Autor Wątek: Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?  (Przeczytany 25497 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2012, 16:34:15 »
DS/3DS to raczej za rok-dwa. Postaram się utrzymać tendencję kupowania 1 konsoli na rok, więc DSi XL w 2013? Kto wie. Na razie muszę znaleźć jakiegoś przyzwoitego Gacka :)

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 06, 2012, 13:22:30 »
Z Gameboyem miałem styczność w 2002 roku.Syn Koleżanki mamy miał Pocketa albo Colora i grałem na nim w Pokemony Red lub Blue.Potem rok 2010,kolega pożyczył od siostry Colora z grami.Teraz 2012 rok,mam porysowanego GBA SP Srebrny z R2POL,Pocket Music,Rainbow Six Recon Spear i pokrowiec.Niestety po roku okazało się że Rainbow Six to podróbka :(
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 09:57:44 wysłana przez RafiX99 »

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 08, 2012, 15:53:17 »
Witam wszystkich posiadaczy Gameboya!Jestem tu nowy ale GBForever przeglądam od dawna.Postaram się opisać trochę dziwną znajomość z moim pierwszym gameboyem.Chodzi oto że za bardzo go nie pamiętam.Wiem że to był zwykły szary classic,wiem że mam go z niemiec,wiem że miałem na nim tetrisa i piracką składankę i wiem że to był rok 2000 (Miałem 2 lata!).Dobra,ale skąd o tym wiem?Był rok ok.2008 a ja jako 11-latek z internetem ciągle grałem we flashówki.Kiedy w googlach wpisałem gry,wyskoczył obrazek gameboya.Akurat przechodził tata i powiedział że miałem takiego.Zaciekawiony zacząłem szukać.Kupiłem sobie Kolorka w kolorze Grape z 4 grami (Król lew,X-Men,Olimpida jakaś i Pokemony Goldy bez savów).Mój młodszy brat też chciał i kupił Advanca Indigo w idealnym stanie z simsami.Później tata powiedział żebym też sobie kupił bo nowocześniejszy.No i kupiłem Arctica w średnim stanie i 3 grami (Władca Pierścieni,BMX i Tetris Worlds).Później zamieniliśmy sie z bratem konsolkami i ja i brat opchneliśmy je.Ja kupiłem Dual Screena z R4 a brat Advanca SP v1 z Władcą Pierścieni,Pokemonami Fire Red i popsutym kartridżem z Super Mario Advance.Gameboye to moja nowa pasja (po pasji metalowej \m/).Zamierzam teraz kupić jakąś konsolkę ale nie wiem czy classic czy color...Mam nadzieje że się podobało.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 08, 2012, 16:03:24 »
Witaj! Widzę ,że jesteś w moim wieku i lubisz podobno muzykę. :D Co do konsoli, zależy, jeśli do grania to zdecydowanie Color, do kolekcji obydwa. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 09, 2012, 14:52:49 »
Do grania mam SP-ka ale chyba kupie najpierw Colora.Classic poczeka.Aha mam jeszcze jedno pytanko.Gdzie kupić tanio śrubokręt do kartridży bo w Goldach mi bateria padla.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 09, 2012, 15:09:47 »
Gdzie kupić tanio śrubokręt do kartridży bo w Goldach mi bateria padla.
Z tym będzie ciężej bo tam jest taka gwiazdka... Spróbuj pensetą, a jak się nie będzie dało to trza bedzie na eBay'u przypolować :]

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 09, 2012, 15:15:05 »
Na R2POL są po 15 zł.
http://r2pol.com/product-pol-1242-Wielofunkcyjny-Srubokret-do-Konsol-Nintendo.html
Ale to jest tri-wing :l A Nintendowiec potrzebuje gwiazdkowego - do takiej śrubki jak w carcie to GB/GBC ;)

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 09, 2012, 15:17:01 »
Na R2POL są po 15 zł.
http://r2pol.com/product-pol-1242-Wielofunkcyjny-Srubokret-do-Konsol-Nintendo.html
Ale to jest tri-wing :l A Nintendowiec potrzebuje gwiazdkowego - do takiej śrubki jak w carcie to GB/GBC ;)
Pardon.
Źle przeczytałem

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 09, 2012, 16:03:14 »
Próbowałem pensetą i nic,a na allegro nie ma.Cóż trudno pozostaje Ebay.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 09, 2012, 19:18:10 »
Przypal koncówke rurki od dlugopisu (nazwyklejszego) i przyloz do srubki, po czym zacznij kręcic - sprawdzony sposob.

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 09, 2012, 20:00:01 »
Dobra spróbuje,nic mi nie żal :P

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 09, 2012, 20:15:58 »
Wow podziałało!Najpierw wziąłem długopis,a później pensetę!!!Jesteście wielcy!A i jeszcze jedno.Gdzie kupić baterię do savów :P

McMarycha

  • Gość
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 09, 2012, 21:30:01 »
U zegarmistrza :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 09, 2012, 21:38:20 »
http://allegro.pl/oryginalna-bateria-do-kardrydza-gba-gbsp-lodz-i2272955719.html
Nie jestem pewien, ale to może działać :) Chyba takie same były montowane w cartach do GB/GBC/GBA? Tak mi się zdaje :] A u zegarmistrza tez pownna być, tylko gorzej z montażem może być :l Trza popytać :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 09, 2012, 22:13:47 »
Koleś za baterie z powyższego linka kasuje jak za zboże. Radze poszukać we własnym zakresie baterii CR2023 lub mniejszą gabarytowo, ale koniecznie 3V. Oczywiście mniejsza będzie miała mniejszą pojemność. Ważne tylko żeby taka bateria miała blaszki lutownicze, bo metoda na kabelki mnie nie przekonuje i więcej z tym babraniny. Można próbować wsadzić w cart specjalny koszyczek na płaskie baterie, ale z tego co się orientuje to bardzo ciężko znaleźć taką sztukę pasującą gabarytowo. Potem lutownica kolbowa w łapkę i mamy sprawną grę. Ważne tylko żeby nie grzać baterii podczas lutowania, po prostu robić to sprawnie i szybko. Co do cen to taka bateria kosztuje max 7zł (Varty), ale na Allegro upolowałem parę sztuk za mniej niż 3zł od sztuki (z przesyłką).

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 10, 2012, 17:33:04 »
Jakieś 6 lat temu gdy miałem 6 lat dostałem od wujka srebrnego pocketa i się  nie interesowałem sprawą[czytaj: rzuciłem w kąt],bo miałem tylko jedną grę,słabą nie wciągającą Aladdin,można powiedzić że fajna,ale nie dla 6 latka.Od jakiegoś czasu oglądam forum dopiero co kupiłem sobie gry na niego[10].Oczywiście super mario land,donkey kong land i inne.Jeszcze pokemony i gba najlepiej sp i będę spełniony.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 07, 2012, 15:42:28 »
Moja przygoda zaczęła się w podstawówce (ok. 1999 - 2000)- było nas w klasie 8 czy 9 chłopaków i prawie wszyscy mieli game boye z pokemonami. Bitwy, wymiany i rywalizacja trwały przez kilka lat, piękne czasy :-) graliśmy też w inne gry, np. mario, wario, czy star wars racer (muszę go w końcu dostać), ale żadna nie miała takiej mocy jak pokemony. Moim pierwszym był zielony GBC, później czarny GBA. Oba z nich sprzedałem, żałuję szczególnie GBA, bo był bardzo zadbany i estetyczny. Straciłem zainteresowanie game boyami na kilka lat po skończeniu podstawówki i wróciłem do nich dopiero w połowie liceum. Odbudowa kolekcji zaczęła się od zakupu GBC w kolorze grape, podchachmęceniu siostrze jej GBC (taki fioletowy, przezroczysty), oczywiście w celu wymiany pokemonów między grami... Od tamtego czasu systematycznie zbieram kolejne generacje pokemonów, I i II mam w całości, przy III jestem w trakcie, ale mam zaplecze w postaci dwóch GBA (niebieski i jasnoniebieski przezroczysty) i kabli :-) W wolnych chwilach lubię pograć w którąś z części THPS, ostatnio American Sk8tland.

Patrząc na powyższą dyskusję, chętnie zdradzę własne doświadczenia z wymiany baterii w kartridżach - otóż, w pokemonach (bo tam to robiłem) każda z nich jest przymocowana do owych dwóch płytek odpowiadających za konkretne bieguny. Jeśli będziecie ostrożni i użyjecie odpowiedniego N, baterie można od płytek oderwać, trzeba tylko bardzo uważać, żeby nie uszkodzić układów scalonych. Ja używałem scyzoryka i kombinerek. Potem wystarczy płytki kombinerkami wyprostować, włożyć między nie (dobrymi biegunami :) ) nową baterię i upewnić się, że całość będzie stykać po zakręceniu kartridża. Ja osiągnąłem ten efekt za pomocą złożonego kilkukrotnie kawałka papieru. W przezroczystych grach może nie wygląda to najpiękniej, ale liczy się efekt, bo wszystko działa. Wymieniłem tak baterie w pokemon gold, sapphire i ruby i nigdzie nie było problemów. Plusy rozwiązania to możliwość zrobienia wszystkiego bez lutownicy i łatwość wymiany w przyszłości (za następne 10 lat :) ). Baterie dostaniecie u większości zegarmistrzów.
Powodzenia :-)
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:33:09 »
Bateria naprawiona,goldy śmigają jak za dawnych lat :) Kupiona w sklepie elektronicznym w Ostrowcu,bateria to CR 2032 czyli chyba najlepsza.Serdecznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: [Wszystkie] Wasz pierwszy Game Boy/gra na Game Boy'a?
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 01, 2012, 14:15:59 »
Szary Game Boy Classic był moim pierwszym. Do tego mi wpadły gierki Tetris, Tetris Blast, Warioland, Robin Hood, Ducktales oraz Battletoads. :)