Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
92
Sprzęt / Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pajda dnia Marzec 03, 2022, 19:00:02 »
Wydrukować mogę w drukarni na czym tylko można. Mam w pobliżu drukarnię, która drukuje małe partie za małe pieniądze. Druk cyfrowy to wiem. Ale ponoć są takie wydruki, że drukuje się cyfrowo i następnie jest nakładana taka cienka warstwa błyszcząca - zabezpieczająca. I na czymś takim by mi najbardziej zależało.

Co do oprogramowania to musiałbym poświecić na to trochę czasu, którego nie mam jak każdy z nas. Pewnie z czasem to ogarnę w wolnej chwili... Projekt musi być prosty i przejrzysty. Raczej w klimacie lat 80/90-tych. Czyli zdjęcia na pudełku z tyłu, a z przodu jakaś rzucająca się w oczy grafika...
93
Sprzęt / Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pajda dnia Marzec 03, 2022, 18:53:48 »
Wodę utlenioną lepiej kup w postaci ciekłej, a nie w kremie. Ja używam takiej w postaci ciekłej 6%. Jest w sprzedaży w bańkach 5l na allegro. Jest wygodniejsza w obsłudze :P.
94
Sprzęt / Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NintendoPassion dnia Marzec 01, 2022, 19:22:00 »
No pewnie, że mnie interesuje!!! Tylko mógłbyś mi przybliżyć nieco całość? W czym projektować? Jak to robić? Ogólnie mi to opisz, tak żebym mógł jakoś się pobawić ;)


Temat woda, ale postaram się uprościć. Od razu wspomnę, że opieram się na własnych doświadczeniach, i nie mówię że są idealne bądź jedyne. Każdy ma swój styl pracy i możliwości.


1) Pierwsze pytanie, to czy miałeś styczność z wektorami i z którymś z programów. Jeśli nie, i nie chcesz płacić, to pobierz Inkscape i pobaw się nim trochę.
2) a drugie, to czy masz zamiar drukować w domu cz w drukarni? Jeśli w domu, to jaką masz konkretnie drukarkę? A jak w drukarni, to czy mają możliwość druku na papierze 300-350 gsm2 cyfrowo. Idealnie byłoby wiedzieć na czym też konkretnie drukują.


Musisz pracować w wektorach, więc ja nie masz Illustratora, to polecam darmowy Inkscape, ale płatny (ale tylko raz, bez subskrypcji Affinity Designer). Pracowałem po trochu na każdym i ten ostatni jest mega super.
https://inkscape.org/
https://affinity.serif.com/en-us/

Daj znać, i jak będę wiedział gdzie stoisz to dam Ci znać co dalej.


Tak mniej więcej wyglądał plik źródłowy do pudełka MGS. 'Wyglądał' bo ni uja nie mogę pliku znaleźć.
http://imgur.com/BS5mCHO
95
Sprzęt / Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NintendoPassion dnia Marzec 01, 2022, 19:12:08 »
Hej! Wielkie dzięki!


Pudła już takie duże mam, na zabawki dla dzieci. Wystarczy że je obkleję od środka taką folią lustrzaną jak wspomniałeś. Mam kilka konsol od dożółcenia, a przedewszystkim Dreamcast. Wygląda tragicznie.


- Pudło
- 4-5m taśmy LED UV z zasilaczem
- sampprzylepna folia lustrzana
- Scandic woda utleniona w kremie 12%


Niby proste, ale nigdy czegoś takiego nie robiłem. Plan na niedługą przyszłość! Jeszcze raz, wielkie dzięki.
Jak się do tego dobiorę dam tu znać.
96
Sprzęt / Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pajda dnia Marzec 01, 2022, 00:41:21 »
No pewnie, że mnie interesuje!!! Tylko mógłbyś mi przybliżyć nieco całość? W czym projektować? Jak to robić? Ogólnie mi to opisz, tak żebym mógł jakoś się pobawić ;)
97
Sprzęt / Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pajda dnia Marzec 01, 2022, 00:34:14 »
Pudełko jest firmy Herlitz - na jakieś kartki czy coś takiego - jeszcze z poprzedniej epoki, ono się specyficznie otwiera (widać na filmiku). Od środka wykleiłem to pudełko folią odblaskową (lustrzana) i na to przykleiłem taśmę UV. Są na allegro zestawy (taśma led UV, razem z zasilaczem - gotowy zestawik, podpinasz do gniazdka i działa, ja kupiłem chyba 1m, ale polecę Ci na takiej wielkości pudełko mieć 2 metry). Oczywiście w takim pudełku ładnie taśmę pociąłem i zlutowałem kabelki, żeby to ładnie współgrało ze sobą. Dodałem wyłącznik i zrobiłem ładne wyjście pod zasilacz - tak żeby całość wyglądała jak profesjonalne pudełko UV. Dużym plusem jest to ze taśma led jest na górnej i tylnej ściance, szczerze chyba jeszcze dołożę ze dwa paski tej taśmy na dolnej ściance. Raz, że będzie mocniejsze światło (szybciej będzie odżółcać), a dwa, że będzie docierać we wszystkie zakamarki.

Po kilku odżółceniach co mogę polecić i w przyszłości na pewno zrobię - większe pudełko, przydaje się mocno do wielu rzeczy w domu, które są odrobinę większe niż Game Boy (na pewno wyższe, na głębszy pojemnik na wodę utlenioną). Więcej taśmy led (są też lampy led w obudowach od razu - ludzie montują je do przeźroczystych pojemników takich dużych i całość owijają folią aluminiową, ale jest to mega rzeźba)... wiec - więcej taśmy led - najlepiej 4 metry i żeby była ona stosunkowo z każdej strony. To są moje sugestie. Taki UV box to mega przydatne urządzenie - wybiela każdy plastik i gumę. W domu jest wiele rzeczy, które można wybielić, a guma? Chociażby podeszwy butów (pomyślicie - kuźwa podeszwy butów wybielać? To już lepiej kupić nowe buty, co za Janusz... :P. Czasami są buty, które mają białą podeszwę i bardzo szybko żółkną - taki UV box idealnie się do tego nadaje).
98
Sprzęt / Odp: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NintendoPassion dnia Luty 27, 2022, 12:38:37 »
Obejrzałem filmik jak wybielasz. Fajnie. Możesz polecić jaką taśmę LED UV?
To pudełko niebieskie to sam zrobiłeś, czy można takie kupić?


Mam pożółkłą konsolę i chciałbym to wypróbować.
99
Sprzęt / Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NintendoPassion dnia Luty 26, 2022, 17:15:42 »
Mam templatkę A3, którą kiedyś zrobiłem ze zeskanowanego pudełka. Dla porównania oryginał po lewej i mój custom po prawej.









Daj znać czy taka templatka w krzywych Cię interesuje?
100
Sprzęt / Odp: Reprodukcja opakowania GB Pocket dla celów forum GBF
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pajda dnia Luty 26, 2022, 11:05:04 »
NintendoPassion - dzieki wielkie za sugestie. Milo ze wpadasz czasami. Generalnie chcę zrobić pudełko w rozmairze oryginalnego pudełka na grę GameBoy, z oryginalną wkładką kartonową, albo z kupowaną wypraską plastikową. Są obecnie takie dostępne i są dość tanie. Pudełko nie bedzie reprodukcja. Będzie to nowy projekt pudełka, ale musi byćw takim samym wymiarze. Projekt raczej bedzie nawiązywał do stylu retro, ale więcej nie mogę nic zdradzić. Temat jest bardzo rozciągniety w czasie (z takich samych powodów jak Twoje). Mam nadzieje ze wszsytko dojdzie do skutku.
Strony: 1 ... 8 9 [10]