Autor Wątek: GBforever i Facebook  (Przeczytany 988 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
GBforever i Facebook
« dnia: Czerwiec 14, 2022, 22:47:13 »
Witam serdecznie,
w nawiązaniu do kilku ustaleń z Antarim (administratorem strony gbforever na facebook'u) chciałbym poruszyć pewien temat.

Serwis jako osobna strona oraz forum, które jest przypisane do serwisu jest co raz mniej popularne. Sam serwis to ogrom wiedzy nt. przenośnych konsol Nintendo, ale nie cieszy się on popularnością z racji tego, że przystępność jest ograniczona (strony w mediach społecznościowych dają inne możliwości). My jako serwis Gameboyowy również posiadamy stronę na fb, ale z racji problemów dnia codziennego, problemów osobistych oraz braku czasu nie możemy się tym zająć w odpowiedni sposób. Widząc możliwości facebook'a, oraz widząc rozwijające się zupełnie osobne grupy na fb, które cieszą się ogromną popularnością chcielibyśmy, żeby nazwa GBFOREVER nie marnowała się na trochę już zapomnianym serwisie i mało odwiedzanym forum.

W związku z powyższym szukamy osoby, która zajęłaby się stroną na facebook'u, mianowicie wrzucaniem ciekawych postów, nowinek, ciekawostek, informacji z demosceny, informacji z tworzenia nowych tytułów przez niezależne grupy, etc. Zadanie polegałoby również na administrowaniu strony oraz utrzymanie odpowiedniego klimatu oraz kultury osobistej i pewnego poziomu. Wbrew pozorom nie jest to zadanie bardzo trudne, ale wymagałoby poświecenia troszkę czasu.

Celem jest spopularyzowanie (odbicie się od dna stagnacji, która się wdarła przez ostatnie kilka lat) naszego serwisu oraz forum. Celem jest również utworzenie grupy przypisanej stronie facebook'owej, ale to jest perspektywa, która zależy od popularności strony.

Bardzo proszę o komentowanie, ewentualne inne pomysły oraz chętnych do wzięcia udziału w dyskusji. Zajmowanie się stroną będzie całkowicie dobrowolne, nieodpłatne, tak jak do tej pory działanie serwisu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GBforever i Facebook
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2022, 20:36:45 »
Potwierdzam. Chętnie bym komuś przekazał uprawnienia do zarządzania stroną na facebooku, aby ją rozkręcić. Nie ukrywam, że nie jest to rozwiązanie z moich czasów i trzeba tutaj kogoś, kto ma do tego smykałkę. Z uwagi na brak wolnego czasu bardzo przydała by się taka osoba lub osoby do pomocy. Można by też podłączyć do strony grupę, w której to użytkownicy tworzyli by treści oraz pomagali sobie nawzajem.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: GBforever i Facebook
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2022, 09:41:23 »
Myślę, że lepsze będzie znalezienie nie osoby, a osób, które mogłyby zarządzać taką stroną. Jedna osoba z czasem może po prostu się wypalić/znudzić/nie mieć czasu z uwagi na własne, prywatne rzeczy… jak chyba większość z nas obecnie :P.
Niestety wątpię, że tutaj znajdziemy odpowiednie osoby z uwagi na to, że zwyczajnie za mało osób odwiedza nasze forum, niestety sam nie mam pomysłu, gdzie by szukać odpowiednich osób. Może by zareklamować się na jakichś pasjonackich grupach, dać każdemu „kandydatowi”, który wcześniej zadeklarowałby, że ma jakiekolwiek pojęcie jak taką stronę prowadzić, takie dwa-trzy tygodnie, by pokazał co potrafi. Odgórnie uważam, że wrzucanie więcej, niż dwa posty na FB na takiej grupie tygodniowo, mogłoby nieco przesycić całokształt. Idealnie byłoby, myślę, 3 posty na dwa tygodnie + jakieś faktycznie nowinki na zasadzie „wychodni nowa gra na GB/super kosmiczna technologia na grajchłopca”.
To takie luźne przemyślenia :)

Offline Tomek Walancik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: GBforever i Facebook
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2022, 22:20:22 »
Osobiście nie podpadają mi do gustu alternatywy facebookowe ale cóż... czasy for internetowych dawno przeminęły i nic się z tym nie zrobi.

Osobiście wchodziłem tutaj trzy razy na rok żeby tylko zajrzeć więc nie jestem użytkownikiem uprawionym do głosu w tej sprawie ale faktycznie jeśli GBForever jako GBForever ma przetrwać to trzeba szukać alternatyw.
Kolekcjoner gier, konsol I akcesoriów - zarowno tych starych jak I nowych

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: GBforever i Facebook
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2022, 12:26:21 »
Wydaje mi się to dobrym pomysłem, ale podejrzewam że bez wkładu pracy ze strony aktualnej administracji się nie obejdzie. Zanim ktoś będzie chciał się zająć taką stroną na facebook'u to sam będzie chciał zobaczyć jakiś aktualny efekt prac, a nie że przychodzi na czyste zero.

Sam wchodzę na forum raz dziennie i też ubolewam że aktywność tutaj tak bardzo spadła.
Jeżeli chodzi o popularyzacje serwisu to może podesłać go np. youtuberowi arhn.eu, który zajmuje się retro konsolami, grami i nie tylko? Skoro serwis zawiera ogrom wiedzy to może będzie chętny by pomóc.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GBforever i Facebook
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2022, 09:48:22 »
Jestem w trakcie rozmów z kilkoma administratorami roznych grup na fb. Wszsytko jest dosc mocno rozwleczone w czasie z racji tego, ze jest to dobrowolna sprawa i kazdy ma swoje zycie i problemy. Niemniej jednak pewne kroki i rozmowy zostaly poczynione i jest pewna zgodonosc co do roznych zalozen i obecnej sytuacji.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GBforever i Facebook
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2022, 08:20:41 »
Witam wszystkich ponownie. Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację, nie tracąc więcej czasu na dyskusje co byłoby lepszego dla polskiej sceny Game Boy’owej postanowiliśmy z Antarim, że założymy grupę dyskusyjną na facebook’u. Jest to oficjalna grupa dyskusyjna strony gbforever na facebook’u, którą znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/groups/5390198284431799/?ref=share_group_link&exp=7ffb Pomocne linki do grupy i strony fb znajdziecie po lewej stronie w zakładkach w serwisie www.gbforever.pl Serdecznie zapraszamy do dyskusji, zadawania pytań i handlowania sprzętem na grupie gdzie będzie Wam sprzyjać klarowny regulamin, brak ograniczeń w promocji różnych inicjatyw oraz dużo wiedzy z obecnego forum, która będzie wszystkich wspomagała w bieżących problemach. Grupa jest pewną kontynuacją/synonimem obecnego forum, w które wdarła się pewna stagnacja. Serdecznie zapraszamy! Rozkręćmy życie w gbforever spowrotem! ;)