Autor Wątek: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych  (Przeczytany 109028 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #680 dnia: Listopad 10, 2013, 17:21:54 »
Chodziło mi raczej, by moja wypowiedź przybrała wydźwięk, żeby olać zawyżone ceny na naszych rodzimych serwisach aukcyjnych... sprzedawcy wyczaili, że klienci przepłacają i popłynęli z cenami. No ale to już wina tych, którzy uważają te ceny za 'ok'.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 10, 2013, 17:30:56 »
Chodziło mi raczej, by moja wypowiedź przybrała wydźwięk, żeby olać zawyżone ceny na naszych rodzimych serwisach aukcyjnych... sprzedawcy wyczaili, że klienci przepłacają i popłynęli z cenami. No ale to już wina tych, którzy uważają te ceny za 'ok'.

To, że Tobie uda się kupić coś okazyjnie nie oznacza, że wszystkie pozostałe ceny są zawyżone. Poza tym tragizowanie w stylu "sprzedawcy wyczaili, że klienci przepłacają i popłynęli z cenami" wydaje mi się absurdalne w przypadku gry za 9,99zł :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 10, 2013, 18:23:31 »
Tu akurat napisałem przez pryzmat tego, że pisałem do sprzedającego i on liczy na 20 zł + wysyłka za tę grę. Stąd mając w głębokim poważaniu jego aukcję wygrałem pierwszą lepszą na eBayu, a trafiają się co chwila takie za 0,99 GBP.

Czy coś w tym złego, że próbuję dać innym do zrozumienia, że to wcale nie jest 'tanio' i żeby spróbowali poszukać gierek gdzie indziej?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #683 dnia: Listopad 10, 2013, 19:51:57 »
Oczywiście, że nic złego w tym nie ma. Po prostu nie wszyscy korzystają z eBay'a i dla nic polskie ceny są ok.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #684 dnia: Listopad 10, 2013, 21:31:16 »
http://allegro.pl/gra-gameboy-island-2-i3679889214.html

"Game Boy Island 2 to świetny tytuł dla początkujących fanatyków Nintendo i ich przenośnych konsol spod serii Game Boy. W grze wcielamy się w Nintendo 2DS, które pragnie poznać swoją rodzinę . W tym celu odbywa długą podróż po całym świecie. Sequel kultowego bestsellera zawiera ulepszoną grafikę względem poprzedniej części, jeszcze więcej zagadek, dialogów oraz pozwala graczowi na większą swobodę. Każdą misję możemy przechodzić dowolnie. (...) Jednymi słowy, Game Boy Island polecamy każdemu, kto chciałby w przyjemny sposób poznać historię tej jakże genialnej serii kieszonsolek."

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #685 dnia: Listopad 10, 2013, 21:54:14 »
Przepraszam. Ale...
1. Nie jestem na tym forum sam. Każdy przecież może mnie poprawić.
2. Przecie jeśli napiszę mylnie, że to podróbka, to przecież nie wszyscy się na to wezmą i nie wszyscy będą to mijali szerokim łukiem.
3. Dlaczego nie ma słoneczka?
4. Pomylenie się to rzecz ludzka i nad tym może ucierpić tylko moja reputacja, a nie wasze portfele, jak napiszę, że to fejk.
5.Przy mojej, sądzę, że wysokiej aktywności, pomylenie się dwa razy pod rząd nie jest aż tak mało prawdopodobne.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #686 dnia: Listopad 10, 2013, 22:22:36 »
Tu akurat napisałem przez pryzmat tego, że pisałem do sprzedającego i on liczy na 20 zł + wysyłka za tę grę. Stąd mając w głębokim poważaniu jego aukcję wygrałem pierwszą lepszą na eBayu, a trafiają się co chwila takie za 0,99 GBP.

Czy coś w tym złego, że próbuję dać innym do zrozumienia, że to wcale nie jest 'tanio' i żeby spróbowali poszukać gierek gdzie indziej?

Raz, że nikt nie wiedział o 20zł. Dwa, że nawet to 20zł to niedużo. Wychodzi na to, że jestem naciągaczem i krętaczem w Twoim mniemaniu, bo czasem sprzedaje gry za 20-30zł na Allegro, które śmiało można wyrwać na eBay taniej. Oczywiście Ty jako klient nie zastanawiasz się ile gra kosztowała mnie pierwotnie, ale od razu widzisz, że kręcę jakiś lewy interes i chcę na Tobie zarobić KOKOSY!

Najlepiej gdybym grę oddał w wolontariacie, ale pewnie wtedy też by było źle, bo usłyszałbym, że psuje rynek ;D

Jeśli chodzi o aukcje z Wario to śmiało można zalicytować i na pewno nie dojdzie do 20zł. Jeśli pytasz sprzedawcę czy można kupić grę poza aukcją to pewne, że podbije cenę, bo widzi, że Ci zależy.

Dalej nie będę tłumaczył, bo jak tego nie skumasz to do porozumienia nie dojdziemy ;)


Przepraszam. Ale...
1. Nie jestem na tym forum sam. Każdy przecież może mnie poprawić.
2. Przecie jeśli napiszę mylnie, że to podróbka, to przecież nie wszyscy się na to wezmą i nie wszyscy będą to mijali szerokim łukiem.
3. Dlaczego nie ma słoneczka?
4. Pomylenie się to rzecz ludzka i nad tym może ucierpić tylko moja reputacja, a nie wasze portfele, jak napiszę, że to fejk.
5.Przy mojej, sądzę, że wysokiej aktywności, pomylenie się dwa razy pod rząd nie jest aż tak mało prawdopodobne.

Nie musisz przepraszać ;) I nie spinaj się tak. Delikatnie zwróciłem Ci uwagę i tyle w temacie.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #687 dnia: Listopad 10, 2013, 22:54:23 »
Tu akurat napisałem przez pryzmat tego, że pisałem do sprzedającego i on liczy na 20 zł + wysyłka za tę grę. Stąd mając w głębokim poważaniu jego aukcję wygrałem pierwszą lepszą na eBayu, a trafiają się co chwila takie za 0,99 GBP.

Czy coś w tym złego, że próbuję dać innym do zrozumienia, że to wcale nie jest 'tanio' i żeby spróbowali poszukać gierek gdzie indziej?

Raz, że nikt nie wiedział o 20zł. Dwa, że nawet to 20zł to niedużo. Wychodzi na to, że jestem naciągaczem i krętaczem w Twoim mniemaniu, bo czasem sprzedaje gry za 20-30zł na Allegro, które śmiało można wyrwać na eBay taniej. Oczywiście Ty jako klient nie zastanawiasz się ile gra kosztowała mnie pierwotnie, ale od razu widzisz, że kręcę jakiś lewy interes i chcę na Tobie zarobić KOKOSY!

Najlepiej gdybym grę oddał w wolontariacie, ale pewnie wtedy też by było źle, bo usłyszałbym, że psuje rynek ;D

Jeśli chodzi o aukcje z Wario to śmiało można zalicytować i na pewno nie dojdzie do 20zł. Jeśli pytasz sprzedawcę czy można kupić grę poza aukcją to pewne, że podbije cenę, bo widzi, że Ci zależy.

Dalej nie będę tłumaczył, bo jak tego nie skumasz to do porozumienia nie dojdziemy ;)

Mylisz pojęcia... sam dziś sprzedałem GB Pocket z (ponad) dwukrotną przebitką w cenie. Wydaje mi się tylko, że tu jesteśmy w takim gronie, gdzie warto podzielić się wiedzą i zwrócić na pewne rzeczy uwagę. Bo od tego, że użytkownicy tego forum zaczną też kupować na eBayu (przeważnie taniej niż na allegro), a wcześniej tego nie robili ja nie pozbawię się okazji, które czasem tam znajduję.

I to, że ty (czy nawet ja także) sprzedamy sobie coś na allegro dużo drożej niż kupiliśmy nie ma tu większego znaczenia, bo kupią to ludzie spoza forum zupełnie nieświadomie, albo - po którymś moim poście z rzędu, że na eBay jest taniej - ludzie z gbf mający pełną świadomość zakupu.

Nie mówię tu o oddawaniu gier za darmo... ale skoro one są tam gdzieś w świecie, gdzie można je zdobyć taniej niż w Polsce, to czemu nie? Bywa, że przesyłka przyjdzie szybciej niż ta wysłana w Polsce.

Mówisz, że taka różnica w cenie to niewiele? Trzy takie gry i oszczędzam na kolejną w porównaniu do 'okazji' z allegro. Dla mnie opłacalne, dla was - zdecydujcie sami.


?

Zgubiłem wątek.

Każda kolejna twoja wiadomość ewoluuje, nie ogarniam tego, wolę iść spać.

Też zgubiłem :D

Ale podsumowując - nigdy nie przyznam, że cena jest ok, bądź jest tanio, skoro od ręki znajduję taniej. I bez sensu jest tu się spierać w tej kwestii... EOT.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 23:09:40 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #688 dnia: Listopad 10, 2013, 23:05:35 »
Mylisz pojęcia... sam dziś sprzedałem GB Pocket z (ponad) dwukrotną przebitką w cenie. Wydaje mi się tylko, że tu jesteśmy w takim gronie, gdzie warto podzielić się wiedzą i zwrócić na pewne rzeczy uwagę. Bo od tego, że użytkownicy tego forum zaczną też kupować na eBayu (przeważnie taniej niż na allegro), a wcześniej tego nie robili ja nie pozbawię się okazji, które czasem tam znajduję.

I to, że ty (czy nawet ja także) sprzedamy sobie coś na allegro dużo drożej niż kupiliśmy nie ma tu większego znaczenia, bo kupią to ludzie spoza forum zupełnie nieświadomie, albo - po którymś moim poście z rzędu, że na eBay jest taniej - ludzie z gbf mający pełną świadomość zakupu.

?

Zgubiłem wątek.

Każda kolejna twoja wiadomość ewoluuje, nie ogarniam tego, wolę iść spać.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #689 dnia: Listopad 10, 2013, 23:55:36 »
Fanie coś nerwowy ostatnio się zrobiłeś ;D

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #690 dnia: Listopad 11, 2013, 01:15:08 »
Przepraszałem za moją mylną opinię. ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #691 dnia: Listopad 11, 2013, 11:20:45 »
To ja może nawiążę do aukcji z Wario Blast. Gra nie posiada słoneczka bo wersje z USA nie zawsze je posiadały.

Przykładem jest choćby Pokemon Blue. http://www.gbforever.pl/images/gbclassic/karty/02/05.jpg

Zazwyczaj towarzyszy temu znaczek ESRB (Białe, a nie jak np. na GBA - czarne).

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #692 dnia: Listopad 11, 2013, 12:14:37 »
http://allegro.pl/konsola-nintendo-game-boy-advance-sp-bomberman-i3701808292.html

Nie wiedziałem, że GBA SP nawet na napisie wyświetla obraz z gry ;)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #693 dnia: Listopad 11, 2013, 14:59:56 »
http://allegro.pl/konsola-nintendo-game-boy-advance-sp-bomberman-i3701808292.html

Nie wiedziałem, że GBA SP nawet na napisie wyświetla obraz z gry ;)

Nie wiedziałem, że NES mógł pokazać takiego ludzika jak ten w prawym dolnym rogu ;D
O napisie też nie wiedziałem :D

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #694 dnia: Listopad 11, 2013, 17:28:39 »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #695 dnia: Listopad 11, 2013, 17:53:51 »
Nie chce nikt call of duty???
http://tablica.pl/oferta/call-of-duty-ID3GeSN.html#be23e8d590

Mam mieszane uczucia widząc takie ogłoszenia (jeśli oczywiście są prawdziwe).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #696 dnia: Listopad 11, 2013, 18:25:30 »
Zdjęcie jest tak niejasno zrobione, że nawet nie wiadomo czy ładna jest. :D


Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #698 dnia: Listopad 11, 2013, 22:00:13 »
To chyba originał tylko z "nową" najklejką?

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #699 dnia: Listopad 11, 2013, 22:00:47 »
Nie wiem czy pamiętacie jakiś temu wklejałem link GBA co poszedł za chyba 450zł z pytaniem o co kamam :) Tu cała historia :)

Cytuj
Aukcję wystawiam niestety po raz drugi, ponieważ niespełna 2 tygodnie temu pewna osoba przelicytowała wszystkie osoby licytujące tego Game Boy'a na mojej aukcji na kwotę 455 zł i do dziś dnia jest kompletny brak kontaktu z tą osobą, chętnie sprzedałabym Allegrowiczowi który wylicytował konsolkę przed tą osobą za 450 zł ale cała procedura zwrotu prowizji od Allegro (która de facto jeszcze się nie zakończyła) oraz prób skontaktowania się z tą osobą która "wygrała" trwała dość długo... Jak się okazało w trakcie jak czekałam na jakikolwiek odzew, osoba ta otrzymała już negatywny komentarz od innego Allegrowicza za nieodpowiedzialne licytowanie w aukcjach i potem brak kontaktu, tak więc nie tylko ja padłam "ofiarą" tej osoby... Na przyszłość osoby z czystym kontem na Allegro które nie posiadają żadnych komentarzy proszę o potwierdzenie licytacji.



Treść aukcji zamieszczam oczywiście taką, jaka była poprzednio:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3704999938