Autor Wątek: Którego GB najbardziej lubisz??  (Przeczytany 9700 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:16:13 »
I kolejny raz jestem rozliczany z moich słów. W jakim celu, jak nie sprowokowania flame'a? Nie wiem.

Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Wypisujesz kontrowersyjne tezy to masz feedback.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:20:19 »
Kontrowersyjna teza - na GB Advance lubię mniej gier niż na GB/GBC.

Niekontrowersyjna teza - na GB Advance lubię więcej gier niż na GB/GBC.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:26:47 »
Jeśli uważasz, że do biblioteki gier na GBC zaliczają się również gry z GB to coś tu jest nie teges. Ja naprawdę jestem ciekaw co to za wyśmienite tytuły budują Twoją bibliotekę gier na GBC, ale tworzonych tylko z myślą o GBC. A co do formy to nadal gburowata.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:27:35 »
   Tu nie ma prowokacji. Wystrzeliłeś po prostu niezłego fajerwerka :)
Nie ma tu też fanbojstwa poszczególnych wersji Gam Boy'a.  Na każdej platformie jest kilka hitów; ale nie wyobrażam sobie, żeby GB a już z pewnością GBC wyróżniały się na tle GBA.

Nie chce pisać więcej bo mam jeszcze kilka innych kontrowersyjnych tez :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:33:38 »
To już twój problem i twojego podejścia. Ja tylko piszę w co lubię grać bardziej, a wy się ewidentnie uparliście żeby mi ustalić, w co powinienem grać aka co bardziej powinno mi się podobać. Chcecie - kiście się we własnym sosie. Ubolewam, że nie ma z kim pogadać na forum konsol GB, o grach z Classica/Colora, bo 99% forum jest zdominowane przez wielbicieli Advance'a i trzeciej generacji gier. 

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:36:32 »
Antari, nie jesteś sam - dla mnie również najważniejszą konsolą jest Classic i COLOR oraz tytuły na nie.
Classic to konsola, która urzekła mnie w dzieciństwie dosłownie wszystkim.
Na GBA nie mam w co grać. Wogóle ta generacja mnie do siebie nie przekonała poza odświeżonymi Pokami Leaf i Firered.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:43:34 »
Ja lubię jedynie te konsole które już posiadam :D Szczerze to ich nie selekcjonuję, każda ma swój urok. Porwać się jedynie mogę na ocenianie wyglądu, a w wyglądzie wygrywa dla mnie GB Pocket. Mały, kanciasty (podobnie jak DSi) plus te proporcje szybki do reszty obudowy. Miód.

Grami się kierować nie chcę. Lubię RPGi i Taktyki a jak wiadomo tych było mało / były archaiczne na starsze konsole zwłaszcza GB i GBC. Nie przekreśla to jednak w moich oczach tych sprzętów.



Ale nie pisząc prowokacyjnie to ciekawe Antari iż nie lubisz generacji GBA. Nie wiem jak z innych gatunków ale z punktu widzenia gier typu jRPG / taktyk to dla mnie między GBA, DS i PSP można postawić znak równości. Chętnie bym posłuchał jak to wygląda w platformówkach, dla uzupełnienia braków w wiedzy.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:53:11 »
Piszecie jakbyście świeżo odeszli od konsoli po ciężkiej, frustrującej i nieudanej sesji nad jakimś hitem z Color'a :)

@Przemek_07
Racja bo te szlagiery na GBC to w głównej mierze Pokemony. Sentymenty sentymentami ale trzeba doceniać inne generacje a nie patrzeć w co się gra. Ja również spędziłem wiele godzin na GB/GBC grając w różne gatunki. Mimo wszystko oprócz paru RPGów, Zeldy, Pokemonów, MGS, MegaManów, DokneyKongów, Wariów i Mariów ta generacja kojarzy mi się z wieloma platformerami w stylu Królika Bugsa; niestety..

@Keitaro
GBA moim zdaniem jest czymś pomiędzy GB, a DS; początkiem nowego rozwoju, któremu zapoczątkowały właśnie gry z Advance'a. Mimo fatalnej liczby remakeów :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:01:08 »
No ja generalnie DSa uważam za 2 konsolki GBA sklejone ze sobą taśmą. Pod względem koncepcji i mocy hehe

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Którego GB najbardziej lubisz??
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:32:45 »
Niech nikt mi nie mówi, że opinia GB/GBC>GBA jest kontrowersyjna. U mnie rysuje się to tak GBA>GB>GBC. Lubię gry na GBA najbardziej, bo czuć, że to pełne, prawdziwe gry. Po tym są gry na pierwsze GB, które lubię też, ale głównie są to proste arkadówki polegające nie na przejściu ich tylko na nabiciu jak najwyższego wyniku. Najmniej lubię gry na GBC, bo to dla mnie takie niewiadomo co (pomiędzy poprzednimi dwoma).