Autor Wątek: [GB Classic] Yaiba - Poszukiwany tytuł platformówki na Classica  (Przeczytany 1670 razy)

Offline yano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Witam Państwa.

Choć nie często tu goszczę proszę Was o pomoc. Grałem jakiś czas temu  (około 10-12 lat temu...) w pewną gierkę. Nie mam zielonego pojęcia jak się ona zowie, a chciałbym chociaż gameplay na youtubie obejrzeć, aby wspomnienia wróciły.

Opis pozycji:

O ile pamiętam gierka chyba była po japońsku... chodziło się kolesiem podobnym do Songo z Dragon Balla, i zwalczało hordy przeciwników. Bohater posiadał miecz, który w miarę postępów w grze był upgreadowany. (o ile kojarzę najpierw się wydłużał, a potem nawet strzelać potrafił).  Zatem i cięcie i strzał przy użyciu jednego klawisza "a". Gierka była w 2D, chodziło się od lewej do prawej, coś jak w mario, ale chyba można było wracać.

Gra utrzymana w typowo japońskim stylu. Wyczesna fryzura itepe. Występowali bossowie (chyba). Przepiękny soundtrack, na którym tak na prawdę najbardziej mi zależy.

Proszę o jakąkolwiek podpowiedź.

Adios Amigos!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 10:56:40 wysłana przez Antari »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Poszukiwany tytuł platformówki na Classica [!]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:59:18 »
turtlesy? :D. zartowalem :P

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Poszukiwany tytuł platformówki na Classica [!]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2011, 19:53:20 »

Offline yano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Poszukiwany tytuł platformówki na Classica [!]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2011, 00:54:12 »
TO JEST TO!! YAIBA!! Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi. Szanowny Saito lecę Ci kontener piwa! Dzięki stokrotne!

Jeśli chodzi o ten magiczny soundtrack to mam szczególnie w pamięci muzyczkę, którą idzie usłyszeć w gameplayu #2

czyż nie jest cudowna?: http://www.youtube.com/v/h-3UkZJ3JKs&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3%22%3E%3C/param%3E%3Cparam

Pozdrawiam serdecznie ! I jeśli mogę się jakoś odwdzięczyć to  - śmiało :-)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Poszukiwany tytuł platformówki na Classica [!]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2011, 02:11:45 »
Bardzo dobrze to opisałeś, więc skojarzyłem od razu o co Ci chodzi yano.
Yaiba mimo że po Japońsku była dość znaną grą w Polsce ze względu na popularne anime o tym samym tytule, które leciało lata temu na nieistniejącym już RTL7.
Soundtrack zaiste jest zacny i doskonale Cię rozumiem yano, bo sam miło wspominam tę grę.
Odwdzięczać się nie musisz, bo w końcu od tego jest to forum żeby sobie pomagać ;)