Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113141 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 25, 2011, 18:57:51 »
Hehe również w podobny sposób przechodzę gry, zawsze magiem :) Niestety czasami się przez to traci na rozgrywce (poziom trudności nie zawsze jest tak zbalansowany) Co do SoMa grając płcią piękna historia przebiega ponoć nieco inaczej. Niestety nie wiem na ile, ale fakt faktem 2 lokacji w grze nie odwiedziłem w ten sposób grając.

Mi się w grze podobał sposób poruszania po świecie plus kapitalna grafika. Dzięki temu naprawdę ten tytuł można poczuć :)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 25, 2011, 20:03:55 »
Grafika , statyczne tła, naprawdę stanowią mocny element tej gry, muzyka jest tego świetnym dopełnieniem (niektóre kawałki naprawdę wpadają w ucho). Do tego gra ma w sobie coś co nazwał bym roboczo "flow" , czyli pewnego rodzaju płynność, spójność , co bardzo pozytywnie wpływa na odbiór całej gry.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 25, 2011, 20:28:35 »
Idealnie to ująłeś :) Dokładnie o to mi chodziło.

btw. wciąż działa oficjalna strona gry http://na.square-enix.com/games/SOM/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 26, 2011, 09:53:30 »
Czyżby nikt nie grał w Wiedźmina 2? :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 26, 2011, 10:35:40 »
Ja mam kompa, który spokojnie udźwignie Wiedźmina 2, ale wolę grać w Mega Man Zero :D

Offline 54LVIAD0R

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 26, 2011, 10:48:39 »
ja już straciłem w życiu wystarczająco dużo czasu na erpegach ;D wole sie nie wciągać... ;D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 26, 2011, 15:12:16 »
Ja Wiedźmina nie czytałem i jakoś bez znajomości książek nie zbyt mam ochotę. Plus nowe gry do mnie raczej nie przemawiają.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 26, 2011, 16:31:36 »
Zgroza xD To ja jako jedyny chciałbym pograć, ale mój komp nie pociągnie xD

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 26, 2011, 17:07:15 »
A Portal 2? Grał ktoś z Was? Strasznie mnie ciągnie do tej gry, jest niesamowita. :>

Z oficjalnej strony można ściągnąć soundtrack z gry całkowicie za darmo. http://www.thinkwithportals.com/music.php  Polecam, świetna muzyka.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 04, 2011, 17:02:40 »
Pokemon Yellow. Jakoś mnie tak naszło.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 04, 2011, 18:44:15 »
Taaak, nareszcie udało mi się przejść pewną misję w Patapon 2. Chyba to był 15 raz. :D Złe jednostki wcześniej dobierałem, dopiero przeczytałem sobie w internecie jakich ktoś używał i się udało za pierwszym razem. Czyli wcześniej lamiłem. :<


Ale się cieszę, przez tą jedną misję nie grałem w tą grę chyba od 5 miesięcy!

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 04, 2011, 19:20:34 »
Czekam na obronę, ładna pogoda itd. więc gram jedynie z doskoku. Obecnie Summer Games (LYNX). Dzięki tej grze wyzwoliłem w sobie uczucia jakie kiedyś mi towarzyszyły przy graniu w różne popierdółki na Atari 65XE eheh. Choć ta gra jest całkiem ok, co najważniejsze wciąga. Zwłaszcza Surfing oraz BMX.

http://www.youtube.com/watch?v=ql2S-wXa-H8

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 05, 2011, 00:27:56 »
Taaak, nareszcie udało mi się przejść pewną misję w Patapon 2. Chyba to był 15 raz. :D Złe jednostki wcześniej dobierałem, dopiero przeczytałem sobie w internecie jakich ktoś używał i się udało za pierwszym razem. Czyli wcześniej lamiłem. :<


Ale się cieszę, przez tą jedną misję nie grałem w tą grę chyba od 5 miesięcy!

Widzę kolega gustuje w grach podobnie do mnie ^^ Kolejna po Locoroco pozycja którą darzę ogromnym sentymentem. Moim zdaniem część druga idealnie rozwija formułę z cz.1 (przy czym 1 była o wiele trudniejsza, trochę szkoda, że porzucili ten poziom trudności :P). Na dzień dzisiejszy cz.2 to dla mnie najlepsza gra na ten system, niszczy oryginalnością rozgrywki, ilością opcji, unikatowym gatunkiem, oprawą audio, video, stylistyką, ogółem wszystkim oraz tym że jest skierowana głównie do hardkorowców. Właśnie za to kocham tę branżę. Za takie oryginalne gry.
Pamiętam długo grałem jeszcze w Patapon 2, po przejściu kampanii bo za punkt honoru obrałem sobie wyhodowanie idealnego jak na moje możliwości składu - Przód to oczywiście Tatepony - z czego 5 w 3 stadium ewolucji Sabary czyli Babassa, a 1 w chyba najlepszym gatunku - Wagyanba (Gyaba). Dalej miałem 3 Megapony Babassa i 6 Yumiponów Babassa ^^ Heros to oczywiście SPOILER Robopon SPOILER OFF, który chyba jest najbardziej użyteczny, (kiedyś myślałem że SPOILER Tatepon SPOILER OFF) jeżeli ofkoz potrafimy utrzymać fever przez cały czas, co po czasie jest normalką :) zważywszy na fakt że w cz.2 o wiele prościej wywołać fever niż w 1.

Intro cz.3 pozamiatało - MEGA IMPACT, po prostu POWAR!!! Ogromnie słuszna decyzja z tą fuzją muzyczną w postaci wioseł ;p

http://www.youtube.com/watch?v=xCGMeBVBn2Q

Porównanie z piosenką z cz.2

http://www.youtube.com/watch?v=osYXmb3grTM&feature=related

Czekam na koniec sesji i obronę pracy by w to zagrać ^^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 00:39:55 wysłana przez Antari »

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 05, 2011, 17:03:29 »
Daxter na PSP
Star FOX Adventure na GC
Metroid zero mision na Gba

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 12, 2011, 22:46:41 »
Witam po przerwie!

Gram aktualnie w World of Warcraft i właśnie dlatego tak rzadko do was zaglądam :P Ach ten nałóg... Ale co ja moge na to poradzić? Trzeba by było wrócić do pana graj chłopca bo genialna (epicka, uber... w ogole to prawdopodobnie najlepsza) gra <werble> w jaką grałem - Zelda: Oracle of time, czeka na mnie od długiego czasu i często wraca jak strzała amora do mej pamięci ;-)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 17, 2011, 16:23:08 »
Aktualnie:

Polarium Advance - extra !!!
Super Mario Advance (musiałem trainer wgrać bo jak dla mnie trudniej niż w dwójce)
rnav spotting :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 19, 2011, 10:59:28 »
Zapomniałem odpowiedzieć Antari. :P

Rzeczywiście, LocoRoco część pierwsza jest trudniejsza. Do dzisiaj chyba w 10 poziomach nie udało mi się zebrać wszystkich kwiatów. Chyba pooglądam sobie gameplaye na YT, żeby wreszcie wszystkie zdobyć. ;P 2 część jest genialna, grałem już 28 godzin, a jeszcze wszystkiego nie znalazłem.

Patapon 3 niszczy system. :> Muzyka jest niesamowita, co za MOC! Jeśli chodzi o intro do 2, to zawsze mi się bardzo podobało. Ale to pokazuje jaka wielka jest różnica muzycznie między tymi dwoma grami. Jak stanieje 3 to kupię.

Btw, pożyczyłem sobie od kuzyna DSa Lite i gram sobie w... The Legend of Zelda: Phantom Hourglass. Gra jest, hmmm, wspaniała i straszliwie wciąga. Sam jestem tym zdziwiony. :O To pierwszy raz kiedy grałem w Zeldę więcej niż 10 minut, bo praktycznie nie znałem tych gier. Wczoraj przed pójściem spać chciałem sobie pograć 5 minut, zobaczyć co to jest, a potem patrzę na zegarek i widzę, że jest 23:30. Grałem 40 minut. :P To jest taka pozycja, dla której warto kupić DSa... A namawiałem już kiedyś kuzyna na odkupienie od Niego konsolki. :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:47:10 »
Ja skusiłem się by porgać w minecraft. Nawet przyjemne, ale na dłuższą metę nudne. Jak zabawa w budowanie się znudzi to już w zasadzie nie pozostaje nic. Zwłaszcza jak się gra na singlepayer. ja tak niestety pogrywam, ale myślę, że jeszcze dzisiaj (a gram trzeci dzień) i mi to obrzydnie :P Gra/grał w to ktoś?

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 19, 2011, 13:15:41 »
Oczywiście że gra w Minecrafta (od dobrego roku) . :) Może i faktycznie budowanie samotnie po pewnym czasie się nudzi , ale masz masę serwerów. A po za tym Minecraft to nie tylko budowanie, ale wykorzystywanie mechaniki gry oraz własnej wyobraźni do tworzenia przeróżnych konstrukcji . Obejrzyj sobie ten filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=UpybBvSiPD8&feature=relmfu - Kanciasta Codzienność #028, cała seria jest bardzo fajna i dobrze się to ogląda, jest tam parę naprawdę fajnych pomysłów


Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 19, 2011, 14:31:24 »
Ja z kolei pykam sobie w Mario & Luigi Superstar Saga (GBA). Jest to mój pierwszy kontakt z przygodami obu braci w konwencji gry przygodowej. Muszę przyznać, że wypada on nad wyraz pozytywnie. Główną tego przyczyną są doskonale napisane dialogi, dzięki którym Gracz niemal zawsze nosi uśmiech na twarzy podczas grania w ten tytuł. Mistrzostwo. System walki łączy w sobie cechy znane z RPG oraz platformówek. Żeby uniknąć ataku przeciwnika, nie musimy mieć wysokiego współczynnika szczęścia - wystarczy w porę uskoczyć (bądź uderzyć stworka młotem w odpowiednim momencie). Patent iście z pierwszej ligi! Oczywiście za łatwo nie jest. Każdy wróg ma swoje własne ataki i trzeba się nauczyć uciekać przed nimi w stosownej chwili.

Przygody braci Mario polubiłem bardzo. Podoba mi się przedstawiony świat, w którym nasi wąsaci przyjaciele uważani są za gwiazdy gigantycznego pokroju, a ich skok należy od dawna do legend. Fabuła należy do ciekawych i nie jest tak sztywna, jak np. w innych RPGach. Nie pozwala odłożyć na dłużej konsolki - przy zapisie stanu gry zawsze wygrywa opcja 'Save & Continue', nigdy zaś 'Save & Quit' ;)

Grafika jest doskonała. Po przygodach Mario i Luigi'ego widać, że GBA jest mistrzem w wyświetlaniu dwuwymiarowej grafiki. Kolorowe tła, bogate w szczegóły sprajty, no i wreszcie bardzo płynna animacja - każdy posiadacz wiekowego Gejm Boja musi zobaczyć ten tytuł. Usłyszeć również, gdyż kompozycje muzyczne są świetnie wykonane. Superstar Saga to jedna z nielicznych gier na GBA, podczas grania w którą nie ściszam muzyki, tylko podkręcam ją niemal na maksa.