Autor Wątek: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja  (Przeczytany 3122 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:51:58 »
Reagując na inicjatywę GRAnith'a wątek, w którym można się podzielić wspomnieniami sprzed ostatnich kilku miesięcy, gdy portal był nieaktywny. Czy coś zmieniło się w waszym życiu? Dalej gracie 25/h na GB? Rozstrzygnęliście odwieczny spór o to co lepsze DS Lite czy DSi? A może GBA SP v1 wreszcie stał się lepszą konsolką w kwestii użyteczności od v2 w każdych warunkach atmosferycznych? Teoretycznie wszystko jest możliwe.

Jeżeli o mnie chodzi, to generalnie w niewielkim stopniu się zmieniłem. Podobnie jak część z was (jak wynika z postów) przeniosła się na inne fora w celu empirycznego wyartykułowania swojej dziennej dawki energii płynącej z gier.

Generalnie ogrywam serię Monster Hunter, a konkretnie tytuł 4 Ultimate, który miałswoją premierę w tym czasie. Nie stronię także od wielu hitów na Wii U. W poczekalni kilka tytułów z GB, które czekają na stosowną okazję jak choćby Mega Man V. Ostatnio naszła mnie nawet ochota na recenzję pewnej specyficznej pozycji na Classica. To byłby ciekawy powrót ale trochę boję się blamażu. Pióro już nie tak lekkie jak kiedyś...

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2015, 22:56:03 »
Ja miałem ostatnio mniej grania niż bym chciał. Napisałem magisterkę, w piątek mam obronę, teraz muszę znaleźć jakąś sensowną robotę na cały etat, żeby mieć za co kupować duże ilości konsol i gier. Zebrałem się też w końcu do skatalogowania w Excelu wszystkich moich konsolowych gratów i wyszło na to, że to już chyba nałóg.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:00:16 »
Cóż... no to pewnie nie napiszę wszystkiego... ale coś napiszę~
Jak ktoś ogląda Livestreamy z Arhn.eu to na pewno dostrzeże tam... mnie :F
Na fora inne nie wchodziłem. Jak byłem na GBF, tak tu zostaję (nawet nie wchodzę na Archonlandowy - ale dla tego bo... nie miałem potrzeby~~) Kolekcja moja w zasadzie mało się co ruszyła... Gem Bojowa to się nawet nie ruszyła... ale to z powodu tego żee... była matura, potem pierwsza praca... i do teraz jest tryb "pierwszej pracy" ... chociaż to już któraś z kolei xF
Z Krakowa póki co się nie ruszam, choć planuję przeprowadzkę w inną część tego miasta... :L
Swego czasu miałem nawet plany tworzyć regularne spotkania dla graczy... ale z uwagi na to, że GBF nie było, a w Krakowie mam coś takiego jak Pog(r)adajmy - nie widziałem sensu kontynuowania tych planów. Więc jak łatwo się domyśleć, jeśli chcecie mieć jakże niesamowitą i świetną okazję poznać osobę, co zarządza tym kontem - wbijać na Pog(r)adajmy Kraków~ [na ostatnim nie byłem ale to z uwagi na to że pracowałem :c]
Co tam jeszcze ciekawego Wam bym chciał napisać... a nawet nie wiem. Wiem, że miałem trochę konsolowych pytań... ale teraz już gdzieś umknęły. Jak przypomnę sobie, na pewno napiszę ;-)

Tymczasem, najlepszego i przede wszystkim pieniędzy~~

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:03:33 »
M4ciek, u mnie podobnie. Też ostatnie miesiące spędziłem w labie robiąc eksperymenty do magisterki, a ostatnie tygodnie 24/7 tę magisterkę pisałem. Tyle, że ja mam obronę w ten czwartek, więc w piątek mogę wypić Twoje zdrowie ;)
Niestety gier konsolowych mi nie przybyło, bo nadal nie zarabiam, a głupio prosić rodziców, gdy jest się w wieku prawie 25 lat...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2015, 23:11:06 »
Też byłem na waszym miejscu chłopaki. Jeżeli dobrze sobie wszystko poukładacie, a na pewno tak będzie patrząc po profilu wykształcenia jaki obraliście, to będzie git. Ja miałem trudniej, bo humanistów marzycieli u nas wielu i nikt ich nie potrzebuje. Przydać się mogą co najwyżej do miałkich wypocin na forach.

W każdym bądź razie po znalezieniu stałego źródła utrzymania u mnie hobby wystrzeliło w kosmos. Progres jest gargantuiczny. Nawet rozszerzyłem ostatnio zainteresowania o komiksy amerykańskie.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2015, 00:10:26 »
Sporo się u mnie w growym kontekście działo przez ostatnie pare miesięcy- zdobyłem nową konsolę (DS Lite), kupiłem dużo nowych gier i książek a także właściwie kończę szkołę i szykuję się do technikum informatycznego. Związałem się też bardziej z forum arhn.eu, ale tutaj nie zamierzam zapominać wchodzić :)
Ale i w sprawach Game Boya nie ma posuchy- dosłownie chwilę przed upadkiem forum zrobiłem interes z DJ_Anndzią; zakupiłem sporo pudełek na carty i pare gier (w tym genialne DuckTales <3). Pamiętam, że odebrałem paczkę ale nie mogłem już Jej napisać, że wszystko bezpiecznie dotarło przez awarię- tak więc Anndziu, jeśli to widzisz: wszystko z grami jest ok!
Oto kręcąca kokoszka:

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:35:51 »
U mnie ostatnie miesiące przeminęły pod znakiem "uczenia się" do matury ;)
Napisałem chyba nie najgorzej, za tydzień wyniki i szturm na polibudy, a co wyjdzie się okaże. Trafiłem na świetne okazje w ciucholandach (7zł za DS Lite z walniętymi zawiasami i niezbyt sprawnym dotykiem oraz taka sama kwota za zafolione SSB Brawl na Wii). Zrobiłem też świetny deal wymieniając wysłużonego iPada 3 na konkretnego laptopa, tak więc zabrałem się za nadrabianie hitów ostatnich lat na PC. O raju, jak pierwszy Wiesiek jest klimatyczny :)
W kwestii GB chyba nawet nic się nie zmieniło, mam to co miałem, chyba nic nie dokupowałem, mam trochę ważniejsze wydatki, ale gdy uda mi się znaleźć "źródełko", nie omieszkam rozszerzyć swoich zbiorów :)
Naprawdę cieszę się, że znowu tu jesteśmy, a więc bierzmy się do roboty i piszmy gdzie się da.

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2015, 07:19:29 »
U mnie w kwestii GB totalna stagnacja. Od dłuższego czasu nic nowego. Trochę lepiej w kwestii PS2 gdzie z wartych uwagi do "kolekcji" wpadły Gran Turismo 4 w premierowym, białym pudełku za bardzo fajne pieniądze, no i perełka - Metal Gear Solid 3: Subsistence - oczywiście PAL i oczywiście ENG :)
Niestety na chwilę obecną z powodu ważniejszych wydatków w mojej kolekcji zapanuje stagnacja i to prawdopodobnie na dłużej :/

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2015, 11:27:32 »
Ogrywam trochę GBA, dokupiłem do SPka SuperCard i jaram się grami homebrew, demami i aplikacjami muzycznymi :). Ale i tak większość czasu spędzam na tworzeniu muzyki, prowadzeniu strony na FB oraz odnawianiem sprzętu ośmiobitowego. Ostatnio dotarł do mnie uratowany od złomowania C64, w którym znalazłem robaczki, kawałki czekolady i wiele innych ciekawych rzeczy. A teraz jest jak nowy :D

Ostatnio odkryłem, że Gurumin - A Monstrous Adventure na PSP mimo idiotycznej mangowej otoczki (nie lubię) jest nawet ciekawą grą i spędziłem przy niej jeden wieczór :).

I to na razie tyle :)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:04:05 »
Jeśli o mnie chodzi to przerzuciłem się na New 3DS, powoli kończę Ultimate Mod do GB classic, no i ogarnąłem jak zrobić fajne podświetlenie do GB classica z zepsutego ekranu do DS'a, czyli za grosze.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2015, 20:16:02 »
Jeśli o mnie chodzi to przerzuciłem się na New 3DS, powoli kończę Ultimate Mod do GB classic, no i ogarnąłem jak zrobić fajne podświetlenie do GB classica z zepsutego ekranu do DS'a, czyli za grosze.

Może zdradziłbyś więcej szczegółów odnośnie tych modów? Byłbym zainteresowany lekturą. Może osobny wątek?

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2015, 20:41:59 »
Muszę znowu założyć, w tym tygodniu pewnie coś ogarnę bo mam przerwę w sesji.

Offline keromatsu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2015, 21:42:58 »
Ja poza gbc dokupiłem nds lite. Teraz będę katował mario bros. :)

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:24:06 »
ogarnąłem jak zrobić fajne podświetlenie do GB classica z zepsutego ekranu do DS'a, czyli za grosze.

Mówisz o górnym czy dolnym ekranie? Pytam bo nie wiem, nigdy nie miałem DSa a mam okazję kupić na części za grosze. :)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: W poszukiwaniu utraconego czasu - reaktywacja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:34:19 »
Oby dwa się nadają, ale dolny nie ma folii polaryzacyjnej.