Autor Wątek: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)  (Przeczytany 12187 razy)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:02:49 »
Powiedzcie mi czy zamontowanie w GBA podswietlenia z GBA SP to rzecz trudna? Czy osoba nie posiadająca większego doświadczenia w posługiwaniu się lutownicą dałaby sobie radę?

Offline PioM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:10:56 »
z lutowania to masz tam może całe cztery luty, trzeba tylko dokładnie i powoli rozbierać/ ciąć plastik ot cała filozofia

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:40:37 »
hmm, a gdzie znajde jakiś poradnik? Najlepiej krok po kroku ze zdjęciami.  jednym z poradnikow (niestety takim ktory nie zawiera zdjęć) była lista rzeczy potrzebnych do zrobienia tego moda, wśród listy było cytuje "
20-60ohm Resistor (I just stole a 200k one from a joystick and it worked fine, so this is a very loose requirement)" Może mi ktoś wyjaśnić co to i gdzie to dostane :) Dodam że jestem całkowicie zielony, nigdy nie maiłem do czynienia z jakimkolwiek modingiem.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:59:25 »
... a do Colora zamontować od v1....

Czy ty w ogóle przeczytałeś o co chodzi w tym temacie?O,o może i najtaniej ale nie rozwiązuje to problemu kanibalizacji jednej konsoli na rzecz drugiej...

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:57:46 »
Nie przesadzajmy już z tą kanibalizacją. Takie jest życie :P Zresztą SP-ków chyba i tak jest najwięcej, a poza tym są najbrzydsze, więc najmniejsza strata :P Zresztą odsetek osób które robią taką operację z poświęceniem SP też nie jest znowu aż tak dużo. Choć oczywiście najlepiej by było znaleźć alternatywne źródło światła, ale jeśli byłoby to droższe niż uśmiercenie SP, to ja się na to nie piszę ;)

P.S. Światełko od Lite do Pocketa założę chyba dopiero za miesiąc bo sesja mi się zbliża teraz :/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:07:02 »
Wg mnie najlepiej wychodzi zamówić podświetlanie od Nonfinita (do Classica) a do Colora zamontować od v1. Mam tak zmodowane po 2 konsole i efekt jest oszałamiający. Tak jest najpewniej i najtaniej.
tak tu sie zgadzam, zresta podobnie pisalem wczesniej. dokladniej zgadzma sie z tym montowaniem paneli od nonfinite'a. najpewniej i najbadziej efektywan metoda... KAZDY DORBZE WIE ZE JAKBY SIE UPARL TO ZROBILBY WLASNY PANEL..... super, ale jednak maetoda produkcji fabryczna takich paneli (chodzi o plexe z bialymi kropkami i brzegiem z rowkami) przynosi najlepsze rezultaty... jednakze sadze ze nalezy sie skupic na paneldo frontlightu po to zeby jednak nie niszczyc SP-ków.

ale przypomne moze sytuacje - zamontowalem forntlight do GBA - perfekkcyjna robota, wszsytko wykoanlem z superstarannoscią..... i poszedl na allegro za 60 PLN...... bylem zniesmaczony. oferowalem konsole na retroage, tutaj na forum..... i poszedl tylko za 60 PLN. mam do skocnzenia jeszcze colora i tez go sprzedam, ale chyab ludzie go kupia za 20 PLN....... i niech mi ktos powie ze opyla sie kupowac urzadzenie za 40 PLN montowac to w konsoli za 40 PLN i sprzedac to za 20 PLN? ja wiem z punktu widzenia finansowego to i mzoe nie jest opłacalne... ale gdy ktos sam dla siebei chce zrobic taka konsoel to ma to sens. domyslam sie rowneiz dlaczego konsola poszla za niska cene....... kazdemu sie wydaje ze to wykly GBA z wsadzonym panelem od SP-ka.... niby zadna filozofia..... okej jak ktos  zrobi tkaeigo moda to wteyd poagdamy, wylamywanie umiejetne plastiku.... szlifowanie od srodka obudowy zeby ladnie panel frontlightu siedizal w tej obudowie - zrobienie tego tak zeby panel byl czysciutki i zeby nie bylo widac ani odrobiny kurzu to naprawde wymaga sporych umiejetnosci.... niby calosc w ogolnym zarysie wyglada na latwy mod.... ale szczegoly powoduja ze staje sie on dosc trudny jelsi ktos nigdy tego nie robil... albo robil i nie ma zbytniego doswiadczenia...

Offline PioM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:57:25 »
Gdzies tam w moim temacie-fotki- jest link

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:37:58 »
http://allegro.pl/gameboy-i2038900660.html może posłużyć za dawcę frontlighta. Trochę drogo, ale są 3 ładowarki, które mogą się przydać, albo można je odsprzedać.

Offline PioM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:10:52 »
a ja bym się właśnie zastanawiał czy takiego brać, ja kupiłem i ten plastik z rowkami co rozprowadzają światło był przez to rozsypanie się ekranu, ryśnięty i to widać

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:44:28 »
No właśnie to jest ryzyko. Pisałem już do sprzedawcy kilka razy, ale on nigdy mi nie odpisał, a wystawia tą konsole już chyba z trzeci czy czwarty raz. Niestety nie udało mi się z nim skontaktować.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2012, 12:46:41 »
spojrzcie dokladnie na ekran i na swiatlo jakei daje.... czy to przypadkiem nie jest v2?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2012, 13:42:04 »
Twierdze ze to nie spv2...ma linie na zdjęciu takie jak spv1...na każdym filmiku na yt SPv1 nakręcony podczas grania ma takie linie...jakby smugi światła jaśniejsze

Offline PioM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:45:27 »
no ten gba sp jest już co najmniej kilka razy, kiedyś do niego pisałem czy by nie opuścił ale nie odpisał...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:58:10 »
Twierdze ze to nie spv2...ma linie na zdjęciu takie jak spv1...na każdym filmiku na yt SPv1 nakręcony podczas grania ma takie linie...jakby smugi światła jaśniejsze

spojrz na biale tlo wysiwetlacza - nie na niebieskie.... linie o ktorych pisalem kiedys (czyli linie odbijajace swiatlo) sa mikroskopijnej grubosci i sa dziesiate milimetra w odleglosci od siebie.... jelsi mowa o tych grubych liniach to kwastia tkaeigo zdjecia... linie odbijajace swiatlo nigdy nie bylyby widoczne, na takim zdjeciu. poza tym biel ktora jest wyswietlana jest tidealnie rownomierna.... we frontlighcie nigdy nie bylaby tak idealnie rownomierna.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:01:39 »
LECZ ZAUWAZYLEM jedna rzecz: lewy dolny róg jest jasniejszy zdecydowanie od reszty. w v1 w panelu forntlight byla jedna dioda i wlasnie w tym rogu. mniejsza o to. napisze do goscia mejla.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:20:08 »
napisze do goscia mejla.
on i tak nie odpisuje.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:08:53 »
Jeśli ktoś sie zdecyduje na tego GBA SP ktorego podał Rezor to piszę się na jedną z ładowarek (jeśli oczywiscie ta osoba chcialaby ja sprzedac).

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2012, 11:44:35 »
Może mi ktoś z tej stronki http://www.dartelektronik.com.pl/ wskazać rezystor który powinienem kupić? Chciałbym spróbować swoich sił w przeniesieniu podświetlenia z GBA SP do GBA, ale bez tego nic nie moge zrobić, czekam na odpowiedź.

Offline PioM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:51:10 »
Powinno byc 100ohm. moga byc metalizowane 1wat

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [backlight/frontlight] Czyli GBforever na tropie światła ;-)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2012, 09:58:30 »
Dzięki kolego, jutro ruszam po to i biore się za montowanie podświetlenia ;)