Inne konsole > Ciekawostki i nowości

Nintendo Switch

<< < (2/7) > >>

stormek:
Mnie interesuje kilka rzeczy o których jak na razie jest cicho. Bebechy - zgadzam się z przedmówcą, że nie mają one znaczenia w przypadku gier jakie nintendo ekskluzywnie tworzy dla swojego dziecka. Będą jednak miały kiedy Switch będę traktował tylko lub głównie jako konsola stacjonarną i będę chciał zagrać np w najnowszego Battlefielda'a. Czy Switch podobnie jak konkurencja wyświetli obraz w 4k?  Bateria - jak wiadomo urządzenia przenośne nie grzeszą długą pracą, do tego przy sportej rozdzielczości ekranu, dwóch bezprzewodowych kontrolerach przy grze z kolegą, działającym modułem wi-fi (multiplayer online) powinna mieć ogromną pojemnośc. Gry - co do Nintendo wątpliwości nie mam, lista pozostałych developerów wrażenie robi, jednak jeden Skyrim wiosny nie czyni a do premiery czasu niewiele. Chciałbym zobaczyć wypunktowane czarno na białym tytuły premierowe i te nad którymi już pracują. Podobnie jak N64 i GC konsola nie będzie (prawdopodobnie) kompatybilna wstecz więc tym bardziej biblioteka gier powinna być przyzwoita przy starcie. Cyfrowe wersje gier z Wii U też są pod znakiem zapytania, bo konsola cały czas jest w sprzedaży a obecność ekranu dotykowego w Switch jest niepotwierdzona. Premiera nowej konsoli to raczej mrzonka. Obstawiam, że konsolę dostaniemy na gwiazdkę 2017. Rozkładany kontroler do gry w domu nie przemawia do mnie. Wygląda na to, że będzie posiadał 3 baterie :) Unikalne rozwiązanie, z jednej strony otwiera możliwości zastosowania wszelkiej maści przystawek z drugiej mam wątpliwości co do solidności takiej konstrukcji, podatności na wyłamania i stabilności po dłuższym czasie używania.
 
Zauważyliście, że Nintendo jakby zmieniało target swojego nowego produktu? Jest mniej "dziecięcy" i skierowany do starszych graczy.

Ostry96:

--- Cytat: stormek w Październik 23, 2016, 15:54:08 ---Zauważyliście, że Nintendo jakby zmieniało target swojego nowego produktu? Jest mniej "dziecięcy" i skierowany do starszych graczy.

--- Koniec cytatu ---

... w zasadziee nie zwróciłem na to uwagi a nie jest to głupie. Dawno temu Ubisoft wypuszczając <oah> Watch Dogs na Wii U (i ledwo kto w ogóle się tym interesował) właśnie Ubi rzekło, że takie <ekhm> "dojrzałe tytuły dla dorosłych" od nich nie trafią na sprzęty Nintendo.
Może faktycznie Wielkie N zaczyna kierować się w inną stronę, żeby inni twórcy też się do nich przyłączyli? Wiem, od tego mam tego Xone czy PS4 - ale w GTA V na sprzęcie Nintendo zagrać i to jeszcze potem w wersji przenośnej... O kurczę. Jak to zauważyłem chyba pod filmem o Switchu: "It's time to switch my PS4 to Nintendo Switch"~
W pewien sposób... na Nintendo poza ich świetnymi ekskluzywnymi tytułami i innowacjami jak mieliśmy do czasu Wii U dołączy nagle szereg gier, które głównie były nakierowane na Xboxy i PS'y - to mnie kupili razy trzy :F
Ale to tylko takie luźne rozmyślanie. Zobaczymy jak będzie.

Co do zmęczenia materiału na wysuwanych padach - kurczę... musieli to jakoś przemyśleć. Chyba, że te "szyny" czy coś będą z możliwością wymiany czy czegoś~. Jestem ciekaw jak pady przyczepione już do ekranu będą łączyć się z tabletem. Bezprzewodowo to trochę marnowanie baterii z każdej strony. Na jakieś takie piny co tam się stykują - oszczędniej i lepiej. W końcu podejrzewam, że te małe padziki nie będą miały dodatkowych ładowarek, tylko będą się ładować poprzez podłączenie z tabletem w stacji dokującej... no chyba, że będzie trzeba je podłączyć do tego "kontrolera" i dopiero go podłączyć do prądu - co byłoby głupie i mało wygodne.

adam104100 słusznie zauważa - czy nie przyćmi 3DS'ów... w zasadzie przyćmi i Wii U i 3DS'y naraz x]
Jedyne w czym 3DS'y byłyby lepsze to... wielkość urządzenia. Ale wiecie, taka kolej rzeczy, choć dość niedawno pojawiło się "new" 3DS... Choć po takim Nintendo DSi (czyli niby ulepszonej wersji DS'a) po dwóch latach pojawił się 3DS.

PS: dodałem tych partnerów dla Switch'a~

adam104100:
Wiec czy warto kupić w grudniu zwykłego 3DS czy czekać z zakupem na Nintendo Switch, albo inwestować w New 3DS?

Jeżeli chodzi o Switcha, to jeden Skyrym nie uczyni z konsoli hitu. Ale Fallout na Switchu byłby super :)

Ostry96:
Skyrim to dla wielu nie byle tytuł :L (chodzę na różne spotkania i zawsze znajdzie się ktoś kto wielbi akurat tę ... część? The Elder Scrolls.

Co do Twego zakupu adam104100 - to jest trudne. Na trailerze niby konsola jest na cartridge, ale czy tenże port będzie kompatybilny z 3DS'ami? (i przy okazji DSami~) no i problem emulacji prosty - jeden ekran. Chyba, że się tak podzieli ten ekran na dwa a resztę pokryje czerń... Jest to jakiś pomysł... ale ja tego nie widzę x]

Zatem przyjmijmy, że Switch nie będzie kompatybilny z grami 3DS.
Jeśli chcesz kupić 3DS'a to masz pewnie wypatrzone na niego tytuły więc... kup 3DS'a. Najlepiej "new" 3DS'a. Dlaczego? Zależy od portfela. Kupując "new" masz odrobinkę większą bibliotekę i ogółem lepszego 3DS'a. A no i gry ze SNES'a emulowane - są tylko na "new", na zwykłym w nie nie zagrasz. W gry z NES'a już tak.
Na Switcha nie ma oficjalnie żadnych tytułów. Nieoficjalnie to mamy te Zeldy, Skyrimy itd. Ciekawe jak z Pokemonami... Ano właśnie. To jest pytanie :F W końcu to w połowie kieszonsolka.

Po dłuższej rozkminie twierdzę, że mimo wszystko jednak warto brać w grudniu 3DS'a. Może tak nie do końca Switch przysłoni 3DS'y...

Dla Ciebie - to kwestia wspomnianego portfela czy to będzie "new" czy zwykły. A jeśli idziesz w budżetowe - to bierz 2DS'a zwłaszcza, kiedy masz długie dłonie :F (serio). Ale to już Twoja decyzja.

Bart:
Jeśli planujesz zakup, zawsze weź pod uwagę pesymistyczne rozwiązanie: Switch nie będzie kompatybilny z DS/3DS/Wii/U; Cena zakupu w Polsce nie będzie odpowiadała jej amerykańskiemu odpowiednikowi; data premiery w naszym kraju zostanie opóźniona co najmniej o kilka miesięcy. Takie jest założenie i pewnie część z tych opcji się sprawdzi. Trudno też podjąć decyzję w tym momencie, o samej nowej konsoli na razie mało wiemy, a z czasem coraz więcej wieści o sprzęcie i grach będzie wypływać - jeśli nie od Nintendo, to od deweloperów 3rd party, podobno tak licznych. Grudzień wydaje się słabym momentem na zakup - w momencie ogłoszenia polskich cen Nintendo Switch na pewno przyjdą obniżki na stary sprzęt - może wtedy rzeczony 3DS stanie się dla Ciebie zdecydowanie bardziej atrakcyjny w zestawieniu z hybrydą?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej