Autor Wątek: [Xbox] Trzy pytania  (Przeczytany 2155 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
[Xbox] Trzy pytania
« dnia: Marzec 10, 2013, 20:58:49 »
Cześć.

Mam możliwość kupienia pierwszego Xboxa z oryginalnym padem, okablowaniem i grą za 30zł. Sęk w tym, że zepsuta jest szufladka napędu [nie otwiera się, możliwe że jest czymś zapchana]. Liczę, że jest to do naprawienia, tym bardziej, że sama konsola jest sprawna. No i cena chyba dość okazyjna.
Jak na dniach dostanę ją w łapy to jeszcze sprecyzuję problem.

Drugie pytanie dotyczy podłączenia jej do TV. Chciałbym wyciągnąć z niej HD [720p/1080i], ale wiem, że do tego potrzeba kabla component. A właściwie "High Definition AV Pack", czyli skrzynki która jak sądzę to wszystko konwertuje. Oczywiście, u nas ich nie ma, a na amerykańskim eBay'u da się znaleźć nienajdrożej. Oczywiście mówię o sprzęcie oryginalnym  i tu rodzi się pytanie: czy do tej skrzynki potrzeba jakiegoś specjalnego kabla czy wystarczy już zwykły, dwustronny component? Mam na myśli podłączenie na linii - "skrzynka" - TV. Bo na przykład tu kabli nie ma, ale jest tanio potrzebny mi item. Wiem, że to trochę skomplikowane, ale liczę że ktoś mi pomoże. Konsola nęci mnie graficznie, dlatego tak kombinuję z kupnem lepszego kabla jak jeszcze nie mam konsoli - nie zamierzam kupować kolejnego sprzętu na composite, bo nie zadowala mnie to jeśli są lepsze opcje. Nie znam się na Xbox'ie zbytnio, dlatego też pytam tu.

Pytanie trzecie:
Czy oryginalny Xbox ma blokadę regionalną? Jeśli tak, są jakieś opcje ominięcia jej bez ingerencji w bebechy czy soft (jak Freeloader na GCN)?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, także w sprawie tego, czy w ogóle opłaca mi się kupić tego kloca

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2013, 23:31:13 »
Za 3 dyszki to zawijaj od razu ;) Z naprawą tacki sobie pewnie poradzisz. Odnośnie podbijania grafiki x-klocka - uważam, że to bez sensu. Efekt na prawdę nie jest warty świeczki. Z tego co pamiętam był nawet program do"sztucznego" podbicia do 720p na zwykłym kablu. Wiadomo jednak, że na nie wiele się to zdawało. Oczywiście gry i bez tego wyglądają na x-ie dobrze, ale nie nastawiaj się na wodotryski pokroju Gears Of War ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 09:42:04 »
za 30 bierz i się nie zastanawiaj. Nawet jeśli miałby to być trup, to na części i tak warto.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2013, 09:59:53 »
30 zł to nieduży pieniądz da się przeboleć

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2013, 11:43:10 »
Chopie, bier póki się da :D
Taka okazja szybko się nie powtórzy.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2013, 18:45:58 »
Większość gier działa w 480p, kilkanaście w 720p i ze trzy pozycje w 1080i. Xbox nie był konsolą HD Generation;). Gry natomiast ładnie wyglądają na zwykłym CRT. Natomiast kabel RGB jest zakupem obowiązkowym.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2013, 20:07:39 »
No dzięki. W takim razie jeszcze do końca tygodnia postaram się do niego dobrać, opiszę co i jak.

@Dexter - mówisz, że RGB jest zakupem 'obowiązkowym'? Masz na myśli ten HD-pack? Generalnie spróbowałbym jednak tego 'HD', bo mam TV 27'' LCD Full HD. Rozumiem, że oprócz niego trzeba już tylko dokupić sobie zwykły, dwustronny component A/V, tak?

BTW - A jaka jest maksymalna rozdzielczość na zwykłym kablu?

Offline gm maciek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2013, 20:50:38 »
Bierz ja swojego w 2005 roku kupiłem używke i właśnie sie nie wysuwała w tamtym czasie naprawa to koszt ok 50 zł .Blokady raczej nie ma

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2013, 07:26:48 »
Wydaje mi się, że potrzebujesz kabla component. RGB to zwykły scart, lepsza jakość od svideo, chinch, rf, ale nic ponad 576i po nim nie pójdzie. Dobry kabel dla dla odbiorników SD/CRT.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2013, 20:57:39 »
OK! Więc tak. Trochę się to opóźniło ale w końcu mam. Sytuacja się trochę zmieniła. Okazało się, że konsola jest w pełni sprawna, szufladka napędu działa i nie ma z nią żadnych problemów. W zestawie dostałem czarnego kloca, oryginalnego pada "S", w pełni sprawnego, kabel AV [zwyczajny, trzykolorowy], zasilacz i grę Midnight Club 3 DUB Edition. Za wszystko płaciłem 50zł, ale i tak uważam że to mega promo.

Gra jest ok, pudełko, instrukcja, gra po angielsku, jednak płyta porysowana. Chrupie, szczególnie w menusach i przerywnikach filmowych. Zdarzają się zwiechy na loadingach. Spróbuję oddać do regeneracji, może to pomoże.

Zasilacz - zastanawiam się, czy jest oryginalny, jest to "zwyczajny" przewód, z jednej strony płaska wtyczka do gniazdka, z drugiej strony wejście do Iksa, na którym można dojrzeć napis Kawasaki. Zero kostki zasilania, zakładam że jest to po prostu zasilacz wewnętrzny. Długość tego przewodu to jakieś dwa metry.

Co Wy sądzicie o tym zakupie? Teraz chyba postaram się o HD AV Pack. Nie tylko dla niewielkiej poprawy obrazu, ale po prostu AV i SCART mam już w TV zajęte, a component - wolny. Ktoś ma jakieś propozycje gdzie to można dorwać poza eBay'em?

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [Xbox] Trzy pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2013, 21:44:26 »
Nie znam się na Xbox'ach ale oferta wydaje się dość ciekawa, więc gratuluje.