Autor Wątek: [DS] Fake'owane konsole? O,o  (Przeczytany 3407 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
[DS] Fake'owane konsole? O,o
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 16:48:48 »
Na YT znalazlem takie porównanie prawdziwego i podrobionego DS'a....wychodzi że różnice są minimalne O,o
http://www.youtube.com/watch?v=ZHj5PWlcZXY&feature=related

Prawda toto? Spotkał się ktoś z tym?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2012, 16:58:28 »
Hm nie obejrzałem całego bo nie mam czasu - ale to przecież refurb chyba, o którym pieje się od dawien dawna na forach. Połowa rynku Allegro tym handluje, przede wszystkim aukcje z rzekomymi nówkami. Są te konsolki też do nabycia z DX.

Konsole składają się z nieoryginalnych komponentów (oprócz płyty głównej). Generalnie lipa wielka trafić takie coś, współczuje tym co to kupowali na Alle a potem mieli pewnie "super" zdanie na temat firmy Nintendo co do jakości wykonania (obudowy chociażby)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 18:15:26 »
Hm nie obejrzałem całego bo nie mam czasu - ale to przecież refurb chyba, o którym pieje się od dawien dawna na forach. Połowa rynku Allegro tym handluje, przede wszystkim aukcje z rzekomymi nówkami. Są te konsolki też do nabycia z DX.

Konsole składają się z nieoryginalnych komponentów (oprócz płyty głównej). Generalnie lipa wielka trafić takie coś, współczuje tym co to kupowali na Alle a potem mieli pewnie "super" zdanie na temat firmy Nintendo co do jakości wykonania (obudowy chociażby)

Jakos pod koniec tego filmiku koles mowi o różnicy w dźwięku przycisków...jak sam określa są bardziej klikające, więc i z płytą gł coś musi by nie halo

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:25:46 »
Gumki w Lite są więc może zamienniki nie są tak elastyczne. W sumie to norma patrząc na obudowy z DXa i gumki jakie do nich były dołączane. Generalnie z Litami jest taki problem jak wspomniałem, że bardzo dużo to refurby, i sporo ma ukrytą wadę w postaci pękniętych zawiasów co ładnie widać w niektórych aukcjach na Alle.

Nowe sztuki refurbów można było poznać po:
- 1 rysik - to najważniejsze
- folia na górnej części konsolki (na zewnątrz)
- 6-12 miesięcy gwarancji

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2012, 13:42:34 »
I ta gira po prawej na filmiku :D

Tak, to refurb, można poznać chociażby po szarych gumkach wokół górnego ekranu.
BDG ALL DAY

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2012, 17:42:50 »
czy mozna sie spotkac na allegro tez z refurbami dsi? bo na allegro ceny znacznie spadly i zastanawiam sie nad kupnem

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2012, 17:56:17 »
igorch >> ciężko powiedzieć, ale możliwe że tak. Mówisz o jakichś nowych sztukach? Rzuć linkami przyjrzymy się aukcjom. Czasami na Alle zdarzają się pojedyńcze okazje typu "ktoś kupił za 200zł w Niemczech sprzedaje u nas za 300" Warto na takowe polować, ewentualnie rzucić okiem do pobliskich MM / empików może gdzieś jeszcze się uchowała tania sztuka.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2012, 18:13:08 »
igorch >> ciężko powiedzieć, ale możliwe że tak. Mówisz o jakichś nowych sztukach? Rzuć linkami przyjrzymy się aukcjom. Czasami na Alle zdarzają się pojedyńcze okazje typu "ktoś kupił za 200zł w Niemczech sprzedaje u nas za 300" Warto na takowe polować, ewentualnie rzucić okiem do pobliskich MM / empików może gdzieś jeszcze się uchowała tania sztuka.
http://allegro.pl/nintendo-dsi-limitowany-czarny-pokemon-gra-i2286087149.html
nie ma tutaj real photo, wiec mozna tylko spekulowac

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2012, 20:39:48 »
Jakby miał tego za dużo, to można by było coś podejrzewać. W tej sytuacji to najpierw by trzeba było prosić o prawdziwe foty.
BDG ALL DAY

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2012, 21:41:37 »
Takie oferty mogą być właśnie ok. Czyli konsola przywieziona skądś tam itd. Warto zadzwonić i pogadać ze sprzedawcą.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2012, 19:20:17 »
Tak odnośnie tematu. Też się na tym za bardzo nie znam, ale ta konsola to chyba jakiś fake? Logo Niny na odwrót, nigdy nie widziałem takiego koloru... No i BOX jakiś dziwny, też się z takim jeszcze nie spotkałem ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS] Fake'owane konsole? O,o
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2012, 20:15:34 »
Obudowa z DXa.