Autor Wątek: [GB Advance] RockMan EXE - śledztwo  (Przeczytany 2331 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[GB Advance] RockMan EXE - śledztwo
« dnia: Sierpień 29, 2011, 02:15:09 »
Postaram się przedstawić sprawę w miarę jasno.

Przeglądając internet natknąłem się na tego typu kartridż z grą RockMan EXE 4 Blue Moon:



Wybity numer seryjny, wszystkie znamiona oryginalności spełnione jednak...



W innym miejscu znalazłem grę RockMan EXE 4 Blue Moon umieszczoną na zwykłym szarym kartridżu... WTF?

To samo dotyczy bliźniaczej gry RockMan EXE 4 Red Sun:



Moja teoria brzmi następująco: w 2003 roku wydano 2 bundle - konsola w limitowanej edycji RockMan EXE 4, gra (Blue Moon lub Red Sun) i jakieś naklejki.



Oczywiście żaden idiota nie wpadł na to by zaprezentować jak wygląda kartridż... niemniej uważam że obie wersje powyższych kartridży w kolorze niebieskim i czerwonym pochodzą z tych dwóch bundle'i. Na necie nigdzie nie znalazłem oficjalnego potwierdzenia tego, zdołałem jedynie wypatrzeć to:



Co wydaje się w jakiś sposób potwierdzać moją teorię... brak jednak twardych dowodów. I tu pojawia się moje prośba do was forumowiczów. Kto z was ma ochotę rozwiązać tę zagadkę? Wiedza na temat tych zagadkowych kartidży potrzebna mi jest do napisania pewnego artykułu.

Sprawy niestety komplikują się w przypadku kolejnej części przygód Mega człowieka...



Mega Man Battle Network 5: Team Colonel / Rockman EXE 5: Team Colonel. Kartridża nigdzie nie można znaleźć, zdjęcie powyżej pochodzi z ebay, kiedyś była możliwość kupienia go za 40 zł...
Co gorsza nie posiadam wiedzy na temat kolejnego zestawu konsola + gra, który mógłby tłumaczyć nietypowy kolor karta. Jakieś pomysły? Mnie się skończyły...


Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GB Advance] RockMan EXE - śledztwo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2011, 07:40:34 »
Japonski EXE 4 w normalnej wersji jest na standardowym kartridzu, tyle z tej serii widzialem na wlasne oczy.

Szukales zdjec na japonskich aukcjach Yahoo?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Advance] RockMan EXE - śledztwo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:50:49 »
Szukales zdjec na japonskich aukcjach Yahoo?

Nie, nie bardzo znam się na tym. Liczę na pomocną dłoń.

EDIT: Znalezione:



Wygląda na to że to oryginały. Dalej nie wiadomo nic na temat genezy, w jakich zestawach były sprzedawane itd.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2011, 12:41:36 wysłana przez Antari »