Autor Wątek: Pytanie o piraty na psone  (Przeczytany 7343 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2012, 17:37:34 »
Tak, w sumie jak nagrałem kopię zapasową THPS2 10x to PS2 czytał ją normalnie ;)

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2012, 18:37:24 »
Ja nie mam dźwięku w FMV i muzyki.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2012, 20:37:19 »
Bo pewnie pobrałeś R.I.P'a :)

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2012, 09:42:25 »
Na emulatorze jakoś muzyka i dźwięk w FMV grają bez problemów. Na Xboksie1 było prosto i łatwo i zawsze działało, a tu jakieś komplikacje.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2012, 09:51:13 »
Masz już słaby laser i 10x na psx to jest trochę dużo. U mnie na tej prędkości przy praktycznie nowym psx filmiki czasami się ścinały.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2012, 12:18:59 »
10x to dużo? Nie...

Ścinało bo płyta zapewne niskiej jakości, a poza tym nawet przy nowych laserach ścinki na piratach to norma

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2012, 12:48:31 »
10x to dużo? Nie...
A jednak, optymalne obroty dla psx to 4-8x. Jasne że odczyta te z większą prędkością ale już z większym trudem.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2012, 14:07:46 »
Prędkość nagrania nie ma wielkiego znaczenia. Znam ludzi którzy nagrywają maxymalną prędkością i działa idealnie. PSX ma to do siebie, że przycina wstawki FMV w piratach. Poza tym największe znaczenie ma jakość płyty.

Btw. jaki masz model PSX'a? Bo te starsze miały większe problemy z przycinaniem FMV itp.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 19, 2012, 14:51:06 »
No kilka płyt poszło sobie, Tekkena 3 mam z 10 kopii i każda działa ale bez dźwięku w FMV i muzyki. PS nieźle się też poci przy tym nagrywaniu. Jakość, jakością ale to chyba coś źle nagrane skoro muzyka nie gra w ogóle. Dotąd myślałem że dla psx optymalne to 4x, skoro na takiego DC najlepiej nie palić szybciej niż 8x, gdy ten ma napęd o prędkości 12x. Nie miałem do czynienia z nagrywarką, która miała by opcję nagrywania wolniej niż 8x.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2012, 17:30:32 »
Ja mam jakiś LG, nie pamiętam dokładnie który i wypala płyty od 2.4x do 56x. Tylko że z 56x są kłopoty bo inne napędy nie za bardzo sobie z nimi radzą. A tak przy okazji do PSX radzę używać tylko naprawdę dobrych płyt CD bo słabszej jakości są gorzej odczytywane i męczą laser.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2012, 19:47:11 »
PSX sam w sobie ma bardzo słabe lasery ;).

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2012, 20:29:17 »
@Dexter, lecz od modelu 7502 zostało to nieco poprawione i lasery są nieco lepszej jakości.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2012, 21:01:30 »
@Dexter, lecz od modelu 7502 zostało to nieco poprawione i lasery są nieco lepszej jakości.
Nie są lepsze tylko są dalej od procka dzięki czemu się tak nie grzeją i dłużej wytrzymują.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2012, 21:13:47 »
@Dexter, lecz od modelu 7502 zostało to nieco poprawione i lasery są nieco lepszej jakości.
Nie są lepsze tylko są dalej od procka dzięki czemu się tak nie grzeją i dłużej wytrzymują.

O stary teraz pojechałeś :D

Lasery są zdala nie od procka tylko od zasilacza. I po drugie, to już w modelach 5xxx zmieniono pozycję lasera. Laser przy zasilaczu był tylko w SCPH-1002.

Od SCPH-7502 lasery SĄ lepszej jakości. I tego jestem pewny.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2012, 21:19:26 »
Masz racje pomyliłem się

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 20, 2012, 16:04:03 »
Miałem do czynienia z 1002, 5502, 7502, 9002 a obecnie 102, zresztą mam też PS2 90002. Ale ta ostatnia jest nieprzerobiona.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 22, 2012, 16:48:07 »
Eh dopiero teraz trafiłem na ten temat :)

Cytuj
Wymieniam jeden ze swoich modeli na ps1. Chcialbym wiedziec czy na ps1 są piraty robione tak dobrze jak na gb a jak tak to po czym poznac czy mówiąc o piratach/piraceniu na ps1 mówi się tylko jako o samodzielnie nagrywanych grach?

Osobiście nie spotkałem się nigdy z piratem, którego ciężko byłoby rozpoznać. Zazwyczaj są to gry normalnie wypalane na CD, albo jakieś "ruskie" produkty, które zwykle są nagrywane na płycie ze srebrnym spodem, marnym nadrukiem, kompletnie inną okładką i napisem PlayStation na okładce w pionie. Także z odróżnieniem pirata od oryginału nikt nie powinien mieć problemów. Wiadomo, oryginalna gra powinna mieć czarny spód, a pudełko naklejkę-hologram.

Cytuj
Takie płyty były kiedyś dostepne w sklepach. W sumie nie ma w nich nic nadzwyczajnego, poza kolorem :)

Jeśli chodzi o płyty z czarnym spodem to chyba dalej jest je dość łatwo zdobyć. Teraz mało co nagrywam, ale jakiś czas temu wybrałem się do sklepu w poszukiwaniu płyty 800MB żeby wypalić kopię mojego MOH bo coś się wiesza w 3 misji. Płyty takowej nie było, ale za to była masa z czarnym spodem i kilka zakupiłem. Teraz będę musiał wypalić obraz w wolnej chwili i zobaczyć co i jak. Kiedyś słyszałem, że jakoś PSX lepiej reaguje na płyty z czarnym spodem, ale czy to prawda, czy bajka tego nie wiem.

Cytuj
10x to dużo? Nie...


W kwestii prędkości wypalania gier zgadzam się z marek7_ak. Zawsze mnie "uczono", że im mniejsza prędkość tym lepiej, najlepiej maks 8x i tego się zawsze trzymałem i nigdy nie miałem problemów z
 grami,a  przy 10x różnie bywało.




Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanie o piraty na psone
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2012, 18:14:46 »
Mi tam wszystkie gry wypalane 10x na dobrych nośnikach zawsze działają...