Autor Wątek: [3DS] Nintendo 3DS  (Przeczytany 25282 razy)

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
[3DS] Nintendo 3DS
« dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:13:08 »
Jako, że niedawno miało miejsce nie lada wydarzenie, jakim jest E3, przydałaby się jakaś dyskusja na ten temat.
Dokładnie chodzi mi o zaprezentowanie nowego Dual Screena Nintendo!

Nie wiem jak Wy, ale ja niecierpliwie czekam na premierę tego cacka w sklepach. Będę zbierać ostatnie grosze, żeby mieć go w mojej kolekcji ^^
Po przeczytaniu paru artykułów, obejrzeniu filmików hands-on etc, ekran 3D zapowiada się napraaawdę bardzo dobrze.
Poza tym jeszcze możliwość robienia zdjęć w 3D, oglądania filmów w 3D, a do tego analog [podobno o niebo lepszy od tego "prowizorycznego" w PSP]. To będzie dopiero perełka kieszonsolkowa *^.^*

http://www.youtube.com/watch?v=xNeO-6oq7to Nintendogs+Cats
http://www.youtube.com/watch?v=WauhTonfQm0&feature=related Metal Gear Solid 3
http://www.youtube.com/watch?v=GYnyBxVhK_c&feature=related Hands-On
http://www.youtube.com/watch?v=83GoGHBkdyg&feature=fvw Promo Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=uvhwAi-d1gI&feature=related Kid Icarus: Uprising
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 23:56:30 wysłana przez Keitaro »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2010, 11:26:31 »
kupuje. grafa ta jak z gamecube, obraz 3D, i do tego od razu zapowiedzi znanych dobrych tytulow - street fighter, ridge racer, zelda. bedzie milo. schematyczna - jak jeszcze smiganie po stronach www bedzie dopracowane to jzu w wogle bedzie wypas. pozdro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 12:46:13 »
Ja odczekam. W ogóle jak dla mnie sytuacja troszkę chora... i choć argument że konsola zostanie wydana ''za szybko'' odpada - wszak minęło już 6 lat od premiery...aczkolwiek przy takim nawale zapowiadanych HITów na DS'a można odnieść wrażenie że coś tu jest nie tak...Okamiden, Pokemon Black & White (i pewnie 3 część poprawiona w danym odstępie czasu), Golden Sun, Dragon Quest IX... no sorry ale to są MEGA killery które sprzedadzą się w zatrważających ilościach... i gdzie tu logika? Po kiego ''grzyba'' startować z nowym handheldem skoro stary ma jeszcze ''od groma'' hitów? Później będzie dochodzić do absurdów że w lutym/marcu 2011 ludzie będą posiadali i 3DS i DS oraz masę hitów do wyboru i na to, i na to...

Po prostu widać że Nintendo chce zmieść z powierzchni ziemi konkurencję...tylko pytanie czy ich nowy twór nie okaże się tak naprawdę armaggedonem dla DS - dochody ze sprzedaży ww. hitów na DS spadną gdyż wszyscy będą kupować ''nowości'' z 3DS. Owszem zapowiedziano wsteczną kompatybilność z grami z DS, ale powiedzcie mi czy nie jest absurdem kupować konsolę za przeszło 1000 zł tylko po to by grac w gry które odpaliłbym za darmo na posiadanym przeze mnie DSie?

Efekt pseudo 3D, może robić wrażenie ale póki co nie wiemy w jaki sposób (poza wrażeniami wizualnymi) będzie wpływał na rozgrywkę... jakie będzie niósł ze sobą innowacje - hasło przewodnie poprzedniczki. Jeżeli tylko i wyłącznie Nintendo pozostanie przy tym pierwszym aspekcie to niestety dla mnie mamy do czynienia z DS vol.2 i nie prędko przyjdzie mi w niego zainwestować (choć nie mówię nie). Poczekajmy na nowe wcielenie :)

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2010, 13:24:06 »
Na mnie 3DS i jego możliwości  wywarły duże wrażenie, ale jak słusznie  zauważył Antari jeszcze tyle hitów ma wyjść na "zwykłego" DSa ( nie licząc zaległości na GBA ;) ),że jakoś nie pali mi się do premiery nowego sprzętu. Choć jak się już ukaże to na pewno zakupię.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 17:24:00 »
Ja tam czekam niecierpliwie. Jednak podobnie jak Ant nie kupię na początku. Za drogo no i boję się polityki Nintendo że po czasie wydadzą dużo lepszą wersję drugą konsoli. Inna sprawa też to ceny gier, wolę teraz kupować tytuły na DSa za 10-30zł niż kupować nowości po 100 i więcej zł.. Zwłaszcza że na DSa też sporo teraz tytułów wychodzi (Fire Emblem! Fire Emblem!)

No ale sam efekt 3D to jest coś na co czekam. Ten impuls który mnie może zmotywować do przejścia z gier 2D na 3D, bo osobiście wciąż preferuję gry 2D.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2010, 17:36:03 »
A ja może poruszę nieco inny aspekt o którym mało się mówi... ceny gier. Przykładowo interesuje mnie co się stanie w momencie gdy nastąpi premiera 3DS i wydane zostaną pierwsze gry... jaki będą proponowane ceny skoro na młodszego brata - DS, będą wychodziły w tym czasie nowości, hity za około 200zł? gry na 3DS z ''mega wyje*aną'' grafą 3D za tyle samo? Oj, szczerze wątpię. 300 zł za grę to sorry... jednak absurd dla mnie... mówcie co chcecie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2010, 17:40:15 »
Nie no 300zł nie będzie bez przesady. Będzie normalnie jak na DSa czyli 150-200zł. W każdym razie to też zniechęca, jak można poczekać i mieć to samo za sporo niższe kwoty.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2010, 18:31:26 »
Oj można i za 300 zł Kei - co pokazały niektóre premiery na ps3. Wiesz groteskowo by to wyglądało - gry NOWEJ generacji 3D za tyle samo co aplikacje na DS czyli technologia sprzed 6-7 lat? Albo ceny gier na DS pójdą w dół (za co wychwalałbym Nintendo do końca świata) albo ceny gier na 3DS w górę w stosunku tego co mamy obecnie na DS, a ceny gier na DS bez zmian. I ten ostatni scenario wydaje mi się w 99,5% prawdziwy.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2010, 21:28:20 »
Wiesz ceny gier na DSa nie są takie duże, to sklepy podwyższają sztucznie te kwoty. Nie ma co się kierować cenami w Empiku czy w MM, normalnie widzę cenę 32 euro za dosyć świeże DSowe gry na P-A. Maksymalnie jakieś cuda wychodzą do 50 euro na PSP czy DSa. Nie sądzę by nagle na 3DSa sprzedawali za bóg wie ile drożej. Może jedynie na samym starcie (przez chwilę) tak, no ale tak musi być by zbili kasę na osobach podniecających się każdą nowinką na rynku które po prostu to kupią za każdą cenę.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:14:30 »
Trzeba wziąć też pod uwagę, że data premiery jak i cena nie zostały jeszcze ustalone. Wydaje mi się, że premiera może być nawet i w przyszłym roku, co by było w miarę logiczne.
Nowe gry wydane na DSa sprzedadzą się na pewno. Starczy czasu.
Gdy szał na nowe gry troszeczkę spadnie, wtedy na scenie pojawi się 3DS.
Fani "nakręceni" Golden Sun'em, nowymi Pokemonami, Dragon Questem i Fire Emblem'em będą jak najbardziej chcieli sięgnąć po nowe cacko, aby zaspokoić "głód".

Jak dla mnie bomba, tak czy siak. Kocham Nintendo i nie pogardzę niczym ; p

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2010, 15:08:15 »
no wlasnie - nintendo - sama marka mowi za siebie. zreszta dla mnie po prostu sa najlepsi - ten klimat jaki kreuja swoimi konsolami i swoimi grami jest najlepszy. zreszta wychowalem sie na ich sprzecie. inni sie nie licza. 3DS fajie jakby mial naprawde rozbudowana przegladarke. siec to teraz podstawa. gry kupowane przez siec - troche mnie to nie interesuje. ale powazne tytuly i powazne rozgrywki - ligi, turnieje, rankingi w sieciowych zmaganiach to juz jest cos. granie po sieci to tak naprawde dla wielu graczy podstawa. zauwazcie jak bylo z grami na PC - kidys dostawalismy tytul do "przejscia". pozneij ogromny nacis postawiono na rozrywke sieciowa. grupy ludzi graja w gry tylko po sieci - single player zupelnie ie dla nich nie liczy. chcialbym zeby podobnie bylo z 3DS - quake 3 po sieci na 3DS to byloby niesamwite. oczywiscie gry do przejscia tez sa super - z fabuly nigdy producenci nie zrezygnuja - ale pozniej taka gra zostaje do rozrywki sieciowej. pozdrawiam.

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:51:57 »
Wiadomo kiedy dokładna data premiery? O cenę chyba nie warto jeszcze pytać :D

A tak z trochę innej beczki. Chciałbym kupić NDSa ale nie wiem jakiego.
Macie jakieś ciekawe wskazówki? Może poczekać na 3dsa?
I czy jest jakiś Wario Land na tą konsolkę?

Offline Butcher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Łaa, Brzdęk, Ka-Boom
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:11:45 »
Wario shake demension na DS'a jest godny uwagi, choć nie jest kontynuacją serii Wario land. W tej chwili czekałbym na pojawienie się 3ds'a by spadła cena starszych modeli.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:25:31 »
Data premiery nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Ale wydaje mi się, że może pierwszy kwartał przyszłego roku. Są pogłoski o listopadzie 2010, ale sądzę, że chodzi o Japonię.
DSa będziesz mógł kupić w miarę tanio... Tak jak napisał Butcher. To jest duży plus. Zwłaszcza Lite'a.
Na 3DSa można poczekać, bo... Będziesz miał kompletną nowość i do tego kompatybilną z grami z samego DSa. : )

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:29:51 »
Gry z DSa będą chodziły na 3ds? Wszystkie? Bo o GBA nie myślę nawet.

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:37:54 »
Z DSa - tak. Z GBA - nie. Już na DSi nie możesz grać w gry z GBA. Lite ma tą możliwość.
Kartridże do 3DSa będą chyba wyglądały tak samo jak na DSa. Z tym, że save'y będziesz robił na konsoli, a nie na cart'cie. : )

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:49:42 »
O to super. Będzie dużo tytułów których fan Nintendo nie może przegapić ;D Byle do przyszłego roku :]

Offline Butcher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Łaa, Brzdęk, Ka-Boom
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2010, 21:32:26 »
Nie wiem czy to takie dobre, że savy będą zapisywane na konoli, bo oznacza to, że zaraz trzeba będzie inwestować w karty pamięci. Choć z drugiej strony będzie więcej miejsca na gry więc będą jeszcze lepszej jakości.

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2010, 22:01:00 »
Przecież taki save prawie nic nie waży. W PSP jest chyba ten rodzaj zapisu.

Offline Butcher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Łaa, Brzdęk, Ka-Boom
Odp: [3DS] Nintendo 3DS
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2010, 22:08:12 »
Save + usługi typu Dsi ware trochę ważą. A na PSP z kartą 8 GB miejsce mi się bardzo szybko skończyło.