Autor Wątek: Pytanko techniczne o Pegazłoma  (Przeczytany 3804 razy)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Pytanko techniczne o Pegazłoma
« dnia: Marzec 18, 2012, 23:24:05 »
Czy sądzicie że przy pomocy tego urządzenia http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=mo100120   bądź jakiegoś innego można by zagrać w starego dobrego Pegazusa na ekranie komputera?  Mam emulatory - to nie to samo, a nie mam TV żeby podłączyć a kurzy się tylko biedak :)

Offline cebix

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2012, 00:13:49 »
Nie da rady. Potrzebujesz przejsciowki RCA>D-SUB(lub DVI jezeli monitor obsluguje) i jeszcze dzwiek czyli RCA>MiniJack

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2012, 09:39:50 »
To urządzenie się nada jak chcesz podłączyć do komputera, a nie monitora. Myślałem nad zakupem czegoś takiego do zgrywania starych kaset VHS czy gameplayu z gier :).

Nie lepiej ściągnąć emulator, kupić pad i ciorać?
Albo weź wykombinuj jakiś stary CRT, ludzie za darmo już te telewizory oddają.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2012, 10:21:00 »
Ja się podłączę. Czy da się tak podłączyć do kompa ps2?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2012, 11:04:36 »
Ponoc przy tej  opcji sa duze lagi i opoznienia dzwieku.  Lepiej zainwestoowac w karte TV z wejsciem na zewnetrzne zrodla sygnalu

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2012, 11:07:46 »
Ja się podłączę. Czy da się tak podłączyć do kompa ps2?

Ja wiem, że istnieje możliwość podpięcia ps2 do PC za pomocą tego -> http://sklepwideo.pl/details.php?id=mo100130

Mam nawet to urządzenie, kiedyś potrzebowałem nagrać obraz z gry jakimś frapsem, ale urządzenie napsuło mi masę krwi, wieczne problemy ze sterownikami, na 3 komputerach próbowałem, maksymalny efekt jaki udało mi się uzyskać to chyba sam obraz, który i tak nie był rewelacyjny. Z niewiadomych przyczyn nie było dźwięku. Jak chciałem coś nagrać to obraz mulił do tego stopnia, że wyglądało to jak pokaz slajdów. Może za 20 lat dożyjemy czasów gdy będzie możliwość kulturalnego nagrania obrazu z konsoli PS2.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2012, 14:56:28 »
Z tego co piszesz to jest bardziej ciekawostka niż w pełni sprawne urządzenie. Może są droższe i lepsze urządzenia tego typu. Myślałem kiedyś nad zakupem tego, ale właśnie się zastanawiałem czy sam PC nie będzie za bardzo tego mulił.

PS: na GBA jest emulator NES'a, wgrywasz na kart, nie potrzebujesz ani monitora ani komputera ani telewizora. Uwalasz się na łóżku i ciorasz w każdym miejscu dopóty bateria nie padnie:).

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2012, 15:53:36 »
Z tego co piszesz to jest bardziej ciekawostka niż w pełni sprawne urządzenie. Może są droższe i lepsze urządzenia tego typu. Myślałem kiedyś nad zakupem tego, ale właśnie się zastanawiałem czy sam PC nie będzie za bardzo tego mulił.

Trochę się tym interesowałem jakiś czas temu i jednym z rozsądniejszych, mniej inwazyjnych rozwiązań wydawał się właśnie EasyCap. Też miałem wątpliwości odnośnie tego czy nie będzie "muliło", ale wystarczy wpisać na YT "easycap ps2" i od razu wyskakuje multum filmików, których autorzy zapewniają jakie to urządzenie jest wspaniałe i świetnie działa.

Próbowałem też nagrywać kamerą z różnymi konfiguracjami przejściówek i kabli ale też bez rezultatu. Ostatecznie pozostał mi zakup nagrywarki dvd i nagrywania obrazu z telewizora na płyte a później do PC. Technologia XXI w., nie ma co...

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2012, 17:09:12 »
Myślałem nad zakupem tego do zgrania kaset VHS do AVI czy coś. Ew. robienie jakiś filmików z gier. Do zgrywania samego dźwięku wystarczy zwykły kabelek jack-jack, bez kombinowania. Kiedyś może zakupię choć w ramach ciekawostki.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2012, 19:38:53 »
I potem trzeba to jakoś łączyć? W sensie obraz i dźwięk? Podziękował. Ludzie mamy 2012 rok i nie ma kulturalnej możliwości zgrania obrazu z dzwiękiem z telewizora, tak aby można to zobaczyć na ekranie monitora... komedia.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2012, 19:52:29 »
No tym urządzeniem jest jak wspomniał kolega lub karta TV pod PCI.

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2012, 11:21:55 »
Muszę przyznać, że jestem posiadaczem takiego cuda i doszedłem do takich wniosków:
1. Ciężko go skonfigurować
2. Jeżeli chcemy mieć film bardzo dobrej jakości, zajmuje on bardzo dużo miejsca na dysku
3. Podczas nagrywania zdarzają się problemy z dźwiękiem przy ustawieniu wysokiej jakości obrazu
4. Grać się jak najbardziej DA, wypróbowałem ps2 i psx i wszystko śmigało jak marzenie

Ogólnie jednak polecam inne rozwiązania, ze względu na jakość.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2012, 19:13:59 »
Ogólnie jednak polecam inne rozwiązania, ze względu na jakość.

Mianowicie?

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2012, 19:56:22 »
Ja się podłączę. Czy da się tak podłączyć do kompa ps2?

Ja wiem, że istnieje możliwość podpięcia ps2 do PC za pomocą tego -> http://sklepwideo.pl/details.php?id=mo100130

Mam nawet to urządzenie, kiedyś potrzebowałem nagrać obraz z gry jakimś frapsem, ale urządzenie napsuło mi masę krwi, wieczne problemy ze sterownikami, na 3 komputerach próbowałem, maksymalny efekt jaki udało mi się uzyskać to chyba sam obraz, który i tak nie był rewelacyjny. Z niewiadomych przyczyn nie było dźwięku. Jak chciałem coś nagrać to obraz mulił do tego stopnia, że wyglądało to jak pokaz slajdów. Może za 20 lat dożyjemy czasów gdy będzie możliwość kulturalnego nagrania obrazu z konsoli PS2.


Ależ takie rozwiązania istnieją ;) Poczytaj o "Roxio Game Capture" ;)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2012, 21:08:19 »
wykopałem dwie fajne rzeczy, mogą się wam wydać pozbawione logiki i bezsensowne ale ja tam takie rzeczy lubię

http://iamhandheld.blogspot.com/2009/08/gba-sp-time-machine.html

http://iamhandheld.blogspot.com/2008/01/dragon-handy-famieight-take-you-back-to.html

skusiłbym się tylko pewnie pierdyzylion $$$ kosztują ...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2012, 22:39:28 »
Ło Cię pieron :D
Niezłe. Jedziesz gdzieś autokarem w daleką drogę. Co robisz ? Rozkładasz SP, wkładasz Cardridge 1000000 in 1 kupiony na bazarku u Pana Mietka i jedziesz :D

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2012, 23:02:09 »
Tak a na tym 1000000000000000 in 1, są tylko 4 gry w różnych kombinacjach :D

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2012, 14:44:30 »
No tak :D
Mario w lewo, jakieś kombinacje Donkey Kong itd. ;P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Pytanko techniczne o Pegazłoma
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2012, 15:48:02 »
No i nie może zabraknąć Road Rage czy jak to tam się zwie :D Ten czerwony samochodzik popylający po drogach :D

Najlepszą składanką ileśtam w 1, było 168in1. Epicki Cartridge :)