Autor Wątek: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami  (Przeczytany 70766 razy)

Offline minder

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 55
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 26, 2013, 14:40:03 »
O__o
że co proszę? jaki Szalitar? Jacy kolesie z palnikami? O_____o

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 26, 2013, 14:46:42 »
O__o
że co proszę? jaki Szalitar? Jacy kolesie z palnikami? O_____o
Szalitar to wlasciciel konta CentrumGier i innych na allegro
byl tu kiedys na forum, ale jego niezdrowe podejscie zmusilo go do opuszczenia naszego grona
on genralnie ma caly czas odpalona podstrone gameboy na allegro i odswieza tylko, zeby wychwycic wszystkie okazje, a potem sprzedaje wszystko za wieksze pieniadze, tak jak pisalem
stosuje rozne nieuczciwe chwyty, zeby opchnac swoj towar
zarabia na kolekcjonerach pieniadze
uwazam, ze nieuczciwie

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 26, 2013, 18:40:18 »
Niestety nie posiadam wiedzy ani zdolności, które by były choć trochę przydatne przy tworzeniu takiej wtyczki, ale sam pomysł popieram wszystkimi kończynami.
Co do nachodzenia w domu, to Szalitar to 19 letni dzieciak (na dodatek niezbyt rozgarnięty) więc żadnego strachu nie ma (a wręcz zabawne to by mogło być).

Tak Bogiem a prawdą od dłuższego czasu zbieram się z napisaniem skargi na Szalitara. Jak wiecie, na forum był użytkownik Bogo, pomimo, że miał wysokie ceny, nie mówiłem na jego temat nic przykrego, ponieważ był uczciwy i dodatkowo prowadził działalność (odprowadzał od tego wszystkiego podatki). Szalitar natomiast, robi to wszystko na czarno. A jak wiemy, w naszym kraju nieopodatkowany dochód nie przechodzi obojętnie :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 26, 2013, 21:39:18 »
No nie wiem czy 19 letni. Skąd w takim razie dysponuje tak wielkim kapitałem, który wykorzystuje skupując promocje i nie tylko? Bogaci rodzice... możliwe, ale granice takiego wsparcia też nie są nieskończone. A z tego co można było zaobserwować, Szalitar dysponował naprawdę ogromną ilością gier i konsol, nierzadko w box'ach jak np. tak kolekcja Pokemonów. Zresztą gość był naprawdę dziwny, skupował z allegro w masowych ilościach Tetrisy na GB Classic żeby zyskać monopol. Kiedyś ułożył mi napis ANTARI z samych kartridży z grą Tetris... 0__0 I tak z wieloma pozycjami/konsolami.

Generalnie cały dział GB/GBC to jest już Szalitar.

Bogo też nie był święty. Przekręty na jego aukcjach też się zdarzały. Zapowiadał wielkie zmiany i politykę sprzyjająca klientom, lecz bardzo szybko okazało się, że to wszystko ściema. Wrzucał zdjęcia na forum do działu z kolekcjami userów, tylko po to żeby za kilka dni opylić wszystko na allegro w cenach dość szemranych.

Nie wiadomo do końca jakie powiązania mieli ze sobą Bogo i Szalitar. Stąd mianem "Szalitara" określa się różnych szubrawców na allegro. Nie wiadomo jak głęboka jest ta królicza nora - dotąd zidentyfikowaliśmy około 5-6 kont Szalitara na allegro, ale nie wiadomo czy jego macki nie rozciągają się też na inne działy związane z grami i nie tylko. To jest naprawdę jakiś klaster, zajmujący się kontrolowaniem rynku na allegro. Większość kont, które przez LATA wystawia te same gry z grafikami z google i opisami z automatu może być tak naprawdę jego własnością. Co jakiś czas może zakładać nowe konta dla zmylenia tropu.

Zresztą abstrahując od wysokich cen, bo te są dopuszczalne jeżeli przedmiot jest np. nowy lub w genialnym stanie, Bogo sprzedawał w większości przypadków składaki z różnych wersji pod przykrywką nowych konsol. Perfidnie kłamał kolekcjonerom i postronnym osobom żeby się nachapać. Plus, windował ceny na forum co powodowało liczne waśnie. Zresztą efekty tej polityki są już nie do wyeliminowania. Przykładem jest choćby cena AGS-101, czy Pokemonów na GBA.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 26, 2013, 21:44:50 »
Co do Bogo to robiłem z nim dwa razy interesy, ale przyznam, że wszystko było bum cyk cyk. Trzeba wiedzieć co się kupuje i nie będzie problemu.

Szalitar to młodzież. Pewnie dziani rodzice lub kapitał początkowy ze sprzedaży klocków LEGO :D Jak się rozkręcił w tym swoim pseudo biznesie to i kasa się zebrała.

Czekam aż Szalitar zmieni branże, bo faktycznie psuje Allegro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 26, 2013, 21:54:09 »
A jak myślisz dlaczego było bum cyk cyk? Bo jesteś moderatorem forum :P Podobnie ja kupiłem od niego 1 grę w ok cenie, jeszcze przed aferami Szalitara i nie miałem zastrzeżeń, ale jestem przekonany, że sprzedał ją w takiej cenie tylko dlatego, żeby się podlizać i zyskać moją przychylność. Trochę jak dawanie łapówki w postaci "prezentów" w minionym ustroju. No niestety przeliczył się.

Zresztą naprawdę szaleństwem jest oczekiwać zrozumienia dla tego typu nadużyć na forum dla kolekcjonerów i entuzjastów danej serii konsolek. W jednym miejscu chwalił się, że kupił konsole za grosze a w innym linkował do swoich aukcji sprzedając ten sam model za grube stówy. W jeszcze innym na pytania nowicjuszy o wycenę tego modelu konsolki podawał "swoją" cenę, przebiegle nie linkując do swoich aukcji, co miało spowodować przeświadczenie, że faktycznie, to są ceny rynkowe. Lub inaczej - to kwoty, które warto dać za owy sprzęt.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 26, 2013, 22:03:31 »
No dobra, przekonałeś mnie ;D

Zrozumienia nie będzie. Zresztą sam przyznawałem bany za różne wybryki ww. panów. Z tego też co widać dali sobie spokój z naszym forum i RetroAge. Jest nadzieja.

Teraz tylko trzeba liczyć na sprawne działanie US :D
http://podatki.wp.pl/kat,66238,title,A-podatek-od-handlu-w-sieci-zaplaciles,wid,15510403,wiadomosc.html?ticaid=1107b6

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 26, 2013, 22:14:46 »
Takie sprawy lubią wracać niczym wiosenny bąk puszczony podczas zbierania ziemniaków w polu. Na bank kiedyś powrócą, zresztą możliwe, że nawet teraz monitorują tematy na forum. Nie udzielają się, bo zobaczyli, że niewiele mogą na nas zarobić.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 26, 2013, 22:17:02 »
Co za finezyjne porównanie :D

Co do kolesi to myślę, że dali sobie spokój. Nawet jeśli uda im się zarejestrować to po chwili zgarną bana. Tyle w temacie.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 26, 2013, 23:14:21 »
Antarii, o dziwo nie trzeba mieć wielgachnych funduszy by uprawiać to hobby. Nie jest ono tanie ale naprawdę, mam 2 inne, które miesięcznie pochłaniają często więcej funduszy niż te przeznaczone na kwartał grania. Wystarczy, że dzieciak dostawał od rodziców miesięcznie 2-3 stówki kieszonkowego i np. od dziadków 2stówki (dość pospolity scenariusz). Co do pokemonów to przypomnę Ci tylko, że okazało się, że były to podróby od naszego "kolegi" z garażem :)

To co wiemy, to to, że chłopak jest z jakiegoś zadupia i studiuje w prywaciaku (co daje wiek w przedziale 19-22 lata). Co nie musi mu przeszkadzać w przerzucaniu węgla w trakcie tygodnia. A że mieszka u rodziców to pieniądze zostają u niego. No i masz źródło funduszy :) 

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 26, 2013, 23:37:27 »
@Antari, GBM_Fan - Ja również "mam na koncie" jeden interes z bogo, również nie powiem o nim złego słowa. Więc nie wiem, czy się tak podlizywał, ale chyba rzeczywiście święty nie był. No i jakby nie było, przyczynił się do zepsucia rynku na allegro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 26, 2013, 23:44:13 »
@Mingan: Wnioskując po poziomie wypowiedzi - tak, to jakiś małolat. Ale z pozorami bywa różnie, czego przykład masz na stornie nr. 9 tego tematu. Poczytaj sobie negatywy użytkownika sting08, który uczciwie prowadzi zarejestrowaną działalność. Ten typ tak ma. Sprzedawca do zawód, szalitar to charakter.

Zresztą sytuacja, w której sprzedawcy kontrolują ceny rynkowe na forach tworzonych przez fanów danej konsoli jest obecna nie tylko na scenie retro. Jakiś czas temu interesowałem się zakupem 3DS'a i dokładnie takie same głosy pojawiały się w tematach "wycena", "ile coś jest warte". Fanom chyba powinno zależeć żeby kupić w jak najlepszym stanie, za jak najmniejsze pieniądze. A jednak sporo osób wypowiadało się, iż przecież konsola nie jest jeszcze taka stara i powinna trzymać cenę, mimo iż nowszy model jest na rynku od roku. Sensu takich wypowiedzi nie rozumiem. Jakby się uprzeć, można by kontrolować ceny rynkowe wedle upodobać fanów, a nie sprzedawców. Kto ma coś przeciwko nowym 3DS'om w cenie 300 zł od sztuki? No raczej nie osoba zainteresowana kupnem, lecz sprzedażą.

I podobnie jest na scenie retro. Choć moje niezrozumienie może wynikać z faktu, iż z założenia nie planuję sprzedaży rzeczy, które kupuję. Dlatego zawsze patrzę ze strony kupującego. Większość osób funkcjonuje w myśl zasady - kupię, a jak mi się znudzi to sprzedam i kupię coś nowego. Za stary jestem na zmianę poglądów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 23:57:15 wysłana przez Antari »

Offline Slayer777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 27, 2013, 00:44:10 »
Szeroko się tu zrobiło i bardzo epicko. Mam bardzo duże ( mówiąc nieskromnie ogromne ) doświadczenie jeśli chodzi o transakcje na odległość. Powiem tak, to forum służy ludziom którzy GB traktują, nie tylko jako konsolę ale również jako wielką przygodę ( ja urodziłem się jak GB wchodził na rynek ). Nie pozwolę na to aby takie "mendy" sprzedawały coś czego nie maja, lub opisywały to w nieprawdziwy sposób. Chętnie zajmę się działem dla kupujących/dopełniających kolekcję GB. Nie nawiedzę oszustwa !!
Kocham gry na GB, bo są bardzo kultowe i wciągają człowieka.
Sam naciołem się na oszusta/naciągacza i nie chcę aby ktoś przechodził przez to samo.
CentumGier sprzedaje zwykły szmelc, i myślę że nawet nie wie co sprzedaje. Jest to gówniarz który choć ( podnieca się że ) studiuje to ma w głowie bankę mydlaną zamiast mózgu. Tępić gnidy !!
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia" A. Einstein.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 27, 2013, 08:57:22 »
Ja też coś kupowałem u bogo i muszę przyznać, że wszystko było w należytym porządku. Nie dość, że cena dobra, to jeszcze dostałem dobrego gratisa, więc nie wrzucałbym go do jednego worka z Szalitarem. Poza tym o ile dobrze pamiętam bogo ma 100% pozytywnych komentarzy na allegro i chyba nie ma na forum nikogo kto byłby nie zadowolony z transakcji z nim przeprowadzanych. Owszem, na początku miał dość wysokie ceny, zwłaszcza niektórych bajerów, ale znowu trochę dostosowane do standardów allegro. Poza tym trzeba brać pod uwagę, że ma legalnie działający sklep, a tow tym kraju nie jest tanie i wszystkie koszta jakoś muszą się zwrócić. I wreszcie po zamieszaniu z cenami, wrócił na forum ze sporymi upustami dla forumowiczów, z których wielu jak pamiętam skorzystało, więc myślę, że warto o tym pamiętać.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 27, 2013, 12:35:23 »
Tak jak pisałem wyżej bogo chciał się zmienić, zakładał tematy w stylu "wielkie zmiany, co byście chcieli zobaczyć w moim sklepie". I to należy poczytać in plus. Jednakże, mimo faktu, iż ludzie wypisywali całkiem rozsądne rezolucje, a on dalej robił swoje bo stwierdził, że zwyczajnie by mu się nie opłacało zastosować rozwiązań wymagających zainwestowania odrobiny wysiłku. Promocje cenowe były czasowe, widocznie trafiłeś jak kilka osób na moment, "wielkiego powrotu bogo". Z początku dawał niskie ceny żeby zachęcić, chyba nawet AGS-101 można było dostać w rozsądnej cenie za 100-150zł? Co za sprzęt kombinowany nie było wcale złą ceną. Parę osób skorzystało. Później stosownie podniósł ceny (co było do przewidzenia) i spadło zainteresowanie konsolami. Bogo nas opuścił, bo staliśmy się dla tak "zarobionej" osoby jak on, zbyt mało opłacalni i atrakcyjni. Jak miło :)

Poza tym to, że prowadzi legalną działalność nie czyni go świętym i wcale nie uprawnia do krętactwa. My na forum naprawdę mieliśmy dobre chęci, tłumaczyliśmy co należałoby poprawić, tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Ale bogo zysk miał na pierwszym miejscu i wychodził z założenia, że "i tak się sprzeda". Jak zresztą wielu sprzedawców na allegro. "Nie sprzedam ci 2 zł taniej towaru, który leży mi pół roku, bo i tak się sprzeda". Dlatego po czasie tłumaczenie czegokolwiek, relacje przypominały rozmowę ze ścianą.

W takich sytuacjach liczy się szczerość. Gdyby od początku pisał, że "sprzęt jest kompletny, aczkolwiek poszczególne komponenty w ramach zestawu pochodzą z różnych regionów", "sprzęt posiada wymienioną obudowę", było by ok. Mógł puścić raz w miesiącu/tygodniu kilka gier, niekoniecznie hitów, po cenach wręcz śmiesznych i walnąć linkiem na forum. Darmowa promocja sklepu na scenie i nikt by się nie przyczepił. Na pewno ktoś by kupił, a może i nawet skusił się na coś "większego" za pośrednictwem efektu synergii. Gdyby za tym wszystkim stała bezproblemowa obsługa klienta, dobry kontakt i uczciwe koszty wysyłki, to na bank byśmy żyli w zgodzie. Nawet miałby wsparcie forum i w pierwszej kolejności byśmy do niego linkowali osobom poszukującym danego handhelda/gry. No ale "my" przecież się nie znamy na handlu i tylko sobie gramy w gry.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 12:43:16 wysłana przez Antari »

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 27, 2013, 12:48:17 »
Innymi słowy przydałby się ktoś, kto ma żyłkę do handlu, trochę funduszy na początek i chęć rozbicia monopolu na allegro konkurencyjnymi cenami. Najlepiej byłoby gdyby był to ktoś z forum.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 27, 2013, 12:53:45 »
Innymi słowy przydałby się ktoś, kto ma żyłkę do handlu, trochę funduszy na początek i chęć rozbicia monopolu na allegro konkurencyjnymi cenami. Najlepiej byłoby gdyby był to ktoś z forum.

Powiedziałbym raczej, że ktoś uczciwy, kto z szacunkiem podchodzi do swojego chlebodawcy i nie traktuje go jak idiotę, który się nie orientuje w temacie. Tego monopolu raczej nie da się już rozbić, chyba, że sprzedając towar po cenach niższych niż ceny nabycia. Czyli innymi słowy potrzebny jest nam ktoś z dużym kapitałem, który posłuży jedynie jako wkład na rozbicie tej kliki na allegro. Trzeba by skupować wszystko od Szalitara/bogo i sprzedawać po cenach o połowę niższych. Ktoś chętny?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 27, 2013, 13:06:07 »
Antari, nie do końca o to mi chodzi. Mianowicie, skądś Szalitar i jemu podobni muszą brać swój towar. Sądzę, że na bieżąco monitorują serwisy takie jak tablica, gumtree i podobne, eBay też wchodzi w rachubę. Dlatego gdyby ktoś chętny z kapitałem się znalazł, to nie musiałby od nich kupować i na tym tracić, a raczej śledzić te same źródła co oni i być szybszym w zakupach. Wystarczyłoby na początku, żeby na allegro wystawiał je w takiej cenie, żeby wychodził na 0 przez jakiś czas, a ceny szalitarowskie bardzo szybko by staniały, gdyż ich źródełko by wyschło.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 27, 2013, 13:19:19 »
Wawrzynio nie wiem czy zauwazyles, ale u nas na forum mamy podejscie, ze jak widzimy okazje i nie koniecznie chcemy z niej skozystac to informujemy o niej reszte forumowiczow.
Nie siedzimy na allegro, zeby wykupic wszystkie okazje i sprzedac drozej.
Nie zarabiamy na innych kolekcjonerach, w przeciwienstwie do takich jak Szalitar, ktory uwazal sie za kolekcjonera.
To jest dla nas raczej rozrywka, niz biznes i nie mam zamiaru siedziec na wszystkich serwisach aukcyjnych 24/7.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 27, 2013, 13:46:33 »
igorch, zauważyłem i bardzo sobie cenię takie podejście ;)
Raczej rzuciłem w eter teoretyczne rozwiązanie monopolu allegrowego, sam chętnie bym się tym zajął, ale ze względu na brak funduszy nie mogę. Nie chodziło mi również o zarabianie na innych kolekcjonerach:
Cytuj
Wystarczyłoby na początku, żeby na allegro wystawiał je w takiej cenie, żeby wychodził na 0 przez jakiś czas, a ceny szalitarowskie bardzo szybko by staniały, gdyż ich źródełko by wyschło.
Typu kupuję na eBay coś za 10 dolarów z przesyłką, wystawiam za 35~40zł na allegro.
Rozumiem również Twoje podejście i nie zmuszam ani Ciebie, ani nikogo innego by zastosował moje rozważanie w praktyce. Dla mnie samego to też jest rozrywka, uczę się naprawiać sprzęt, modyfikować, bo wcześniej nie miałem o tym zielonego pojęcia. Ba! nawet moja przyszłość zawodowa nie ma nic wspólnego z elektroniką jako taką ;)