniej tępili nasz rząd (i nie tylko), a spirala nienawiści coraz bardziej się nakręca.

Jak to dramatycznie brzmi. :P

Prawda jest taka, że ACTA to badziew, bo jest źle napisana. Hameryki nie odkryłem. Walka z piractwem - jak najbardziej słuszna, ale nie takimi głupawymi metodami. To potajemne tworzenie samego dokumentu jest strasznie irytujące w tej sprawie, a brak zapytania w stosunku do społeczeństwa czy chcemy coś takiego przyjąć pokazuje stosunek władzy do nas. Oni sami nie wiedzieli do końca co to jest.

Cóż - I wojna internetowa się zaczęła.

Humorystycznie: http://www.youtube.com/watch?v=4elhgBOA__I

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:35:44 »
Ale gadanie, że jak się ograniczy piractwo to np. sprzedaż płyt z muzyką wzrośnie, to bzdura. Ten kto nie zamierzał kupić, to nawet jak nie będzie mógł ściągnąć to nie kupi.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:10:39 »
To co dzisiaj było to tylko początek wojny. Pani Barbara dobrze to ujęła w swoim filmie i plus jej za to.

Internet aż huczy. Dzisiejsze manifestacje przerodzą się w większe jak tylko podpiszą to jutro. Ludzie mają dosyć tego wszystkiego, kochany nasz rzad jest zerem. Partacze nic nie umieją zrobić dobrego dla naszego losu od kąt ponownie zasiedli do koryta sa same podwyżki (paliwo, podatki, rachunki itp.) i jeszcze do tego chcą nam zamknąć za przeproszeniem mordy w internecie by im bylo jeszcze lepiej w tym korycie.

Tutaj link co działo się w Trójmieście: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Przeciwnicy-ACTA-doszli-pod-dom-Donalda-Tuska-n54882.html Dzisiaj pod domek chorego człowieka przybyło około 10tyś osób, następnym razem to będzie o wiele więcej jak podpiszą.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:20:30 »
zasiedli do koryta sa same podwyżki (paliwo, podatki, rachunki itp.) i jeszcze do tego chcą nam zamknąć za przeproszeniem mordy w internecie by im bylo jeszcze lepiej w tym korycie.

Dokładnie. I jak sobie codziennie przejeżdżam w Wawie koło tablicy długu publicznego i każdego dnia widzę większe numery to aż żal się robi... Zabierają się nie za to co trzeba i nie od tej strony co trzeba... My tylko za to płacimy. Dosłownie własnymi pieniędzmi i wszystkimi innymi rzeczami, które czasami od tej szarej rzeczywistości nas próbują odciągnąć.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:29:19 »
Rozgrabili nas, reszte zabrał polak polakowi i tak będzie tu do konca,  asz to się rospadnie ( i prosze darujcie sobie gadki typu, ze tylko narzekamy a nic nie robimy) Zobaczcie na tych ludzi co sa u wladzy. Zobaczcie co sie dzieje za oknem, w miastach, samorzadach. Liczy się tylko hajs, słupki zysków i nachapac sie szybko i jak najwiecej. Tu się nic nie zmieni, a jeśli ktoś mysli innaczej jest w błędzie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:53:41 »
ACTA uderzy nie tylko w internet. Wszelkie zamienniki np. leków, sprzętów komputerowych, części do samochodów będą napiętnowane. Sam często kupuję toner do drukarki będący zamiennikiem (bo kosztuje 1/3 oryginału). Po wejściu w życie ACTA będę musiał płacić więcej. Rząd ewidentnie działa w trosce o to aby obywatelom żyło się dostatniej i mogli spać spokojniej.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2012, 00:45:32 »
niech sie tylko tak stanie to zorganizuje bojowki u mnie w miescie i zobaczymy wtedy... nie dosc ze te skurwysyny nas okradaja to jeszcze chca nas ograniczac. ich niedoczekanie.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: ACTA - czyli pomysł na to, jak inwigilować każdego
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2012, 01:03:04 »
Ładne dziś demonstracje były, Szczecin też dał radę.

Jutro sprawdzian z demokracji dla ekipy Tuska, zobaczymy czy zda.

A teraz przyznać się, kto na nich ostatnio głosował?

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41