Game Boy > Sprzęt

Sposób na rysy na ekranach

(1/4) > >>

medalist:
Chciałem Wam wszystkim przedstawić mój pomysł na maskowanie drobnych rys na ekranach naszych ukochanych handheltów. Otóż kiedyś postanowiłem straszliwie porysowaną płytę psx (nie opłacającą się oddać do renowacji) natrzeć tłustym kremem, a potem dokładnie wypolerować. Zabieg się udał i zadziałała. Dzisiaj z nudów spróbowałem podobnego tricku z szybką w moim gba (głęboka rysa i dużo mikro).

W efekcie ta głębsza bruzda jakby "wygładziła się" a reszta drapnięć zniknęła.

Użyłem kremu carmex (na początku myślałem, że to klej :P )


A potem delikatnie rozprowadziłem go po powierzchni...gąbeczką kosmetyczną, czy jak to się tam nazywa. Taka bardzo mięciutka gąbeczka w kształcie trójkąta. Na koniec wypolerowałem też delikatnie ścierką do ekranów.
Nie wstawię zdjęć, bo nie udokumentowałem wcześniejszych rys, poczekam aż się wytrze, to spróbuję jeszcze raz.

Co sądzicie o moim pseudonaukowym podejściu? Może ktoś ma własny, nieinwazyjny sposób na rysy?

mattek:
W sumie pomysł dobry. Szczególnie do płyt. Lepsze to niż smarowanie bananem :D

Kwaśny:
Słuchaj, a to nie ściera do takiego stopnia, że np. zamiast byc gładkie jest troszeczkę bardziej szorstkie?

Mario_77:
Ja zawsze używam pasty polerskiej 'TEMPO', maskuje drobne rysy ,po kilku próbach efekt jest bardzo dobry. Pajda polecił mi ten pomysł za co bardzo Mu dziękuję. ;)

medalist:
Z pastą polerską genialny pomysł, że też wcześniej na to nie wpadłem!
Po tym kremie ekran jest wrażliwy na palce, kurze itp i często trzeba powtarzać całe smarowanie, natomiast płyty śmigają jak marzenie ;) nie zauważyłem, żeby wpłynęło to na pracę lasera, zarówno w psx jak i ps2.

--- Cytat: Kwaśny w Maj 04, 2012, 21:59:17 ---Słuchaj, a to nie ściera do takiego stopnia, że np. zamiast byc gładkie jest troszeczkę bardziej szorstkie?

--- Koniec cytatu ---

Nic nie ściera, ten krem jest chyba do ust, jakiś nawilżający, natłuszcza i śmierdzi jak cholera :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej