Autor Wątek: Wytrzymałość konsol przenośnych na temp.  (Przeczytany 2054 razy)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Wytrzymałość konsol przenośnych na temp.
« dnia: Listopad 15, 2011, 12:42:33 »
W jakich temperaturach można grać na konsolach przenośnych, chodzi mi o najwyższą temp. jak i najniższą, zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym zagadnieniem ?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Wytrzymałość konsol przenośnych na temp.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2011, 13:09:49 »
Najczulszym elementem na zmiany temperatury bedzie bateria, ktorej zywotnosc spadnie odwracalnie w bardzo niskich temperaturach i nieodwracalnie w bardzo wysokich. A wiec: jesli tylko rece nie zamarzaja, to mozna grac. A jak konsola w nie parzy, to nalezy sie obawiac o jej baterie.

Wspominalem juz gdzies, ze baterie to w ogole ciekawy temat, wokol ktorego krazy wiele mitow.

Poza tym - wracajac do tematu - jakosc obrazu na czesci wyswietlaczy moze pozostawiac troche do zyczenia w niskich temperaturach.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Wytrzymałość konsol przenośnych na temp.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2011, 13:45:28 »
W niskiej temperaturze niektóre baterie mogą sie rozładować. Ja mam tak w moim telefonie. Mogę mieć naładowany do pełna, a wyjdę na godzinkę na mróz i bateria potrafi mi nawet paść.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wytrzymałość konsol przenośnych na temp.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2011, 21:12:49 »
na pewno w niskiej tmeraturze dziwnie obraz sie rozmywa.... wiaodmo wszsytko wolniej dziala meidzy innymi i ciekłe kryształy w wyświetlaczu :D

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Wytrzymałość konsol przenośnych na temp.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 14:13:28 »
Fakt, pamiętam jak w samochodzie taty przy minus 10 stopniach tekst w wyświetlaczu LCD był trochę rozmazany i przesuwał się w zwolnionym tempie. :D
Generalnie w instrukcjach do konsol przenośnych piszą żeby uważać na nie przy temp. od ok. 40 stopni Celsjusza, a w instrukcji PSP-2003 maksymalna temp. to 35 stopni.

Japońszcyzna wciąga.... ;/