Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113154 razy)

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 05, 2011, 23:36:09 »
12h i jestem przed 14 chapterem. Lipa bo gra zrobiła się łatwa (a dużo nie expiłem nawet na 3 levelu wieży nie byłem) Problemem expienia jest jak mówiłem zużycie broni, trzeba by mocno ją szanować od początku gry hehe. Widzę jesteś przy 16 chapterze i nie masz dalej jak promować Eriki ;F Team:

Erika (20 lvl)
Neimi (20 lvl)
Amelia (20 lvl)
Tana (1 lvl promowana)
Vanessa (1 lvl promowana)
Marisa (1 lvl promowana)
Lute (3 lvl promowana)
Colm (4 lvl promowana)
Franz (1 lvl promowana)

+3 jednostki leczące +1 tancerka których siły nie mierzę ;P (jakoś koło 10 levela są) Resztą nie gram, nabiłem im minimalną liczbe expa (z musu jedynie)

Jestem już na 17 chapterze, rodzeństwo awans na nowe klasy. Zmieniam klase postaci tylko wtedy jak osiągne lv max czyli 20, dopiero potem promuje.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 06, 2011, 00:00:48 »
Tak samo robię i ja. Ostatnie 2 dni nie grałem bo praca dyplo mnie odciągnęła nieco i inne sprawy heh.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 06, 2011, 10:56:59 »
Fajne Zero Mission? Lepsze od Fusion? Rozpykałeś grę na 100%?

Odsłony Fusion nie miałem okazji zaliczyć - dopiero się za nią nieśmiało biorę, dlatego nie mogę ocenić, czy jest to lepsza gra od następczyni. Jednak nic nie stoi mi na przeszkodzie, aby opisać pokrótce Zero Mission. Gra jest doskonała pod każdym prawie względem. Mnogość przeciwników, wspaniali bossowie, wygląd i konstrukcja plansz... Do tego dochodzi świetny motyw ze zbieraniem kolejnych dopałek oraz nabywaniem umiejętności, typu wyższy skok czy możliwość podciągania się na platformy. Na początku myślałem, że spowoduje to denerwujące wrażenie backtrackingu. Owszem, jest on obecny, ale zbudowany przez Nintendo świat Metroida jest tak ciekawy, tak interesujący, iż nie można oprzeć się pokusie i nie sprawdzić choćby każdego zakamarka. Nawet, jeśli w danej lokacji było się po kilka razy!

Oprawa wizualna należy do najwspanialszych, jakie oferuje GBA. Zadbano nawet o drobne szczegóły, typu tumany kurzu wzbijające się podczas zeskoku z grani. Wiele elementów jest animowanych. Naprawdę trzeba to zobaczyć! Muzyka i dźwięki wszelakie to kolejne mistrzostwo świata. Ani razu nie przyciszyłem głośniczka, aby móc rozkoszować się cudownym ambientem i melodiami charakterystycznymi dla danej lokacji.

Grywalność... jest równie niesamowita, co pozostałe elementy. Do tej gry aż chce się wracać! Nawet po wielu niepowodzeniach w starciu z bossem (prywatnie miałem problemy z Mother Brain). Zero Mission to pozycja doskonała, jedyny minus to krótki czas zabawy. Jednak można go przedłużyć poprzez ponowne przejście gry i znalezienie wszystkich przedmiotów. Może to być wyjątkowo trudne, ponieważ większość z nich jest niecnie ukryta. Ja za pierwszym razem znalazłem ich 52 procent (moim zdaniem słaby wynik).

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 06, 2011, 11:15:08 »
Moim zdaniem Fusion jest znacznie fajniejsze od Zero Mission, ale to tylko moja opinia. Po prostu Fusion bardziej mnie wciągnął, a poruszanie się po stacji kosmicznej było dla mnie bardzo klimatyczne. Jedynie ostatni boss w Fusion to była jak dla mnie totalna porażka. Ale generalnie obie te gry są bardzo dobre.

Ja ostatnio skończyłem wreszcie pozytywnie sesję poprawkową (po dwóch tygodniach trwania kolejnego semestru) i strasznie mi dała ona w kość zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jestem teraz totalnie wypalony i kompletnie nie mam ochoty na granie, ani na konsolach, ani na PC.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 06, 2011, 13:33:42 »
tomcio -> Dzięki za opis :) Zagraj w Fusion, też jest rewelacyjne. Pamiętam, że jak ją pierwszy raz odpaliłem na moim Micro to mi szczęka opadła :) Grafika, muzyka i fabuła po prostu wessały mnie w konsolkę.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 06, 2011, 15:42:09 »
Zrobię tak jak mówisz, właśnie odchodzę od kompa by trochę pograć na moim GBA SP. Teraz odrobinę żałuję, że nie posiadam Micrusa - z racji mniejszego ekraniku grafika pewnie wydawałaby się jeszcze lepsza, a i doceniłbym pewnie w pełni zalety audio dzięki wyjściu na zwykłe słuchawki ;) Trudno, może jeszcze kiedyś w moim domu wyląduje najmniejszy GB, ale na razie musi mi wystarczyć moja konsolka, do której niestety nie posiadam przejściówki na Jacka :(

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 06, 2011, 17:41:20 »
Ja swego czasu zaliczyłem Fusiona (w ubiegłe wakacje bodajże) i lekko się zawiodłem. Oczekiwałem mega rewolucji, rozgrywki która mną pozamiata. Mój błąd że wcześniej dość solidnie wymasterowałem Zero Mission. Zapewne patrząc przez pryzmat tej pozycji oceniłem starsze Fusion troszkę gorzej. Świetna fabuła i nowa stylistyką są super, ale gra wydaje mi się o wiele krótsza niż ZM, a dodatkowo o wiele mniej zróżnicowana jeżeli chodzi o środowisko. Zdolności do zdobycia też jakby mniej i o wiele mniej efektowne. Jeżeli chodzi o bonusy i replayability znów wygrywa ZM, dostarczając pełną wersję klasyka z NESa na dodatkowe parę godzin gry. Fusion ratuje data wydania - z pewnością gdybym zagrał na premierze, byłbym gotów wystawić maksymalną notę, a tak - moim zdaniem nie ma tutaj aż takiego impactu.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 07, 2011, 09:09:54 »
Fusion to gra jeszcze krótsza? A już myślałem, że zapewni mi zabawy na co najmniej dwa razy więcej godzin, niż w przypadku ZM. No cóż, chyba będę mógł przejść go na kibelku ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 07, 2011, 09:17:11 »
O ile dobrze pamiętam za pierwszym podejściem Fusion ukończyłem w około 6 godz., ale zaraz potem zacząłem grę od nowa :D Jeśli rajcuje Cię kończenie gry na 100% to możesz pomnożyć sobie czas ukończenia przez dwa i dodać jakieś 3 godz. na rozkminianie jak używając Shinespark zdobyć niektóre itemy :D

Offline 54LVIAD0R

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 07, 2011, 11:49:15 »
Ja przeszedłem przed paroma dniami kirby'ego dream land na podstawowym poziomie trudności (niewielki wyczyn) a teraz mecze sie z Tin-tin in Tibet (Tim in Tibet) -  gra potrafi być frustrująca ;D

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 07, 2011, 20:49:40 »
Just Cause 2 na Xbox360. Dawno w tak przyjemną i relaksującą grę nie grałem. Czysta przyjemność i bardzo duży fun z gry. Polecam.

Offline bielin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Nobody, without heart.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 08, 2011, 19:03:38 »
Kingdom Hearts: 358/2 :) Mam nadzieję że następną grą będzie Pokemon Black na 3dsie :p
Who are you...again? It's weird. I feel like I'm forgetting something really important.

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 08, 2011, 20:40:59 »
Super Mario64 Ds i Mario vs Donkey Kong na GBA

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 08, 2011, 20:52:13 »
Mario vs Donkey Kong jest świetne :) Jestem już w 6 "świecie". Oszczędzaj życia, bo później ciężko się robi :)

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 08, 2011, 22:07:09 »
Dzięki za radę :) Ja jestem dopiero w świecie nr 2, więc jeszcze sporo przede mną.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 09, 2011, 16:55:38 »
Super Mario64 Ds
Też ostatnio w to trochę gram. Jak ci idzie? Gdzie już jesteś? ja niedaleko, bo mam dopiero 15 gwiazdek, ale pobawiłem się już trochę w minigierki. W sumie najbardziej podoba mi się ta, w której sród twarzy trzeba odnaleźć jednego z bohaterów.

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 09, 2011, 17:52:59 »
Na razie mam 53 gwiazdki i odblokowane postacie, ale gram z doskoku, małe sesyjki bo ostaniu jest mocno zaganiany.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 13, 2011, 14:55:17 »
Dalej toczę boje w FE: Sword of Seals, ale poziom trudności w tej grze to jakieś szaleństwo :) Co ciekawe nie zniechęca mnie to do dalszej rozgrywki i to jest chyba wielki plus tej gry. W FE: Blazing Sword tak nie było, nie wiem czemu. Tam pierwsze 10-15 misji to takie tutoriale wprowadzające w grę, później robiło się ciut ciężej. Natomiast w FE:SoS pierwsze 10 misji to już jest wyzwanie. Misje do przejścia, czasami nawet za 5 razem, ale zdecydowanie trzeba lepiej planować rozwój i dobór postaci. Jestem teraz w misji 10A (jedna z najtrudniejszych w grze) i teraz widzę, że gdybym np. nie trenował Pegaza i dwóch Cavalierów to misja byłaby niemożliwa do przejścia na 100% (tzn. zaliczając wszystkie wątki, a jest ich tam trochę). Przeciwników jest tak dużo, że promowanie bohaterów jest już możliwe w 6-7 misji (!). W grze trochę przesadzili z ilością bohaterów, mam ich już ponad 30 do wyboru, a to dopiero początek gry.

Jak na razie oceniam grę lepiej niż FE: Blazing Sword.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 20, 2011, 00:10:37 »
No i poleciałem w Fire Emblem nieco dalej, jutro może nawet skończę fabułę. Obecny skład teamu (przed 19 misją), już mniej nabijałem exp ale idę jak w zegarku ze statystykami. No i w końcu upragnione pegasus triangle attack ujrzałem.

Tana (8 lvl promowana)
Vanessa (8 lvl promowana)
Syrene (8 lvl promowana)
Lute (8 lvl promowana)
Neimi (6 lvl promowana)
Amelia (6 lvl promowana)
Marisa (6 lvl promowana)
Colm (6 lvl promowana)
Erika (6 lvl promowana)
Ephriam (5 lvl promowana)
Franz (5 lvl promowana)
Myrrh (20 lvl)

+2 uzdrawiaczy i tancerka

Co do mojej oceny gry za łatwo, ale za to co jest robić na innym poletku. Naprawdę sporo możliwości daje gra i jest przez to dużo większe uczucie swobody niż w poprzednikach. Można było jednak ten aspekt expienia bardziej na użytkowniku wymusić (albo grać na hard trzeba od razu) Na pewno jest to najbardziej dopracowana graficznie część. Grafika na v2 ryje beret :D

Jeszcze odnośnie tej swobody. Już teraz widzę że jest to doskonały FE na przeprowadzanie różnego rodzaju zwariowanych akcji i pomysłów. Np. przechodzenie 10 piętrowej wieży 1 postacią. Albo próba przejścia gry (z expieniem) 3 postaciami <: Ogólnie fajnie że każdy się różni, bo po każdą część warto sięgnąć z innych powodów i nie ma ogólnie nudy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 02:36:59 wysłana przez Keitaro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 20, 2011, 11:42:49 »
Mario Kart DS Multi przez WiFi. Po tylu latach nadal wciąga jak bagno. Jeżeli ktoś miałby ochotę na mały sparing, zapraszam na PM. Oprócz tego nadal Castlevania OoE, tym razem podejście drugą postacią.