Autor Wątek: [GB / GBC] Przechowywanie cartów  (Przeczytany 3606 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
[GB / GBC] Przechowywanie cartów
« dnia: Maj 24, 2013, 19:05:23 »
Szukam jakiegoś pomysłu na przechowywanie kartów GB / GBC. Nie chcę pudełeczek - chciałbym coś w stylu klasera na np. monety. Tylko w rozmiarze, który pomieści karty GB. Macie jakieś pomysły co mogłoby na to posłużyć?

Może coś w takim stylu: http://allegro.pl/strony-do-klasera-uniwersalnego-typ-6-duze-i3267649144.html
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 19:27:28 »
Było gdzieś na GBFie na forum o tym, nawet zdjęcia segregatorów z grami. Jak znajdę podrzucę link.

znalazłem -> http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=758.0

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2013, 19:38:36 »
W sumie ciekawy pomysł na przechowywanie, ja na razie nie mam z tym problemu, bo moja kolekcja składa się raptem z trzech cartów (2 do GBC i 1 GBA), ale dobrze wiedzieć na przyszłość.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2013, 20:05:28 »
Moja kolekcja rośnie coraz szybciej i też się zastanawiałem nad tym wielokrotnie, planuję zakup pudełka z przykrywką firmy CURVER i tam będzie wszystko leżało. Od razu lojalnie przestrzegam, że jeśli włożysz grę do klasera z folią i folia się przyklei (odrobina wilgoci) to odrywasz ją razem z naklejką, a dokładnie z farbą z naklejki więc odradzam!! Ja aktualnie jestem na etapie kupna pudełek na gry (tych małych plastikowych), te które nie mają jeszcze swojego trafią do pudełeczek i będą w tej szkrzynio-pudełku. Mam jeszcze inny problem, co robić z papierowymi boxami od gier? Łapią kurz i żółkną w zastraszającym tempie!
BTW, unikajcie foliowych klaserów. Dobrze radzę :)


Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2013, 10:47:10 »
No to klaser odpada. Jakieś inne pomysły? Na razie mam kilka gierek, ale planuję powiększać kolekcję.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2013, 11:38:26 »
Ja trzymam wszystko w takich foliach, o jakich mówił Keitaro. Póki co nie narzekam, bo miejsca sporo zaoszczędziłem w ten sposób.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2013, 18:32:22 »
Dobra panowie, wymyśliłem.

Kojarzycie takie futerały np. na broń / instrumenty z wyciętymi kształtami w piance? Znajdę coś w stylu pudełka / kasetki metalowej (najlepiej z rączką), do tego zamówię sobie pianki z wyciętymi (zapewne ploterem) kształtami cartów (podklejone od spodu drugą pianką, żeby nie było na wylot), na brzegach uchwyty do wyciągania. W ten sposób można warstwami ułożyć dużo gier w takim pudełeczku. Do tego będą bezpieczne.

Coś w tym stylu
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 18:41:31 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2013, 18:46:00 »
Pomysł niby dobry ale raczej bardzo drogi. Taka skrzyneczka na pewno tania nie jest, a pianka musi być gęsta. No i miejsce gdzie ci to wytną no chyba, że zrobisz to sam, ale nie wiem czy wyjdzie ci ładnie. A po za tym to mało mobilne w przeciwieństwie do klasera który to można łatwo zabrać w podróż. Chyba, że chcesz do przechowywania w domu, tylko nasuwa się pytanie czy do trzymania kartów w domu jest sens robić aż tyle zachodu?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2013, 18:48:50 »
Wycięcie załatwię :) samemu nie da rady ładnie wyciąć - potrzeba plotera. Laser się nie nadaje - pianka się pali. Na razie to luźna teoria... szukam pomysłu na coś, co pozwoliłoby w fajny sposób zaprezentować kolekcję... a nie wysunięcie szuflady i rzucenie "o, patrz... takie mam gry na gejmboja!".
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2013, 18:54:55 »
Nie wiem jak ty ale ja kolekcje mam dla siebie, a nie do szpanowanie przed kolegami :). Osobiście gry trzymam w futerale z konsolą, a resztę w które nie gram mam poukładane w pudełku, bo nie czuję potrzeby szpanowaniem nimi. Oczywiście fajnie jest mieć jakoś poukładaną kolekcję i w schludny oraz elegancki sposób ją przechowywać tylko czy jest sens na pudełka/pojemniki/kasetki nie raz wydać więcej niż na grę/konsolę.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2013, 19:01:58 »
To samo można powiedzieć o kolekcjonerach znaczków :D A jednak kupują te klasery. Ja po prostu lubię jak wszystko ma swoje miejsce, a ta szuflada to taki przykład był. Na razie mam kilka gierek... ale jak opracuję listę tytułów, które chciałbym mieć, wystawię temat w dziale "kupię" i zacznę szperać na aukcjach / portalach ogłoszeniowych to zaraz braknie miejsca na półce i trzeba będzie jakoś to zorganizować.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2013, 19:50:48 »
Oczywiście ja ci nie zabraniam ani nie zniechęcam do porządkowania swojej kolekcji tylko wyrażam swoje zdanie o sposobie który przedstawiłeś. Uważam, że porównywanie znaczków do gier jest nie zbyt trafne gdyż znaczki służą do oglądania, a gry jak sama nazwa wskazuje do grania. Nie mniej uważam, że klaser/pojemnik na kartridże jest potrzebny, a przynajmniej ułatwia korzystanie i eksponowanie kolekcji.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2013, 20:23:49 »
Głupie pytanie... podalibyście wymiary karta z GB / GBC?

Bo jestem w akademiku, a nie zabierałem ze sobą praktycznie nic bo to ostatni tydzień (dwa) semestru.

Chciałbym ogarnąć, czy do takiego pudełka zmieszczą się gry. Jeśli by to dobrze pasowało byłbym skłonny kupić. Koszt przechowania jednej gry to wtedy 3 zł :D


Ewentualnie sam wykonam takie pudełko. Wystarczy, że kupię jakieś drewniane, ze sklejki wytnę odpowiednie kształty i całość w środku jakąś miękką tkaniną obić.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2013, 21:00:53 »
6.5x5.6x0.8

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:27:30 »
Co sądzicie o takich skrzynkach na sprzęt GB? Może już ktoś praktykuje, muszę podjąć decyzję kupna czegoś takiego bo wszystko leży na parapecie ;/

http://allegro.pl/walizki-i-torby-na-cd-122408?order=qd&price_from=19&price_enabled=1&offerTypeBuyNow=1&utm_source=allegro_internal&utm_medium=l_rha_electronics_product_420_180&utm_campaign=walizki


Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:21:38 »
Ja właśnie gospodaruję półki na przechowywanie gier / konsol / akcesoriów i wymyśliłem w końcu jak będę składował gry.

Otóż jeszcze dzisiaj postaram się zrobić model kilku-rzędowego stojaka z plexi na gry, żeby zaprezentować je na półce. Dalsze rzędy będą wyżej, żeby wszystkie gry było widać. Potem podeślę do firm, gdzie gną i tną plexi i spytam ile to może kosztować.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:37:46 »
Tylko nie wystawiaj tego na działanie promieni słonecznych. Kolory wypłowieją.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:58:51 »
Wiem, wiem. U mnie w pokoju zawsze ciemno i rolety zasłonięte :D A szafka w której to będzie też nie jest nasłoneczniona.

Takie coś, tylko szersze!



Zastanawiam się jeszcze nad skrzynką z plexi. Dam znać jak się skontaktuję i ogarnę koszty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 15:24:30 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GB / GBC] Przechowywanie cartów
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2013, 16:47:01 »
Mając chwilę czasu zaprojektowałem ekspozytory na carty GBA i GB. Coś na wzór tego z kołkami na monety:







Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie