Autor Wątek: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami  (Przeczytany 70711 razy)

Offline NimitZ

  • Brak avatara
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 16, 2013, 11:33:37 »
A ja Was podku..rzę, bo muszę powiedzieć, że z Szalitarem nie miałem problemu ;)  Kupiłem od niego zestaw uszkodzonych konsol, GBA (w pudełku) i pakiet org obudów do GBA. Poskładałem sobie po taniości GBC i przeźroczystego GB Classic, którego podświetliłem (M4ciek widział :]). Będę się z nim widział, możliwe że w tym tygodniu, mogę Ci wziąć od niego pudełka na gry ;)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 16, 2013, 13:15:54 »
To zależy od jego humoru lub strategii psychologiczno-marketingowych. Ja byłem chyba trzecią osobą która coś od niego kupiła, a na dodatek były to 3 rzeczy, więc nie postępował ze mną źle, bo nie chciał mieć trzech negatywów na start. A ty NimitZ jaki masz nick na allegro? Znaczy się nie musisz go pisać, ale powiedz czy jest podobny do tego z allegro. Jeśli tak to pewnie skojarzył cię z forum i wszystko zrobił dobrze, żebyś się pochwalił tym tutaj. Jeśli nie to pewnie miał miły dzień czy coś takiego.;]

Offline NimitZ

  • Brak avatara
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 16, 2013, 13:30:24 »
Ugadałem się z Szalitarem jeszcze zanim udało mi się cokolwiek napisać tu na forum (M4ciek był w trakcie "załatwiania" mi konta :P). Poza tym jeden kij ile rzeczy bierzesz, bo na alledrogo można dostać najwyżej 1 pkt na + jak i na - od jednej osoby. Jak już wszystko z nim załatwiłem to się dopiero wtedy pochwaliłem, że poczytałem sobie o nim na tym forum. Ale przyznać mu trzeba, że ma niezłą kolekcję :]

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 16, 2013, 17:03:53 »
Emm... zajrzyj na jego konto na allegro to zobaczysz trzy komentarze pod rząd - moje.

Offline NimitZ

  • Brak avatara
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 16, 2013, 17:12:54 »
Nie mówię, że nie możesz wywalić 3 komentarzy, chodzi mi o to, że jak ktoś ma np 5 pkt (ten licznik obok gwiazdek) to jeśli kupisz od niego pińcet rzeczy i wystawisz pińcet pozytywów, to gość będzie miał 6 pkt. Tak samo w drugą stronę, pińcet negów (od jednego usera ofc) zrobi mu 4 pkt. A na to się ludzie najczęściej patrzą...

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 16, 2013, 17:27:54 »
Aha. Rozumiem. Ale to i tak się nie liczy, bo on ma kilkanaście swoich kont, więc i tak nie nabije sobie porządnie na chociażby jedno. A ludzie wciąż od niego kupują...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 19, 2013, 12:52:56 »
Najlepiej byłoby utworzyć osobny wątek poświęcony Szalitarowi z wypisanymi wszystkimi jego kontami na allegro. Wątek najlepiej by było przykleić, bo widzę, że ludzie NADAL podejmują ryzyko wchodzenia z nim w transakcje. Ja już się nie wypowiadam na jego temat, bo widzę, że ma jakiś dar przekonywania do siebie ludzi i choćby nie wiem co pisać, niska cena i słowna obietnica są w stanie przekonać niektórych do zakupu. NimitZ jak go zobaczysz w realu to pozdrów go od forum ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 19, 2013, 15:22:44 »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 19, 2013, 15:42:12 »

na zdjęciach towar wygląda zachęcająco widać że chłopak się stara :-)
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 19, 2013, 16:15:51 »
Widziałem dziś miniaturkę tego czarnego GB i moja pierwsza myśl - Szalitar, nawet bez klikania w aukcję. Jakoś z automatu poszło. Teraz patrzę na inne aukcje i widać jego specyficzny "styl" :)

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 19, 2013, 16:58:24 »
Teraz już ciężej poznać czyje to :P
BDG ALL DAY

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 19, 2013, 18:21:04 »
"Parzymięso" hahaha! Coraz lepiej się maskuje. Spodziewałbym się nazwy w stylu GameboySprzedam.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 19, 2013, 19:08:04 »
Parzymięso -> umarłem.

Opisy dalej pozostawiają sporo do życzenia, choć są o lata świetlne dalej do tego co było kiedyś.

Mój faworyt to:

" Konsola nie jest pożółkła. I czysta."

Implikuje, że jest brudna? Konsola nie jest ani pożółkła, ani czysta. Język polski jest trudny jest ;]

No i szkoda, że dalej idzie drogą "kolekcjonerstwa". Widać chłopak nie wyciągnął żadnych wniosków. No i kolejny raz to maskowanie z inną nazwą konta.

Jeżeli naprawdę zależałoby mu na zmianie swojego stosunku do klienta, to w pierwszej kolejności powinien założyć konto Szalitar2, co samo w sobie świadczyłoby, że skończył ze ściemą. Sama opinia pewnie zrobiłaby swoje i zapewniła reklamę. Stąd moje stanowisko, że jednak wcale się nie zmienił i jedzie na patentach wypracowanych przez lata/miesiące.

Offline mlody23

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 19, 2013, 19:09:28 »
witam jestem nowy na forum, możecie powiedzieć o co chodzi z tym Szalitarem ? i dlaczego nie warto u niego kupować skoro naprawdę dla kogoś kto nie zna się na tym wszystkim najlepiej jego aukcje wyglądają ciekawie ?

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 19, 2013, 19:13:36 »
Przeczytaj jego ostatnie posty na forum to zrozumiesz.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 19, 2013, 19:18:52 »
witam jestem nowy na forum, możecie powiedzieć o co chodzi z tym Szalitarem ? i dlaczego nie warto u niego kupować skoro naprawdę dla kogoś kto nie zna się na tym wszystkim najlepiej jego aukcje wyglądają ciekawie ?

Warto, nie warto... Trzeba przeprowadzić kalkulację. Te konsole mogą być kombinowane (podmieniane bebechy, zmieniane screen protectory na zamienniki). Na konsolę 'do grania' okej. Ale jak kupisz taką z boxem i okaże się, że części konsoli nie są oryginalne, to wartość kolekcjonerska imo przepada.

Poza tym kupujący miewają z nim problemy - widać to po komentarzach na poprzednich kontach.

Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 19, 2013, 19:20:30 »
Hah patrząc na zdjęcia robione na jego aukcjach widać, że chłopak wzoruje się na fotach z GBF.

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 19, 2013, 19:27:50 »
Według opisu aukcji czarnego GB wyświetlacz nie posiada rys, ale może mam przywidzenia:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 19, 2013, 19:49:08 »
Rysy lub paprochy pod szybką powstałe w wyniku wymiany Screen Protectora ;D

Offline Murzin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 23, 2013, 09:22:38 »
witam jestem nowy na forum, możecie powiedzieć o co chodzi z tym Szalitarem ? i dlaczego nie warto u niego kupować skoro naprawdę dla kogoś kto nie zna się na tym wszystkim najlepiej jego aukcje wyglądają ciekawie ?

Tak jak mówili koledzy wyżej, do tego jeśli chcesz zamówić jakąś grę od niego przygotuj się na czekanie kilka tygodni, a koniec końców możesz dostać grę niezgodną z opisem i w innej wersji językowej niż być oczekiwał. Do tego mimo, że licytacje są od złotówki, to jeżeli wygrasz coś bardzo tanio to i tak może ci tego nie wysłać ;P