Autor Wątek: Którego GB najbardziej lubisz??  (Przeczytany 9699 razy)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2012, 18:23:28 »
Hmm... Ciekawe :D

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:34:47 »
Tak jak mówi Bart, cart mi upadł i po save (miałem oryginalne Poksy) bo nie dało się z konsoli tego carta wyciągnąć za Chiny.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 01, 2012, 14:18:47 »
Najbardziej lubię mojego Game Boya Advance (fioletowy). Lubię go ze względu na kształt i układ buttonów. Dla mnie najwygodniejszy grajchłopek. Gdyby tylko Nintendo wydało SP w takim kształcie to bym wydał każdą kasę. :)
      

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2012, 17:11:16 »
Mój ulubiony Gameboy to......trrr(odgłos perkusji) Color!
Sentyment wziął górę bo to pierwszy Gameboy którego normalnie obsługiwałem :D
Pamietam nieprzespane noce grając w Alone in the Dark (gdzieś mam jeszcze ten cart),
albo Dragon's Lair (też gdzieś mam).Grape to mój ulubiony kolor.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2012, 20:49:24 »
To zależy ;D ale tak to bardzo lubiłem w dzieciństwie (2004-2008) grać na Classicu :) ten ekran i wgl :) i tnę w Poki Yellow w najlepsze :) A potem w 2008 konsola wyzionęła ducha :(
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline zentlaKILLA

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2012, 19:18:31 »
1997 r. - POCKET forever !!! :-P
Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2012, 23:43:32 »
osobiście mam gba sp ale tylko z powodu możliwości dokupienia super carda, ale tak wole colora (na którego poluje) P.S. mam problem z super cardem, jak gram w pokemony i chcę zrobić sava pojawia mi się komunikat o uszkodzonej pamięci lub rozładowanej baterii czy da się coś zaradzić?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2012, 23:50:26 »
Tak:
a) kup oryginał
b) załataj save programem GBATA

Offline KumpeliskoPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kupię jakieś gry :D
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 29, 2013, 11:01:57 »
Ja narbardziej lubię GBA
Pozdrawiam KPL ;)

Offline Maxiow43

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 29, 2013, 17:29:44 »
Dla mnie najlepszy jest color !

Offline NitroX

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:00:32 »
Moim ulubionym jest GBA SP.
Kocham urządzenia elektroniczne, które się otwierają i zamykają.
Poza tym akumulator i wsteczna kompatybilność... normalnie konsolka bogów.
Ale też mam na oku kolorowego GrajChłopca.
Moja twórczość :-) = soundcloud.com/8sync
Kupię: Game Boy Advance SP Brighter (AGS-101)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2013, 10:21:28 »
1 - GB pocket za jego małe wymiary
2- GBA SP 101 - za boski ekran i żywotność baterii.

Jeżeli kiedykolwiek zobacze na sprzedaż GBA SP upakowany w bude od Pocketa z dodatkowymi klawiszami L i R, mogącego w dalszym ciągu mielić gry z GBA to kupuje z miejsca ;-)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2013, 10:48:19 »
Coś ostatnio modne tematy na forum, tzn. wybieranie najlepszej konsoli :) Strach coś napisać, ale co tam. Jako posiadacz wszystkich wersji Game Boy (oprócz Light) mogę śmiało stwierdzić, że w moim przypadku kolejność od najbardziej lubianej do najmniej jest taka:

1. GB Micro - za niezwykle ujmujący design i wygodę (?!) grania w platformówki. Na Micro ubiłem takiej tytuły jak Metroid Fusion, SMW, Mega Man Zero, Ninja Cop i wiele innych. Operowanie buttonamy L i R wydaje mi się wiele wygodniejsze niż w SP. Poza tym lubię balans bieli w Micro, zwłaszcza w serii Fire Emblem.

2. SPv2 (Brighter) - druga pozycja, ale podobnie lubię ten model jak Micro. Jest inny, super uniwersalny (kompatybilność wstecz), wygodny. Jedyne czego w SP nie lubię to buttony L i R. Kto grał w Ninja Cop albo inną platformówkę gdzie ich używanie jest kluczowe pewnie przyzna mi rację. No i ten ekranik.

3. GB Pocket - świetny design, poręczny i jak dla mnie totalnie retro.

4. SPv1 - podobnie jak Brighter, z tym, że tu frontlight fajnie sprawdza się ze starszymi grami na GB/GBC

5. GB Color & GB Classic & GB Advance - posiadam, ale raczej z nich nie korzystam (choć planuje to zmienić), więc na ten czas trudno mi napisać, która lepsza itp.


To, że przedstawiłem to w formie listy nie znaczy, że ostatnie pozycje jakoś strasznie odstają od tych pierwszych. Są inne, mają swój klimat i tak naprawdę cała seria Game Boy jest dla mnie najlepszymi przenośnymi konsolami ever +  DSi XD

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:18:54 »
A u mnie to wygląda tak:

1. SPv2 (Brighter) - długo na niego polowałem, więc nie mogło być inaczej :) Świetny ekran, choć z podświetlenia nie korzystam no i wsteczna kompatybilność. Poza tym bardzo wygodny w użyciu.

2. GB Pocket - chyba najlepsze rozwiązanie do gier z GB, fajny design i mam duży sentyment do niego.

3. GB Micro - fajny, jasny ekranik choć jak dla mnie za mały, no i w porównaniu do SPv2 mi się na nim dużo gorzej grało, mniejsza wygoda.

4. Color, Classic i Advance razem na końcu, każdy ma jakąś wadę, która powoduje że powyższe modele są lepsze :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 14:09:38 wysłana przez Bodzio »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 31, 2013, 13:59:23 »
W sumie nigdy się nie zastanawiałem nad takim kuriozalnym pytaniem. Tzn. pierwsze miejsce jest raczej oczywiste, ale co do pozostałych mam problem.

1. GB Classic - no tutaj wszystko było robione z głową - od wielkości handhelda, po design (genialne jednolite kolory wyprzedzające epoke), wytrzymałość na zniszczenia (odlana z plastiku tabliczka znamionowa w opozycji to tandetnych nalepek), po rewelacyjną bibliotekę, dbałość o szczegóły (zaślepka na ext connector, plastikowe pudełka do gier). Cieszy również możliwość bardzo łatwej naprawy np. uszkodzonego ekranu, wymiany screen protectora. Prosta konstrukcja pozwala na eksperymenty w dziedzinie moddingu. Konstrukcja posiada też kilka wad takich jak mniej czytelny od następcy ekran i łatwo zmywające się napisy. No ale nie oszukujmy się - to pierwszy i jedyny po prostu Game Boy.

2. GB Color - Za świetną bibliotekę tytułów (kilka via Pokemon Silver/Gold to moje ulubione pozycje na konsole w ogóle), bardzo dobre wykonanie konsoli, przemyślany design wersji kolorystycznych, świetną ergonomię. Bardzo dobra konsola, która trochę ginie w blasku klasycznego DMG i chociażby jego oszałamiającej biblioteki tytułów.

3. GBA SP (001&101) & GBA - Tutaj robi się już dość skomplikowanie, co niezbyt sobie cenię mając w pamięci prostotę poczciwego Classica :) 001 do gry na słońcu i generalnie na wyjazdach, 101 do gry w domu. Pod względem wygody użytkowania wybrałbym po prostu GB Advance, co czasami czynię, zwłaszcza w lecie, lecz konieczność szukania dodatkowych źródeł światła w nocy dość solidnie ogranicza jego użyteczność. Pod względem biblioteki już skromnie, na palcach max 2 rąk i nóg zliczyłbym pozycje, które uważam za grywalne w tej generacji. Wykonanie raczej średnie i wysoka podatność na zniszczenia za wyjątkiem Advance (lakierowane obudowy wręcz same się rysują, tabliczki znamionowe odklejają).

4. Dolna półka to "wynalazki" pokroju GB Light, GB Micro, GB Pocket. Kolejność nieprzypadkowa :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:08:39 »
Dla mnie numerem jeden jest bez wątpienia GB Color, gdyż jest to pierwszy GB z jakim miałem w dzieciństwie kontakt. To właśnie przez ten sentyment zajmuje główne miejsce na podium.
Numer dwa to GBA, wygoda gry na nim jest nieporównywalnie większa niż na pozostałych konsolkach z rodziny. Jego jedyny mankament to brak podświetlanego ekranu (co na szczęście jest do obejścia przez przeszczep ekranu od sp-101)
Ostatnie miejsce na podium przypada starszemu bratu GBA, czyli modelowi GBA SP za podświetlany ekran i składaną formę, która chroni ekran przed zarysowaniem w podróży. Niestety przez swój kształt rozmieszczenie przycisków nie jest najwygodniejsze dla dłoni.

Classic i Pocket? Nigdy z tymi wynalazkami nie miałem kontaktu, więc żadnym sentymentem ich nie darzę.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 31, 2013, 14:55:40 »
Pod względem biblioteki już skromnie, na palcach max 2 rąk i nóg zliczyłbym pozycje, które uważam za grywalne w tej generacji.

   To pojechałeś :P Tyle hitów i crapów jest co na GB i GBC.
Zresztą dziwi mi mnie to stwierdzenie biorąc pod uwagę, że zagrywasz się w DS'owe pozycje. Advance to pierwsza jaskółka generacji Dual Screen'a. Wiele kontynuacji gier nie dorównało nawet wersjom z GBA. Biblioteka potężna, a 20 najlepszych tytułów ciężko nawet wytypować.

Moje zestawienie przedstawia się tak:

1. Game Boy Advance SP v2
Biorąc pod uwagę, że gram tylko w domu jest to najlepsze rozwiązanie. Na minus kostkowy kształt męczący dłonie. Wybrałem ją na numer jeden ze względu na wygodę i przyjemność z gry; wizualnie SP znajduje się nieco niżej :)

2. Game Boy Pocket
Konsola dawnych niespełnionych marzeń z idealnym designem.

3. GBA > GBC > GB > GBM


Nie brałem pod uwagę mojego moda AGB 101, który bezapelacyjnie byłby numerem jeden.


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:00:08 »
I kolejny raz jestem rozliczany z moich słów. W jakim celu, jak nie sprowokowania flame'a? Nie wiem.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:11:00 »
No to wymieniaj te świetne tytuły na GBC :D Tak z ciekawości bym to zobaczył.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:14:59 »
Starość nie pozwala mi ulec tak marnej prowokacji.

mam nadzieje że wystarczająco wzniośle