Autor Wątek: Którego GB najbardziej lubisz??  (Przeczytany 9708 razy)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Którego GB najbardziej lubisz??
« dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:18:36 »
Siema :D

W tym temacie piszemy jakiego "Graj Chłopca", dażymy największą sympatią ;)


Zacznę od siebie :P

Ja wybrałem GB Classic. Dlaczego? Ponieważ miałem styczność tylko z najstarszą generacją GB (Classic, Pocket). Pocket urzekł mnie mniejszym zużyciem baterii (tylko 2 AAA), oraz lepszym ekranem, ale to właśnie Classic ma w sobie to "coś", co mnie do niego przyciąga. Odkąd odzyskałem swojego Classica, Pocket poszedł w kąt :) A ekran w Classicu nie jest wcale taki zły. Przy dłuższej grze można się przyzwyczaić i naprawdę wszystko jest dość wyraźne :P

PS: Przyznać muszę, że kiedyś Game Boy nie był dla mnie niczym szczególnym. Ale to pewnie dlatego, że miałem same słabe/mini gierki (Tetris, Dr. Mario, Terminator, RoboCop). Teraz gdy poznałem Pokemony, to grywam na GB częściej niż na stacjonarnej konsoli :D


Czekam na wasze opinie :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:34:17 »
Hmmm... Wydaje mi się, czy taki temat już był... No trudno.

Moim uluboinym GB jest klasyczny GBA. Ja miałem styczność z każdym GB (oprócz Light i Micro), ale to właśnie ten jest moim ulubionym. Jak się siądzie na słońcu to nic tylko grać ;) A jakieś inne światło też zawsze się znajdzie. Poza tym uważam go za najładniejszego, najtrwalszego i najwygodniejszego GB. No i bierze mało prądu :]

EDIT:
No właśnie, dobrze mi się zdawało: http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=310.0
Taki temat już był :l
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 21:42:05 wysłana przez Bart »

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:40:18 »
Był był, ale w tamtym chodziło o generację, a mi chodzi o konkretny model :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:43:42 »
Już kiedyś o tym się rozpisałem :D http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=14 Cytuję podsumowanie: "Podsumowując, nie ma idealnej konsoli. Każda z czterech odsłon konsoli Game Boy Advance posiada swoje wady i zalety. Mam nadzieję, iż przedstawiłem je na tyle jasno, iż artykuł ten pomoże przy ewentualnym planowanym zakupie którejś z konsol. Na koniec chciałem dodać, iż każda z konsol daje niesamowitą frajdę z użytkowania, ponieważ każda ma swoje jakieś tam plusy, dzięki którym jest nie powtarzalna. Kolekcjonerzy więc znają już swoją odpowiedź - zdecydowanie warto mieć je wszystkie."

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:48:29 »
Quake96 -> Jaki sens tworzyć taki temat znając tylko 2 konsole z serii GB? :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2012, 22:07:02 »
Taki żeby poznać opinie innych?? Poza tym dobrze usłyszeć "to i owo" na temat różnych GB, od innych graczy :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2012, 22:32:35 »
@Keitaro: Ale to bezpieczna, racjonalna odpowiedź, walnij subiektywnym konkretem :P

Ja, co chyba nie będzie wielkim zaskoczeniem, najbardziej cenię GB Classic. Prosta bryła, nowoczesny, odważny design w swoim czasie, gargantuiczna wytrzymałość handhelda (nie do zdarcia) i akcesoriów made by Nintendo. No i gry, do nich mam największy sentyment. Po tylu latach nadal potrafią mnie wciągnąć.

@Quake96: Tetris i Dr. Mario to też bardzo grywalne pozycje! Może nie pokazują mocy obliczeniowej handhelda, ale potrafią uzależnić :P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:41:09 »
@ Antari - No konstrukcja fucktycznie solidna ^^

Co do gierek, to fakt, dobre są, ale są to typowe "casuale", które dobre są na odstresowanie :D Za to Poki, to dopiero giera ^^ Wciąga jak wir :D

Musze w końcu odpalić PS2, bo się biedaczek zaczyna kurzyć (^,^)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2012, 09:21:27 »
Szary Classic bo to pierwszy Game Boy jaki trzymałem w łapach. A tak to uważam, że każdy Game Boy jest wspaniały i na każdym gra się wyśmienicie. Ostatnio na przykład przyszedł do mnie GB Advance, do którego długi czas jakoś nie mogłem się przekonać z racji wyglądu i horyzontalnego ustawienia przycisków. Jednak kiedy wziąłem go do rąk i odpaliłem grę okazało się, że jest to jak dla mnie najwygodniejszy z grajchłopów. A jakość wyświetlanych kolorów w pełnym oświetleniu zewnętrznym jest imho lepsza niż w GBA SP -001 przy podświetleniu.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:22:41 »
Jak wyżej ktoś napisał - GameBoy Advance. Trzymałem prawie wszystkie GB w rękach i GBA jest najwygodniejszy. W SP jest tak dziwnie trzymając kostkę. Classic - no tu jest duży klimacik i w ogóle ale nie chce mi się codziennie po nocnej sesji ładować baterii. Na GBA pogram parę wieczorów, a tu trzeba by ładować, a dodatkowo moje akumulatorki są dość stare :D W GBA jest jeszcze wsteczna kompatybilność co jest następnym plusem. Brak podświetlania mi nie przeszkadza - zawsze się znajdzie jakieś źródło światła. Poluję na uszkodzonego SP v1, jednak nikt nie chce wrzucić na allegro. Jakby ktoś miał - pisać na PW ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:43:15 »
Antari >> szczerze to ja konsole traktuję bardzo na równi. Nawet porównując z innymi konsolami innych marek. Jedyny najbardziej subiektywny subiektyw jaki mi się nasuwa na język to ekrany - lubię jak kolorystyka jest możliwie najbardziej realistyczna. Robię w grafice więc ten motyw jest dla mnie ważny i mocno zwracam na to uwagę nawet nieświadomie. Więc SP v2 wygrywa konkurencję.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2012, 10:06:25 »
Cytuj
Którego GB najbardziej lubisz??

Micro.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2012, 11:26:52 »
Hmm...każdy ma wady i zalety więc opiszę każdego, którego posiadałem i wybiorę zwycięzce. ;)

GB Classic- cegła totalnie nie przypadła mi do gustu (może dlatego ,że jak wyciągałem z niego kartridż Pokemon:Yellow to 9-cio godzinny save mi się usunął?...), moim zdaniem na ekraniku nic nie widać, plusem jest bdb głośnik oraz wytrzymałość konsoli,
GB Pocket- świetny handheld, mały, lekki, ekran jest czytelny, porządny głośniczek,a jego wygląd szczególnie przypadł mi do gustu czyli poprawiony Classic,
GB Color- tutaj głównie przemawia sentyment (mój pierwszy GB), aczkolwiek Colorek to jeden z najładniejszych (zielona żabcia :D) i najwygodniejszych GB,
GB Advance- straaasznie ciemy ekran (który da się przeżyć) i straaasznie wygodna konsola,
GBA SP- tutaj fajnie, podświetlenie, duży ekranik, ładny wygląd (choć lakier się strasznie ściera/rysuje) ,ale dlaczego konsola jest taka mała i niewygodna?!

WYNIKI:
I miejsce- GB Pocket
II miejsce- GB Color
III miejsce- GB Advance
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2012, 12:25:37 »
Wizualnie najbardziej podoba mi się GB advance i classic. Praktycznie najbardziej użyteczny jest SP, ale najbrzydszy. Pocket mi się również kompletnie nie podoba.

może dlatego ,że jak wyciągałem z niego kartridż Pokemon:Yellow to 9-cio godzinny save mi się usunął?
Nie wiń konsoli za to tylko grę. Bateria ci padła i tyle. Dopóki gra siedzi w konsoli to nawet przy padniętej baterii będzie trzyamć save, nawet jak wyłączysz konsolę. Pewnie pobiera energię z baterii konsoli i dlatego save nie znika.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2012, 15:56:03 »
może dlatego ,że jak wyciągałem z niego kartridż Pokemon:Yellow to 9-cio godzinny save mi się usunął?...),

Tak jak mówi Rezor. Nawet jakbyś grę odpalił na GB Color to też spotkałbyś się z taką sytuacją. Nie ma co szykanować biednej konsoli :P Ja spotkałem się jeszcze z hardkorami, którzy kończąc grę najpierw wyciągali kartridż a potem wyłączali konsole, i w ten sposób padał im save. Na szczęście na GB Classic jest specjalna blokada uniemożliwiająca tego typu zagrywki. Jak widać nawet tak prosta czynność może być wykonana niepoprawnie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2012, 16:01:55 »
Ja spotkałem się jeszcze z hardkorami, którzy kończąc grę najpierw wyciągali kartridż a potem wyłączali konsole
Mój znajomy gdy dostał w ręce GBM postanowił "pobawić się" wyciągając powoli, ale na chama carta z konsolki i potem mówił mi, jakie to fajne dźwięki Micrus przy tym wydawał... Szkoda słów :l

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2012, 17:28:22 »
Swoją drogą nie we wszystkich grach save znika przy wyjęciu carta podczas gry. Sprawdzałem na Pokemonach Blaue Edition (usunęło), ale już w G&W Gallery 2 nie usunęło...

PS: Nie mówcie że co to ja złego nie robie :D Ja poprostu sprawdzałem pewną teorię.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2012, 17:51:35 »
Swoją drogą nie we wszystkich grach save znika przy wyjęciu carta podczas gry. Sprawdzałem na Pokemonach Blaue Edition (usunęło), ale już w G&W Gallery 2 nie usunęło...

PS: Nie mówcie że co to ja złego nie robie :D Ja poprostu sprawdzałem pewną teorię.
Nie wiem, czy dobrze myślę, ale w serii G&W Gallery sprawa ze sejwami ma się trochę inaczej... Tam nie masz opcji "continue" - tam zapisujesz tylko rekordy z gier. Tak samo jes jak chcesz usunąć stan zapisu - nie ma opcji "erase" tylko musisz wstukać odpowiednią kombinację klawiszy. Tak więc tam chyba save'a tak łatwo nie usuniesz. Ale może się mylę. Poza tym, z tego, co mi wiadomo, to Mario_77 nie umiał wyciągnąć carta z konsoli i wypadł mu on na ziemię. To akurat normalne, że w cartach do Classica save'y się kasują przy upadku. Za to wyjmowanie gry na włączonej konsoli nie jest już normalne :P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2012, 18:11:03 »
No właśnie w G&W nie tylko są rekordy ^^ Jak zrobisz pauze podczas gry i wyłączysz konsolkę, to po włączeniu gry jeszcze raz, wznawia Ci grę :D U mnie po wyjęciu carta podczas gry, potem wznowiło. A w pokach usunęło save.

Cytuj
To akurat normalne, że w cartach do Classica save'y się kasują przy upadku

No właśnie nie normalne :D W oryginałach bateria jest lutowana, więc nawet przy upadku nie ma prawa się ruszyć (no chyba że ktoś rzuca cartem z 10 piętra :lol: ). Chociaż kto to tam wie :D Nieznane są tajniki Kartridży :P

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2012, 18:16:00 »
No właśnie w G&W nie tylko są rekordy ^^ Jak zrobisz pauze podczas gry i wyłączysz konsolkę, to po włączeniu gry jeszcze raz, wznawia Ci grę :D
Cytat: Bart
To akurat normalne, że w cartach do Classica save'y się kasują przy upadku

No właśnie nie normalne :D W oryginałach bateria jest lutowana, więc nawet przy upadku nie ma prawa się ruszyć (no chyba że ktoś rzuca cartem z 10 piętra :lol: ). Chociaż kto to tam wie :D Nieznane są tajniki Kartridży :P
Mam G&W Gallery 3 i wiem, że jest taka opcja, ale mimo wszystko to chyba nie to. Ale nie wim, może się mylę. A co do usuwania save'ów podczas upadku, to właśnie ten, oryginalny lut na moment się odczepia(?) i w tym momencie save ulatuje. Wiem to z autopsji, gdyż raz spadło mi na podłoge oryginalne SML2 i juz save;ów nie było ;)