Autor Wątek: Nintendo Switch  (Przeczytany 5810 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Nintendo Switch
« dnia: Październik 23, 2016, 10:47:14 »
Kurczę, to aż dziwne, że nikt takiego tematu jeszcze nie założył ._.

A więc - Nintendo Switch

(klikając w obrazek - przeniesie Was do widea z tą zabawką)




Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, to dziwne :L
Konsola zarówno stacjonarna jak i przenośna.
Takie coś a'la Nvidia Shield tylko żee... no właśnie.
Kontrolery u boków "tabletu" są wyjmowane, dzięki czemu na przenośnej konsoli można grać w dwie osoby i nie nosić przy tym dużych (jak na podróż) kontrolerów. Niestety nie będą to "wiimote" bo jak na momencie z Mario Kart widać - panowie używają gałek a nie ruszają kontrolerów - trochę szkoda, choć ile w tak małym czymś da się zmieścić xL. Ciekawi mnie mały... gudziczek? pod lewymi klawiszami - taki mały kwadracik. Czyżby NFC? Na samym trailerze są w pewnym momencie ukazane amiibo ale nie są pokazane w jaki sposób się łączą.
Stacja dokująca - posiada dwa tajemnicze (na razie) wyjścia z lewej strony - pewnie USB - nie wiem :L. Ciekawi mnie, czy w niej nie ma jakiś "komponentów" które np. podciągają moc czy grafikę. No bo na przykład na tablecie będziemy mieć 720p a na telewizorze 1080p albo jak w PS4 pro "podciągnięte" 4K.
Prawdopodobnie możemy się spodziewać wielu albo "remasterów" albo jakąś "emulację"? Wii U, bo pojawia się Mario Kart 8 (z Boo~!) i me ukochane Splatoon, na którym widać elementy postaci, które obecnie nie są dostępne na Wii U. Poza tym na trailerze widzimy Mario biegającego po planszach, które nie pojawiły się w innych grach z Braćmi. I co ciekawe - kurczę Skyrim? I zbiegiem okoliczności pisząc tą wiadomość dowiaduję się, że wychodzi za niedługo "The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition" - czyli ulepszony Skyrim :L. A no i oczywiście The Legend of Zeeeldaaa <3.
Kontroler - na razie widziałem na wideo dwa rodzaje - ten "składany" co na obrazku powyżej i taki "standardowy" i widocznie pół przeźroczysty (nie kryję że nie był jakiś najpiękniejszy). Natomiast ten pierwszy mi się podoba wizualnie. Ale jaki będzie, zadecyduję, jak kupię~.
Moc - ee, póki gry będą super, to mogę i z mocą Wii nawet grać :F (noo jedynie takie 720p-1080p by mi wystarczyło~). Niby są jakieś wycieki co do specyfikacji, ale jakoś tak w przypadku Wielkiego N - nigdy na specyfikacje nie patrzyłem. Serio.

Koncept wydaje mi się wręcz bardzo - bardzo rewelacyjny, choć jestem fanboyem więc :L
Przewidywana premiera w marcu 2017 więc ja już teraz odkładam pieniążki, jako że gdzieś wyczytałem, że przewidywana cena to 299$ sama konsola a 399$ konsola z grami i czymś tam - to mimo wszystko całkiem niezłe ceny.

A Wy co sądzicie? Czy innowacyjność Nintendo wygra z mocą i innymi wodotryskami Microsoftu czy Sonego? Mam na myśli "na świecie" bo w Polsce to nawet nie wiem czy będzie taka jakaś oficjalna premiera ._.

@@Edytując - w celu dodania partnerów dla N Switch
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 16:21:05 wysłana przez Ostry96 »

Offline Borsuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2016, 12:04:48 »
Za wiele jeszcze na jej temat nie wiadomo, to po co strzępić ozora? ;)
Na razie wiemy jak wygląda. Całkiem ładnie. No i to tyle. Pojawi się więcej info to będziemy komentować :)

Swoją drogą to straszna jest polityka wszystkich firm wypuszczających konsole. Cena już niby znana ale szczegóły bebechów to już nie. I co? Klient ma wypracować decyzję o kupnie na podstawie zwiastunu i info o cenie? Znany chwyt. Podniecamy potencjalnych odbiorców teaserem, potem mówimy że będzie tanio i... długo, długo nic. Decyzja o kumpnie już w kliencie dorasta, a potem pojawia sie info że bebechy to jednak o klasę gorsze. No ale jak już się klient przez miesiąc nakręcał, kasę odłożył no to pewnie że kupi. Strasznie nie lubię takich psychologicznych gierek koncernów.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2016, 13:58:00 »
Hm. Nie do końca się zgodzę. Bebechy w konsolach nie odzwierciedlą faktycznego potencjału. PeCet o dokładnie takiej samej specyfikacji jak PS4 będzie gorszy w takiej "praktycznej" wydajności niż konsola. W przypadku Nintendo to już w ogóle, gdzie Wii U jest gorsze "mocą" od PS4 czy Xone a jednak pełno tytułów i to świetnych tytułów nie dość że ślicznie wyglądające to jeszcze utrzymujące te całe "60FPS". I czy to świadczy, że Wii U ma lepszy procesor niż PS4 i Xone? No właśnie.
Co da, jeśli teraz dowiemy się jakie ma w środku bebechy? I tak nam to za dużo nie powie. Zrozumiem, jeśli okazałoby się że ma dokładnie taką samą specyfikację co nawet Wii, ale jednak śmiem wątpić w takie cuda x].
A co do ceny - to jedynie plotka w przypadku Wii... ... Znaczy Switch'a :L

Ale w przypadku innych konsol - dość szybko MS i Sony wyjawiło specyfikację obecnej generacji... i w zasadzie po co? To znaczy wiem po co. By chwalić się liczbami. Ale no. Niby tam Xone słabszy, ale co z tego, jak częściej na nim gram xL
To tytuły niech decydują "czy konsola jest mocna i warta ceny" a nie "od jakich krasnoludków siedzących w środku".

W przypadku PC - jak najbardziej - wyjawienie komponentów i ceny jest właściwe, choć bardziej laptopów niż stacjonarek z uwagi na możliwość wymiany komponentów.

Ale to moje zdanie :L

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2016, 15:40:02 »
Z mojej strony to oceniać sprzęt będę przynajmniej po roku jak biblioteka gier będzie już w miarę opcjonalna. Mi osobiście podoba się pomysł połączenia przenośnej z stacjonarną, bo będzie (jak dla mnie) w miarę rozsądny wydatek. Nie podobają mi się te wysuwane z ekranu kontrolery, mam wrażenie, że z biegiem czasu po prostu się wyrobią i będą wypadać / obluzują się, dlatego chyba pierwsze co to po zakupie trzeba będzie zaopatrzyć się w PRO Kontroler. Jeśli chodzi o moc to szczerze mówiąc mało mnie to interesuje, byle grało się fajnie, bo i tak pewnie będę grał tylko na wyjazdach / czasem w domu, ale to i tak przenośnie.
Gdzieś była podana lista producentów wspierających konsolę, z najciekawszych dla mnie: Capcom (może jakiś Resident się pojawi), Ubisoft (AC), Electronic Arts (na trailerze było pokazane NBA 2k17, osobiście liczę też na FIFĘ), jedyne co mnie się nie podoba to brak Rockstara, a szkoda, bo fajnie by było sobie pograć w inne GTA niż Chinatown Wars.
Cena... Jeśli w tych 400$ będzie konsola, pro kontroler i Zelda i coś tam jeszcze to może się skuszę :E
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2016, 15:47:36 »
A czy ta nowa konsola nie wyprze 3DS? Zamierzam kupić na gwiazdkę zwykłego 3DS, ponieważ jest w fajnej cenie z Zeldą(350 zł) i teraz czy lepiej kupić New 3DS czy odkładać na Nintendo Switch?

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2016, 15:54:08 »
Mnie interesuje kilka rzeczy o których jak na razie jest cicho. Bebechy - zgadzam się z przedmówcą, że nie mają one znaczenia w przypadku gier jakie nintendo ekskluzywnie tworzy dla swojego dziecka. Będą jednak miały kiedy Switch będę traktował tylko lub głównie jako konsola stacjonarną i będę chciał zagrać np w najnowszego Battlefielda'a. Czy Switch podobnie jak konkurencja wyświetli obraz w 4k?  Bateria - jak wiadomo urządzenia przenośne nie grzeszą długą pracą, do tego przy sportej rozdzielczości ekranu, dwóch bezprzewodowych kontrolerach przy grze z kolegą, działającym modułem wi-fi (multiplayer online) powinna mieć ogromną pojemnośc. Gry - co do Nintendo wątpliwości nie mam, lista pozostałych developerów wrażenie robi, jednak jeden Skyrim wiosny nie czyni a do premiery czasu niewiele. Chciałbym zobaczyć wypunktowane czarno na białym tytuły premierowe i te nad którymi już pracują. Podobnie jak N64 i GC konsola nie będzie (prawdopodobnie) kompatybilna wstecz więc tym bardziej biblioteka gier powinna być przyzwoita przy starcie. Cyfrowe wersje gier z Wii U też są pod znakiem zapytania, bo konsola cały czas jest w sprzedaży a obecność ekranu dotykowego w Switch jest niepotwierdzona. Premiera nowej konsoli to raczej mrzonka. Obstawiam, że konsolę dostaniemy na gwiazdkę 2017. Rozkładany kontroler do gry w domu nie przemawia do mnie. Wygląda na to, że będzie posiadał 3 baterie :) Unikalne rozwiązanie, z jednej strony otwiera możliwości zastosowania wszelkiej maści przystawek z drugiej mam wątpliwości co do solidności takiej konstrukcji, podatności na wyłamania i stabilności po dłuższym czasie używania.
 
Zauważyliście, że Nintendo jakby zmieniało target swojego nowego produktu? Jest mniej "dziecięcy" i skierowany do starszych graczy.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2016, 16:19:11 »
Zauważyliście, że Nintendo jakby zmieniało target swojego nowego produktu? Jest mniej "dziecięcy" i skierowany do starszych graczy.

... w zasadziee nie zwróciłem na to uwagi a nie jest to głupie. Dawno temu Ubisoft wypuszczając <oah> Watch Dogs na Wii U (i ledwo kto w ogóle się tym interesował) właśnie Ubi rzekło, że takie <ekhm> "dojrzałe tytuły dla dorosłych" od nich nie trafią na sprzęty Nintendo.
Może faktycznie Wielkie N zaczyna kierować się w inną stronę, żeby inni twórcy też się do nich przyłączyli? Wiem, od tego mam tego Xone czy PS4 - ale w GTA V na sprzęcie Nintendo zagrać i to jeszcze potem w wersji przenośnej... O kurczę. Jak to zauważyłem chyba pod filmem o Switchu: "It's time to switch my PS4 to Nintendo Switch"~
W pewien sposób... na Nintendo poza ich świetnymi ekskluzywnymi tytułami i innowacjami jak mieliśmy do czasu Wii U dołączy nagle szereg gier, które głównie były nakierowane na Xboxy i PS'y - to mnie kupili razy trzy :F
Ale to tylko takie luźne rozmyślanie. Zobaczymy jak będzie.

Co do zmęczenia materiału na wysuwanych padach - kurczę... musieli to jakoś przemyśleć. Chyba, że te "szyny" czy coś będą z możliwością wymiany czy czegoś~. Jestem ciekaw jak pady przyczepione już do ekranu będą łączyć się z tabletem. Bezprzewodowo to trochę marnowanie baterii z każdej strony. Na jakieś takie piny co tam się stykują - oszczędniej i lepiej. W końcu podejrzewam, że te małe padziki nie będą miały dodatkowych ładowarek, tylko będą się ładować poprzez podłączenie z tabletem w stacji dokującej... no chyba, że będzie trzeba je podłączyć do tego "kontrolera" i dopiero go podłączyć do prądu - co byłoby głupie i mało wygodne.

adam104100 słusznie zauważa - czy nie przyćmi 3DS'ów... w zasadzie przyćmi i Wii U i 3DS'y naraz x]
Jedyne w czym 3DS'y byłyby lepsze to... wielkość urządzenia. Ale wiecie, taka kolej rzeczy, choć dość niedawno pojawiło się "new" 3DS... Choć po takim Nintendo DSi (czyli niby ulepszonej wersji DS'a) po dwóch latach pojawił się 3DS.

PS: dodałem tych partnerów dla Switch'a~
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 16:25:24 wysłana przez Ostry96 »

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2016, 16:44:54 »
Wiec czy warto kupić w grudniu zwykłego 3DS czy czekać z zakupem na Nintendo Switch, albo inwestować w New 3DS?

Jeżeli chodzi o Switcha, to jeden Skyrym nie uczyni z konsoli hitu. Ale Fallout na Switchu byłby super :)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2016, 17:06:06 »
Skyrim to dla wielu nie byle tytuł :L (chodzę na różne spotkania i zawsze znajdzie się ktoś kto wielbi akurat tę ... część? The Elder Scrolls.

Co do Twego zakupu adam104100 - to jest trudne. Na trailerze niby konsola jest na cartridge, ale czy tenże port będzie kompatybilny z 3DS'ami? (i przy okazji DSami~) no i problem emulacji prosty - jeden ekran. Chyba, że się tak podzieli ten ekran na dwa a resztę pokryje czerń... Jest to jakiś pomysł... ale ja tego nie widzę x]

Zatem przyjmijmy, że Switch nie będzie kompatybilny z grami 3DS.
Jeśli chcesz kupić 3DS'a to masz pewnie wypatrzone na niego tytuły więc... kup 3DS'a. Najlepiej "new" 3DS'a. Dlaczego? Zależy od portfela. Kupując "new" masz odrobinkę większą bibliotekę i ogółem lepszego 3DS'a. A no i gry ze SNES'a emulowane - są tylko na "new", na zwykłym w nie nie zagrasz. W gry z NES'a już tak.
Na Switcha nie ma oficjalnie żadnych tytułów. Nieoficjalnie to mamy te Zeldy, Skyrimy itd. Ciekawe jak z Pokemonami... Ano właśnie. To jest pytanie :F W końcu to w połowie kieszonsolka.

Po dłuższej rozkminie twierdzę, że mimo wszystko jednak warto brać w grudniu 3DS'a. Może tak nie do końca Switch przysłoni 3DS'y...

Dla Ciebie - to kwestia wspomnianego portfela czy to będzie "new" czy zwykły. A jeśli idziesz w budżetowe - to bierz 2DS'a zwłaszcza, kiedy masz długie dłonie :F (serio). Ale to już Twoja decyzja.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2016, 18:10:52 »
Jeśli planujesz zakup, zawsze weź pod uwagę pesymistyczne rozwiązanie: Switch nie będzie kompatybilny z DS/3DS/Wii/U; Cena zakupu w Polsce nie będzie odpowiadała jej amerykańskiemu odpowiednikowi; data premiery w naszym kraju zostanie opóźniona co najmniej o kilka miesięcy. Takie jest założenie i pewnie część z tych opcji się sprawdzi. Trudno też podjąć decyzję w tym momencie, o samej nowej konsoli na razie mało wiemy, a z czasem coraz więcej wieści o sprzęcie i grach będzie wypływać - jeśli nie od Nintendo, to od deweloperów 3rd party, podobno tak licznych. Grudzień wydaje się słabym momentem na zakup - w momencie ogłoszenia polskich cen Nintendo Switch na pewno przyjdą obniżki na stary sprzęt - może wtedy rzeczony 3DS stanie się dla Ciebie zdecydowanie bardziej atrakcyjny w zestawieniu z hybrydą?

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 23, 2016, 18:33:38 »
Moim zdaniem nintendo switch to będzie bardziej następca 3ds niż wii u. Oczywiście zakładam że switch będzie miał kompatybilność wsteczną z 3ds(bo bez sensu by trochę było że wychodzą nowe poki na 3ds... i co będzie inna wersja specjalnie na switcha).Zapewne na switchu zagramy w parę tytułów z innych konsol(bf skyrime itp), ale  pewnie nie we wszystkie bo strzelam że konsolo-handheld będzie ograniczony by móc je wszystkie uruchomić.Ogólnie wydaje mi się że switch będzie bardziej handheldem niż konsolą.

W sumie stormek poruszył te tematy co ja chciałem więc nie będę się znowu o nich rozpisywał.
adam104100 Ja osobiście bym poczekał, ale tak jak piszą poprzednicy by pod uwagę brać pesymistyczne rozwiązanie, czyli brak kompatybilności wstecznej itd.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2016, 19:02:16 »
No i niestety - jak chodzi o wsteczną kompatybilność - japoński magazyn Famitsu, który miał okazję porozmawiać z Nintendo na temat Switcha pisze, że Switch nie będzie miał wstecznej kompatybilności ale z wersjami fizycznymi gier. Więc skoro tak piszą, to znak, że z cyfrowymi by mogło mieć~

Poza tym ten magazyn dodaje, że Switch niby nie jest następcą Wii U czy 3DS'a. Zestawy konsoli i jej akcesoriów będą prawdopodobnie różnić się między regionami... ...
Wydajność baterii... plotki głoszą, że do 3 godzin ma trzymać... Trochę bardzo marnie.

A co do gier ukazanych na trailerze - to znaczy tylko tyle, że Mario Kart czy Splatoon będzie zremasterowany. W sumie może być, choć mam nadzieję, że cyfrowe wersje gier z Wii U będzie dało się przenieść (nawet za lekką opłatą) na Switch'a~

denirs1 niestety (czy stety) samo Nintendo rzekło, że Switch to przede wszystkim konsola do domowego użytku.

Co do magazynu Famitsu i rozmowy z Nintendo - zapraszam tutaj:
www.mynintendonews.com/2016/10/21/famitsu-questions-nintendo-about-nintendo-switch/

W ogóle to na www.mynintendonews.com jest bardzo dużo informacji o Switchu. Nie zaglądałem tam od ponad roku i widzę, że się pozmieniali x]
Ile tych informacji jest prawdziwych? Nie wiem. Podaję to, co dowiedziałem się od nich:
-Tablet nie bedzie drugim ekranem jak w Wii U
-Będzie on dotykowy
-W Ameryce trailer N Switch jest najbardziej popularnym filmem w ostatnim czasie
-Brak blokady regionalnej - uuu!
-Wsparcie dla Unreal Engine 4
-Skyrim nie został oficjalnie potwierdzony na Switcha przez Bethesdę~
-Nintendo, a dokładniej Takashi Mochizuki twierdzi, że w tym roku więcej o grach czy specyfikacji sprzętu się nie dowiemy
-podobno specyfikacja

a jako ciekawostkę: 3D model padletu Nintendo Switch
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 19:31:59 wysłana przez Ostry96 »

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2016, 19:36:11 »
Czyli biorę 3DS, bo na 2DS za małe dłonie. Czy będzie to New 3DS czy zwykły nie wiem.

Jeżeli chodzi o Switch'a, to bez kompatybilności wstecznej nie widzę sensu go kupować. Czas pracy na baterii 3 godziny jest śmieszny(rozumiem duży ekran, bebechy mocne[?]), ale mogłoby być lepiej(5-6 godzin byłoby niezłe).

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2016, 21:48:30 »
No i niestety - jak chodzi o wsteczną kompatybilność - japoński magazyn Famitsu, który miał okazję porozmawiać z Nintendo na temat Switcha pisze, że Switch nie będzie miał wstecznej kompatybilności ale z wersjami fizycznymi gier. Więc skoro tak piszą, to znak, że z cyfrowymi by mogło mieć~

Poza tym ten magazyn dodaje, że Switch niby nie jest następcą Wii U czy 3DS'a. Zestawy konsoli i jej akcesoriów będą prawdopodobnie różnić się między regionami... ...
Wydajność baterii... plotki głoszą, że do 3 godzin ma trzymać... Trochę bardzo marnie.

denirs1 niestety (czy stety) samo Nintendo rzekło, że Switch to przede wszystkim konsola do domowego użytku.

1.Straszna lipa że nie ma kompatybilności wstecznej... może jeszcze zmienią zdanie
2.Bateria to porażka, po roku pewnie będzie 1h trzymać
3.Najlepsze jest to że większość trailera od switcha pokazuje ludzi, którzy spędzają z nim czas poza domem, switch jest przeznaczony do użytku domowego.....

W sumie ciekawi mnie współpraca z Nvidią i co z tego wyniknie. Jak wiadomo do ps i xboxa grafę robi AMD. A inna konsola z wykorzystaniem Nvidii to ouya, a ona jest taka no.... słaba i w ogóle

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2016, 21:59:26 »
Switch jest mało przenośny, i mam nadzieje że ma to być tylko mobilna stacjonarka, a nie konsola przenośna.
Co do wstecznej kompatybilności, to ma nie mieć jej z fizycznymi nośnikami z jednej prostej przyczyny. Jest na kartridże więc nijak nie wepchniesz tam płyty :) Może będzie możliwość przeniesienia gier z WiiU na Switcha poprzez konto Nintendo. Chociaż N jakoś nie specjalnie pilnuje żeby klient nie musiał dwa razy kupować tego samego :)

Specyfikacja na pewno szału nie będzie robić, ale przecież nie cyferki sprawiają że dobrze się gra :)
Rozdzielczość 4K tak naprawdę przyda się tylko posiadaczom gigantycznych telewizorów, których większość ludzi nawet nie zmieści u siebie w domu :P

Muszę przyznać że nie bardzo wiedziałem co nowego Nintendo może jeszcze wymyślić, i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli :P

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:39:06 »
Ostatnio natknąłem się na coś takiego:
http://www.nintendolife.com/news/2016/12/more_switch_rumors_from_laura_kate_dale
i... BRAK FRIEND CODE? o.o
I co ciekawe - wbudowane tylko 32GB z możliwością rozszerzenia dzięki microSD do 128GB...
Szczerze tooo... bardzo mało. Kiedy w Wii U 32GB było znośne, tak przy współczesnych wielkościach tytułów - oczywiście zakładając, że inwestuje się w cyfrową zawartość - jest to dość mało. Zatem czy można się spodziewać, że same tytuły będą "lekkie"/mało miejsca zajmować?
Prawdę pisząc nie myślałem o pojemności dyskowej w Switchu, ale jak już, to bym spodziewał się co najmniej 64GB, albo paru wersji, jak to było w przypadku Wii U. Chociaż mogłyby wchodzić większe SD'ki. To znaczy, wiem, że dzisiaj ledwo kto ma kart 128GB - sam posiadam w telefonie 64GB, ale mogliby to rozszerzyć do takich 512GB, bo nie wiadomo, czy za rok - dwa takie nie będą po prostu powszechne i tanie.
... choć może się okazać, że przyjmie i 1TB SD'ki~. Myślę tak, bo nieraz trafiałem na urządzenie, które niby tam obsługiwało mało pojemnościowe karty, a wrzucałem do nich często dwukrotnie większe (pojemnościowo rzecz jasna) karty i działały stabilnie.

... Co sądzicie?

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2016, 00:18:57 »
Jakiś czas temu była na ten temat dyskusja :) Jak ktoś będzie chciał mieć same cyfrówki, i wszystko cały czas zainstalowane, to mu braknie. Ale myślę że te 32 GB starczy sspokojnie na kilka większych tytułów. I mnóstwo mniejszych, indie czy VR.
Jeżeli nie boisz się kartridży i nie musisz mieć wszystkich swoich gier z dystrybucji cyfrowej zainstalowanych, to powinno spokojnie starczyć. Spójrz na to jak na steama, masz zainstalowane to w co grasz, a nie wszystkie 200 gier.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:47:44 »
Wciąż jednak podtrzymuję, że to za mało. Cały czas drażni mnie tutaj wielkość (w GB) gier. Za czasów płyt DVD - czyli ~4.7GB to takie 32GB spokojnie by wystarczyły. Ale jaką mam gwarancję, że gry na Switch'a będą miały... załóżmy nawet do 7-8GB?
Co do tego, czy wybiorę wersje cyfrowe a fizyczne - cóż. Mimo, że uwielbiam mieć fizyczne nośniki z pudełeczkami, tak jednak lubię mieć wszystko w urządzeniu. Przekonałem się definitywnie o tym przez mego 2DS'a. Kiedy wcześniej na DS'ie budowałem bibliotekę z mnóstwem kartridży, tak teraz na już 2/3DS'a fizycznie mam tak z pięć gier i koło 20-25 tytułów mam cyfrowych. Ale właśnie, gry na 3DS'a znacznie mniej ważą, więc te ~20 tytułów mieści się na mojej karcie SD 16GB i wciąż mam miejsce.
Przyznam się też, że trochę myślę o tej pojemności w Switchu w kontekście konkurencji - od PS3 i X360 w górę, gdzie często gry zajmowały po 20GB (o obecnej generacji nie wspominając~). To, że Nintendo będzie tworzyło gry "mało zajmujące" nie znaczy to, że inni wydawcy będą się ograniczać. Indyki pewnie nie będą ważyły wiele, ale no. Nie będę kupował Switcha tylko dla indyków :L.
Nie podoba mi się wizja porównania do Steama. Nie rzucam jakoś pieniędzmi, żeby kupić cyfrowe gry a potem w nie nie grać. Steam ma to do siebie, że często dostajemy te gry za bezcen, gratis, za 1$. W przypadku zakupów na e-shopie... często zdarzy się, że ceny są zbliżone do wersji fizycznych, ale jak często "walną" promocją, to dość często wyrwać można gry za znacznie niższą kwotę, niż ich pudełkowe wersje, jednak wciąż nie są to ceny "za 10zł". Piszę oczywiście o tych "większych" tytułach.
Tak samo nie widzę, że jadę gdzieś w dłuższą podróż i myślę "dobra, mam tyle i tyle miejsca, to usunę by zainstalować to"... No tak słabo - ale to moje zdanie.

Choć jak na samym początku wspomniałem, wszystko (dla mnie) będzie zależeć od wielkości gier. Może się okazać, że jednak na darmo się przejmuję - na co liczę~.
A i dodam porównanie do Wii U - gdyby Switch był tylko konsolką stacjonarną, być może, jak w przypadku Wii U, nie drażniłby mnie ten problem z pojemnością. W domu mogę żonglować płytami~.

Jeszcze - Switch będzie na kartridże - o tyle dobrze. Będą mało miejsca zajmować, jak karty do 2/3DS'ów. W takim PSP bardzo-bardzo wkurzało mnie noszenie ze sobą etui na płyty - bo po prostu były za duże i mogły się rysować... czego niestety nie uniknąłem przy pewnych dwóch tytułach :c.

Na zakończenie dodam, bo myślę że warto, że zależy mi na tej "funkcji kieszonsolki". Wiem, że Switch będzie tam trzymał z 3 godziny, ale już przywykłem do noszenia power banków w torbie/kieszeni. Dużo podróżuję - i dla tego na tym mi zależy. I nie mam tu na myśli podróży "z domu do uczelni/pracy" a takie "przez pół Polski".

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2016, 23:49:45 »
Porównując do steama nie chodziło mi o ceny czy promocję, ale o to że nie masz zainstalowanych wszystkich gier które masz. Np. Kilka lat temu przeszedłem darkriders'a i usunąłem. Jak będę chciał zagrać to ściągnę, ale nie mam parcia żeby cały czas mieć go zainstalowanego.... wydaje mi się to trochę bez sensu, żeby nie powiedzieć głupie.

Co to planowania biblioteki, nie wiem jak ty, ale ja np. Nie lubię grania w 5 gier na raz. 3 zeldy, xenoblade i coś tam jeszcze zwyczajnie by mi się mieszało :P Gram w xenoblade'a, czyli kilkadziesiąt godzin gry, do tego ściągnąć jeszcze coś co daje drugie tyle, i na prawdę długą podróż masz zabezpieczoną. Z 60-70 godzin na dwóch grach, do tego trochę mniejszych zabijaczy nudy i możesz 4 dni i 4 noce grać bez przerwy. A na to nawet te 32 GB powinno wystarczyć.

Co do rozmiaru gier, to nie chodzi o to że nintendo będzie sie ograniczać a inni niekoniecznie. Po prostu ogranicza ich wydajność konsoli (na pewno nie będą robić tekstur w rozdzielczości 4k), pojemność kartridży (nikt nie wyda gry na 8 kartridżach), no i czas. Zrobienie dużo większej gry to większe koszty.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2016, 01:17:52 »
Faktycznie, brzydko nazwałem porównanie ze Steamem "głupotą" - wybacz.
Natomiast co do tej ilości gier... Jest prawda w tym co piszesz... ale wciąż podtrzymuję, że ograniczanie się do tego "odinstalowywania" w naszej obecnej generacji jest takie trochę przestarzałe. Prawda, nie gram w parę gier naraz, lecz bardzo często zdarza mi się, że "akurat zagrałbym w ten tytuł" a tu myk, jestem w Warszawie a kartridż w Krakowie :L.
Co do wielkości i ograniczeń nałożonych przez samego Switcha - zdaję sobie z tego sprawę, więc powtórzę, że mam nadzieje, że moje obawy szybko znikną :)