Autor Wątek: GBA AGS-101 - bad linie(?), badpixele  (Przeczytany 1860 razy)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
GBA AGS-101 - bad linie(?), badpixele
« dnia: Czerwiec 06, 2019, 00:32:43 »
Hej, dawno mnie tu już nie było :)
Mam takie pytanie w związku z ags-101 którego kupiłem parę lat temu z nie do końca sprawnym ekranem jak i sam ekran na wymianę. Postanowiłem w końcu się za nią zabrać, ale trochę niepokoją mnie niesprawne piksele które na nim są. W przeciwieństwie do badpixeli z którymi się spotkałem do tej pory, te nie ujawniają się dopiero po włączeniu, a widać je już na wyłączonej matrycy, jakby była ona w tym miejscu wypalona. Czy spotkał się ktoś z was z czymś takim? Obawiam się - być może niesłusznie - że uszkodzona jest płyta główna, i nowy ekran wypali mi w podobny sposób co nie było by zbyt fortunne.

1 by Pinus Sylvestris, on Flickr

2 by Pinus Sylvestris, on Flickr


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GBA AGS-101 - bad linie(?), badpixele
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2019, 18:05:43 »
Uh faktycznie paskudna sprawa. Skoro widać je nawet przy wyłączonej konsoli to raczej odpięcie taśmy wykluczamy z ewentualnych powodów usterki...

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: GBA AGS-101 - bad linie(?), badpixele
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2019, 20:25:55 »
Uh faktycznie paskudna sprawa. Skoro widać je nawet przy wyłączonej konsoli to raczej odpięcie taśmy wykluczamy z ewentualnych powodów usterki...
Niestety mam podobne obawy.

Ze wszystkich (i tak rzadkich) awarii ekranu występujących w konsolach GBA SP, większość z nich spowodowana jest problemem z taśmą. Proponuję Ci mimo wszystko sprawdzić czy jest poprawnie wpięta i czy na całej długości poprawnie przewodzi. Możesz zacząć od przetestowania, czy linie nie znikną po wyciągnięciu baterii. Pewność o uszkodzeniu matrycy będziesz miał jednak dopiero po odpięciu taśmy.

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: GBA AGS-101 - bad linie(?), badpixele
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2019, 13:08:16 »
Dzięki za odpowiedzi. No właśnie też wydaje mi się, że dla tego ekranu nadziei już nie ma, ale to mnie tak nie martwi, bo jak pisałem, mam nowy na wymianę. Zastanawia mnie tylko czy są jakieś szanse, że uszkodzenie to mogło być z winy płyty głównej a nie jakiejś wady ekranu? Bo nie chciałbym usmażyć tak drugiego ekranu. Acz no bez rozkręcenia i przebadania płyty to pewnie możemy sobie tak wróżyć.