Autor Wątek: Gdzie kupię/znajdę...  (Przeczytany 41999 razy)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 13, 2011, 17:47:22 »
Zależy czy mówisz o nówkach czy używkach.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 13, 2011, 18:34:37 »
Podaj jakieś przykłady gier by łatwiej było ocenić. Cena 80zł za używkę się zdarza przy niektórych pozycjach, ale często też są to cenny wyssane z palca (tyle ile chce dostać sprzedawca a nie tyle ile to jest warte w rzeczywistości)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 13, 2011, 20:05:57 »
The Legendary Starfy, Contra 4, New Super Mario Bros., Picross i jeszcze sporo innych. Ceny jakieś takie zaporowe. Zdecydowałem, że będę szukał jednak wersji z boxem i manualem, nowe lub bdb stan. Czy na Allegro zdarzają się takie dobre gry w cenie do 50zł z opcją KT?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 13, 2011, 20:55:21 »
The Legendary Starfy

Moim skromnym zdaniem warto kupic druga lub trzecia czesc na GBA i ew. dokupic reszte gier wydanych na GBA jesli sie spodoba. Pozniejsze czesci wydane na DSa mozna sobie tymczasem spokojnie odpuscic, szkoda forsy.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 13, 2011, 20:58:02 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 18, 2011, 17:05:31 »
Czy to jest normalne, że ceny gier na DS są takie masakryczne? :) Za grę w pudełku z tego co wypatrzyłem trzeba dać min. 80zł. To norma, czy mam czekać na lepsze czasy? :D

W większości są to ceny wyssane z palca jak to ktoś gdzieś już napisał. Jeżeli zależy ci żeby nie przepłacić to właśnie pułap 40-60 zł to optymalne ceny. No chyba, że zależy ci tylko na pozycjach nowych z folii, wtedy oczywiście 80 zł to będzie prawdziwy wyjątek. Jeżeli jednak w grę wchodzą używańce to myślę, że można zgromadzić kolekcję tanim kosztem. Sam posiadam 13 gier na DS, większość pochodzi z allegro, 80% to gry właśnie z tego przedziału cenowego. I raczej są to znane marki typu Mario Kart, Advance Wars, Pokemon, Wario Ware, Metroid, Layton, Castlevania itd. Oczywiście posiadam także pozycje, na które wydałem 80 zł na ebay bo na allegro: albo się nie pojawiały w ogóle, albo musiałbym czekać zillion lat lub ceny były zupełnie z kosmosu, brak real foto, niepewny sprzedawca. Przykład Final Fantasy IV.

Często na licytacjach tego typu gry dochodzą potem do chorych sum więc lepiej polować na zagranicznych serwisach aukcyjnych lub w sklepach USA czy UK. Podobnie mam teraz z dwoma grami na które jeszcze poluję, Castlevania PoR i Last Window, jeżeli już się coś pojawi na allegro to zazwyczaj na licytacji albo za chore pieniądze. Jak mnie przyciśnie trzeba będzie wydać te 80 :P

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 25, 2011, 11:44:54 »
Mam takie jedno małe pytanie:) A niechce zakładać nowego tematu;p

Kiedy wychodzi WII 2? Lub mniej więcej kiedy można się spodziewać?:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 25, 2011, 12:48:17 »
Nie WII 2 tylko Wii U, a wychodzi w 2012 roku ;>

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 25, 2011, 13:06:43 »
A no tak masz rację WII U ale nazywana jest również jako Nintendo Stream lub Wii 2 ;).

Niestety 2012 dużo nie mówi sama tyle wiem:D Chciałam znać bardziej bliższy termin.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 25, 2011, 13:25:48 »
Wybacz Andzia ale niestety nikt go nie zna bo konsola jest w można powiedzieć dalszym stopniu koncepcyjnym. Niby jest ale dalej nad nią majstrują (między innymi z tym by dało się podpiąć 2 dotykowe pady). Dopiero na przyszłorocznym E3 pewnie ją zobaczymy i zostanie zapowiedziana premiera. Jeśli nie zrobią takiego błędu jak z 3DS'em to poczekają aż stworzy się mocny line-up i wydadzą ją przed świętami. Czyli można jej oczekiwać w przyszłym roku w okresie lipca-października lub wcześniej jeśli znowu ich poniesie albo później jeśli coś im nie wypali.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2011, 14:15:01 »
Chodzą plotki że będzie to wiosna/lato 2012 ;)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 25, 2011, 16:27:16 »
Ech, zostaje czekać w nadziej że stanie się to szybko.  Bo to co pokazali na tegorocznym E3 robi nawet wrażenie:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 25, 2011, 16:43:18 »
Ja tam na wiiU nie czekam w ogóle :/  Jeszcze mam strasznie dużo gier do przegrania na wii a czasu malutko (jeszcze xenoblada nie skończyłem a już się 2 zarąbiste RPG zbliżają.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 26, 2011, 18:53:11 »
Pytanie tylko co Nintendo planuje na resztę czasu do świat 2012. Cała uwaga będzie skupiona na 3DS, ale wiadomo, stacjonarkę też trzeba wspierać. Ciekawe czy wyjdzie jeszcze coś ciekawego na Wii. To prawie rok czasu, w czasie którego muszą pojawić się jakieś dobre gry.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 26, 2011, 21:26:11 »
Panie i Panowie :) Poleci ktoś jakiś dobry zestaw śrubokrętów precyzyjnych/zegarmistrzowskich? DO tej pory używałem zestawu ze sklepu po 4zł, ale się już zajechał i myślałem żeby zakupić coś lepszego, ale znowu bez przesady. Chodzi mi zwłaszcza o jakiś śrubokręt, żeby PSP rozkręcić bo mam problem z gałką, a mianowicie mi sama jakby schodzi w dół w grze i muszę ją kalibrować cały  czas kręcąc naokoło. Chciałem zaglądnąć do środka i przeczyścić, a jak nie to trzeba będzie kupić analog chyba i wymienić bo to wkurzające. Temu nigdy nie lubiłem analogów i z nich nie korzystałem, a na PSP się niestety nie da z niego nie korzystać.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 27, 2011, 01:51:26 »
@Bodzio: Współczuję, też miałem ten problem z PSP w moim 2000, tylko u mnie kalibracja nie przynosiła żadnych rezultatów i musiałem wymienić analoga. Po wymianie wszystko śmiga (aż do teraz) jak należy, więc polecam, po co się męczyć.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 27, 2011, 10:53:03 »
No chyba bez tego się nie obejdzie... Jednak wolałbym sam zajrzeć do środka, temu moje pytanie odnośnie śrubokrętów. Ile Cię wyszła taka wymiana??? Myślę, też nad sprzedażą PSP za jakąś mniejszą cenę i zakupie jeszcze raz tym razem w boxie, bo ten mój PSP ma pudełko, ale niestety z FATa chyba (a mam model 3004) i mnie to wkurza, a konsolka odkąd dogadałem się z YT i PDFami bardzo mi się spodobała. Ale to ostateczność.


Udało mi się ściągnąć obudowę. Będę próbował sam wymienić ten analog. Mam nadzieję, że mi się uda bo jestem zielony w tych sprawach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2011, 13:21:08 wysłana przez Bodzio »

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:22:24 »
Sorki za post pod postem, ale mam problem z tym analogiem. Kupiłem jeden (widać że nieoryginalny) który trochę wariował, więc go zareklamowałem. Przyszedł drugi i działa jeszcze gorzej. Wrrrr. Potrzebuje teraz kupić oryginalny analog za nieduże pieniądze bo już za dużo włożyłem w to PSP! Na allegro nie znalazłem niestety a po raz kolejny na niby sprawny zamiennik nie mam zamiaru się nabrać. Gdzie mogę kupić oryginalny analog do PSP 3004? Albo zna ktoś sposób żeby naprawić go?

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 13, 2011, 22:10:15 »
wymiana jest prosta
wystarczy, ze czesc kupisz
sam wymienialem pare czesci w swoim facie

poszukaj czesci na stronkach typu robson, gekon itd
ale tam jest zwykle drogo
najlepiej chyba na ebayu

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Gdzie kupię/znajdę...
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 14, 2011, 14:05:14 »
Ano z wymianą nie będzie problemu bo już wymieniałem chyba z 20 razy przy okazji próby naprawy tych analogów. Można więc powiedzieć, że to mam obkute ;) Co do robsona, itp. to tak jak pisałem zależy mi na niskiej cenie bo już za dużo dołożyłem do tego PSP i nie wiem czy się go  w końcu nie pozbędę jak mnie wkurzy całkowicie póki za niego coś dostać mogę konkretnego. Na allegro znalazłem sprzedawcę który niby ma oryginalne analogi za 40zł i niby dobre zamienniki za 20zł. Zastanawiam się teraz czy zaryzykować, czy dołożyć. A może znajdę jeszcze coś innego.