Autor Wątek: Sugestie na temat strony i forum  (Przeczytany 54106 razy)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 17, 2016, 12:54:03 »
Jak teraz wygląda sytuacja z forum i stroną? Newsów dawno nie było, Antari widzę też już się od dłuższego czasu nie logował. Ktoś coś więcej wie?

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 29, 2016, 21:27:15 »
Trochę "bida" jak widać ;/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 13:35:25 wysłana przez Bodzio »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 30, 2016, 21:30:15 »
Niestety ale nie mam już tyle czasu do siedzenia na forum co kiedyś. Jest to swego rodzaju wymówka i zdaję sobie z tego sprawę. Może po prostu się wypaliłem? Nie do pomyślenia a jednak, nawet Antariego dopadło. Chyba zabrakło mi zapału do ciągnięcia tego, z chęcią powitałbym kontynuatorów idei (bo taka jest naturalna kolei rzeczy) ale takowych raczej brak. Odnoszę też wrażenie, że w GB napisaliśmy już tyle, że temat trochę się wyczerpał. Spora część ludzi z forum przeszła na current albo inne retro i forum odwiedza nie tyle z chęci chłonięcia nowej dawki wiedzy o GB, co ogólnego klimatu. Bardzo jestem im za to wdzięczny ale jakby nie patrzeć to forum stricte o pewnej serii konsol.

Jest jeszcze parę materiałów, które chciałbym dokończyć np. galerie GB, które posiadam, a których nie ma na stronie vide GB Classic czy opis GB Magazynu, który jest tak w 50% gotowy. Niestety zazwyczaj dopada mnie leń i wolę po prostu oddać się pasji (grze) i odpalić na szybko coś niż pisać o tym w co ostatnio grałem.

Strona będzie dalej działać bo jest opłacana z waszych pieniędzy (fundatorów), więc na pewno nie zniknie - o to nie trzeba się bać. Jeżeli chodzi o nowe materiały, nie wiem czy formuła strony się nie zestarzała, większy dostęp do treści i zasięg informacji osiągany jest na profilu na FB czy grupie niż na stronie głównej czy forum (na którym trzeba mieć konto).

Tyle w kwestii aktualizacji sytuacji GBF, wyrazy szacunku dla Bodzia za wytrwałość w dążeniu do celu i rozwijanie swojej nietuzinkowej pasji. Nie wiem jak to zrobiłeś chłopie ale StrefaPSX rozrosła się bardzo, przeradzając się w poważny projekt. Respekt i oby nie zabrakło ci "pary" jak mnie teraz.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 31, 2016, 07:57:35 »
Co jak co, ale o Bodziu to prawda~ Chciałem mu napisać na prywatnej wiadomości, ale chciałbym, by inni się zainteresowali. Na strefiePSX byłem ostatni raz w czasach początku strony. A teraz wszedłem i... hah... obrazek niżej powinien dużo mówić~


Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 31, 2016, 13:51:08 »
Dzięki Panowie, takie słowa są zawsze niezwykle budujące. Nie ukrywam, że jednym ze wzorów dla Strefy było właśnie GBF, które przyciągnęło mnie lata temu do tego stopnia że nawet na siłę chciałem się zakochać w GB ;) Zawsze szanowałem to miejsce, a zwłaszcza forum za niezwykle ciekawe i merytoryczne dyskusje i do tego za poziom użytkowników, dlatego zawsze z sentymentem tutaj zaglądam choć zainteresowanie, głównie PSX mam inne. Ale ani nie czas, ani nie miejsce na dyskusję o Strefie, tylko o przyszłości GBF.

Niestety w zasadzie jedno, dwuosobowe projekty mają to do siebie, że jak braknie wodza to się to przestaje kręcić. Niemniej jest tu masa ludzi z pasją, którzy może mogliby przejąć choć część roli Antariego? Przydałby się jakiś tekst od czasu do czasu na głównej, nowe skany, a zwłaszcza ktoś do moderowania i pobudzania forum. Można by spróbować z jakimś nowym działem dla DS, 3DS itp. a także z rozkręceniem fanpage strony nie przenosząc tam dyskusję tylko bardziej reklamując serwis na zewnątrz bo mam wrażenie po utracie domeny i tych zawirowaniach tam coś pękło w tej kwestii. Myślę, że wszyscy, którym zależy na przyszłości strony mogą się teraz wykazać i zarzucić jakaś burzą mózgów co do przyszłości strony. Mi niestety Strefa wypełnia w zasadzie 100% czasu wolnego, nawet na granie nieraz go nie mam, ale tu jest sporo młodych i chyba chętnych do pomocy więc warto wykorzystać ten potencjał.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 31, 2016, 21:55:39 »
Jeszcze tylko dodam małą kostkę cukru dla StrefyPSX - tak przeglądałem ją (zmarnowałem parę godzin! Mam Ci to Bodziu za złe! ;F) i tak później przeglądałem GBForever główną i zdałem sobie sprawę... że są to takie bardzo-bardzo dobre skarbnicy wiedzy. Myślałem, że takie Fejsbuki miałyby szansę takie strony wyprzeć, ale widocznie pijany byłem, że tak myślałem. No ze świecą szukać po sieci takich fotografii Game Boy'ów co na GBF, podobnie na StrefiePSX - nigdy nie widziałem zdjęć tego "kabla do telefonu do PSone", słyszałem o nim, próbowałem go nawet dorwać... ale nie widziałem go w akcji. Nie mogłem nic znaleźć, a teraz już mam i to po polsku~.

A co do samego GBF i rozwijania go... No dobra, przyznam się, że mam za uszami parę modeli chociażby Game Boy'ów (w tym również te mini Game Boy'e), które czekają na sfotografowanie. Póki co w rozwój strony mogę dać jedynie zdjęcia. Chociaż... mógłbym napisać nieco na temat Missigno w Pokemon'ach 1gen, jako że jestem posiadaczem japońskich Poków z paroma missigno i Pikachu z trawiastymi atakami :F - zawsze coś~.
Mam też mały pomysł, by na forum, bądź na stronę (a to już nie moja decyzja~) wstawiać rzeczy związane z grami na Game Boy'a. Pierwsze, co mi się przypomina, to chociażby fotografie przewodników do pierwszogeneracyjnych poków, jako że posiadam dwa egzemplarze w języku polskim : ).
Reszty na razie nie zdradzam, ale chcę, by jakaś tam część zainteresowanych wiedziała, że nudny Ostry coś tam robi :F

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 31, 2016, 22:12:45 »
Z prowadzeniem strony jest ten problem, że trzeba mieć o czym pisać :)
Może znowu siądę jakąś recenzję gier napiszę, bo wiele więcej nie da rady.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 31, 2016, 23:10:49 »
Podejrzewam, że każdego wstrzymuje to co mnie. Poczucie, że albo ja, albo nikt. Że ja będę wszystko robił :F. Jak widać, wręcz się tak nie da... z małymi wyjątkami ; ) Więc jako jednak nie najmniejsza społeczność, możemy dokładać cegiełki do zbudowania wielkiej fortecy wiedzy i nie tylko : )

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 31, 2016, 23:30:50 »
Fajnie by było poszerzyć bazę informacji o nowe recenzje (bo tego dość mocno brakuje jakby nie patrzeć) z tym, że pojawia się jedno ale, trzeba by było trzymać się pewnych wytycznych tj. min. 1600 wyrazów (ok. 2 kartki a4) plus korekta, szukanie screenów, zdjęcie kartridża, banner, tekst do newsa itd. Czasami bywa, że przygotowanie całego materiału zajmuje nawet kilka dni.

Ja sam mam kilka tekstów, które obiecałem, że napiszę przy okazji przejścia z GBZ->GBF np. Recenzje Pokemon R/B, Pokemon G/S, MegaMan I-V, Die maus, Zelda Oracle of Seasons, Trip World, Mario Kart SC czy inne. Chętnie wziąłbym się za te teksty ale albo chęć ucieka albo nie ma czasu. Albo patrząc na inne teksty, które pisałem w przeszłości, dochodzę do wniosku, że nie potrafię już takich tekstów pisać. Mimo wszystko tkwi gdzieś we mnie jakaś egoistyczne pobudka, chęć osobistego rozrachunku wewnętrznego z przeszłością czyli owymi pozycjami. Może przyjdzie taki dzień, że siądę i napiszę. Dochodzi też problem tego typu, że większości już nie pamiętam, więc recenzja wiążałaby się z koniecznością ponownego przejścia gry, wyjątek to chyba jedynie Pokemony, które znam raczej na pamięć. To już nie te czasy, że człowiek potrafił walnąć dygresję na temat spadających klocków tetrisa na kilka stron a4.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 01, 2016, 21:42:16 »
Mógłbym "oddać" swój post na temat wewnętrznych okładek w grach na DS ale niestety to za nowa konsola :P
BDG ALL DAY

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 01, 2016, 22:06:19 »
Można podać standardy dotyczące recenzji. Można nawet spróbować dzielić pracę, w sensie ktoś napisze recenzje, a ktoś inny będzie miał chwilę czasu i zrobi zdjęcia, ktoś to zedytuje itp.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 22, 2016, 10:13:24 »
Tak w zasadzie drażniło mnie to, ale nie raczyłem napisać :F
Otóż na forum brak mi jakiegoś odnośnika do strony głównej (w sensie (GBForever.pl). Może by tak dodać jakiś klikacz na górze strony? :L


@@Edytując
Nieaktualne, więc duże podziękowania <3
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 20:48:22 wysłana przez Ostry96 »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 22, 2016, 14:17:55 »
A był chyba kiedyś z tego co pamiętam, zawsze mnie to myliło :D

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 22, 2016, 16:27:03 »
A był chyba kiedyś z tego co pamiętam, zawsze mnie to myliło :D

Na 80% jestem pewny, że był.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 25, 2016, 18:46:41 »
Tak w zasadzie drażniło mnie to, ale nie raczyłem napisać :F
Otóż na forum brak mi jakiegoś odnośnika do strony głównej (w sensie (GBForever.pl). Może by tak dodać jakiś klikacz na górze strony? :L

Zrobione. Linkiem jest:

GBForever | Portal polskiej sceny Game Boy

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 25, 2016, 23:02:26 »
Doskonale.

Mi również wydaje się, że ten właśnie napis był linkiem przed laty, może zanim forum na "chwilę" zniknęło?

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 25, 2016, 23:05:15 »
Takie pytanko, dałoby się żeby można było usuwać swoje posty w tematach sprzedam, kupie?
Po jakimś czasie robi się tam syf który dobrze byłoby wysprzątać.

Offline Tynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 26, 2016, 07:14:41 »
A edytować można? Jak tak to może lepiej wpisywać w pierwszym poście co jest do opylenia ,a ostatni tylko do odświeżania.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 26, 2016, 12:20:57 »
Można, ale żeby wyskoczyło jako "nowe posty" To trzeba napisać nowego posta na końcu tematu.
Czasami się odświeża temat, pojawiają się nowe rzeczy i się robi bajzel. Mam już drugą stronę postów które mi zostały ze sprzedanych rzeczy.

Offline Tynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 26, 2016, 15:26:31 »
Można, ale żeby wyskoczyło jako "nowe posty" To trzeba napisać nowego posta na końcu tematu.
Czasami się odświeża temat, pojawiają się nowe rzeczy i się robi bajzel. Mam już drugą stronę postów które mi zostały ze sprzedanych rzeczy.

Wiem widziałem, że się lekko wszystko rozjechało.

Ze swojego doświadczenia mogę Ci napisać jak jak bym to zrobił.

W założonym temacie i w pierwszym poście wpisujesz co masz do sprzedania.
Sprzedaż edytujesz i usuwasz sprzedaną pozycję lub jako wykreślona GB Color  
Jak dochodzi coś nowego dodajesz do pierwszego postu i robisz aktualizację pisząc
Nowe produkty do wymiany/sprzedania w pierwszym poście zapraszam
Może takie rozwiązanie by było dobre, a i wiesz o tym że Twój temat leci do góry i co masz jeszcze do opylenia :) zawsze na samym początku.