Autor Wątek: 3DS XL  (Przeczytany 13572 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
3DS XL
« dnia: Czerwiec 22, 2012, 06:42:28 »
Jak odbieracie nowego, wiekszego 3DSa? Osobiscie zamiast wersji Monstrum w stylu Fisher Price wolalbym wersje Lite, ktora nie gwalcilaby moich oczu pikselami wielkosci centymetra kwadratowego, no ale coz…

Czyzby celem bylo dorownac do wyswietlacza PS Vita (4,88 vs 5,00 in.) Jesli tak, to szkoda ze tylko rozmiarem. Zdecydowanie wolalbym, zeby komus wpadlo do glowy dorownanie do rozdzielczosci 300 ppi.

Moje oczekiwania coraz bardziej rozmijaja sie z tym, co pokazuje Nintendo. A DLC w nowych grach na 3DSa wcale w tym nie pomaga.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2012, 09:38:57 »
Dokładnie... monstrum.

Ehh... zaczynam się zastanawiać do kogo Nintendo kieruje swoje zabawki.


No i jeszcze jeden bardzo trafny komentarz z IGN:
NINTENDO WHERE THE f#"$#"! IS THE SECOND CIRCLE PAD?!!!!!

;D

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2012, 11:01:36 »
Do bledu z pojedynczym circle padem Nintendo przyznalo sie wydajac go jako pokraczne akcesorium do 3DSa, a dlaczego wciaz go nie ma? Przypuszczam, ze Iwata nie chce wsciec tych wszystkich, ktorzy zaplacili (lub przeplacili - "ambasadorzy") za konsole obecnej generacji i pozostaliby z jednym circle padem w obliczu nowych gier wykorzystujacych dwa. Dolaczany drugi circle pad mogl tez nie sprzedac sie za dobrze, jakos ani nie spotkalem sie z fala zachwytu ani sam go nie kupilem. Dyskusyjna sprawa z tym circle padem, lagodnie rzecz ujmujac.

Z drugiej strony brak drugiego circle pada to jeszcze nic, skoro w japonskich i europejskich pudelkach z 3DSem XL zabraknie rowniez… ladowarki. :O

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2012, 16:41:10 »
Pozdrawiam fanboyów Nintendo :) Coraz bardziej zaczyna mi się podobać Vita. Właściwie obecnie jedynie cena systemu przemawia w moim przypadku za 3DS'em. Reszta przegrywa na całej linii :P

Moim zdaniem nie ma sensu doszukiwać się tu jakiegoś ukrytego przesłania. Chodzi o wyciśnięcie ostatnich soków pod względem finansowym z maszynki o nazwie 3DS. Lite to kwestia czasu, a w międzyczasie można rzucić fanatykom ochłap w postaci XL'a, który i tak kupią z bananem na ustach. Zawsze to dodatkowy zysk pieniężny i marketingowy, bo w końcu koncern cały czas "coś robi", rozwija się, w porównaniu do konkurencji, która "tylko" wydaje gry. Podobnie swego czasu Reggie pytany o słabą kondycję Nintendo w przypadku ostatnich Świąt B.N, oznajmił, że "przecież wydaliśmy czerwone Wii". Reszta chyba nie wymaga komentarza :)

Cytat z IGN "Sounds like the perfect product for the hardcore fanboys to me." <^-^>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 16:58:42 wysłana przez Antari »

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2012, 17:18:29 »
Podobnie swego czasu Reggie pytany o słabą kondycję Nintendo w przypadku ostatnich Świąt B.N, oznajmił, że "przecież wydaliśmy czerwone Wii". Reszta chyba nie wymaga komentarza :)

Dobrze powiedziane... ~~
Ja aż nie chcę się wypowiadać na temat tego "nowego" sprzętu, bo aż mnie krew zalewa... Zaczynam się coraz bardziej potwierdzać w przekonaniu, że droga, którą podąża Nintendo, chyba nie jest całkowicie dla mnie... Nie lubię jak ktoś sobie ze mnie robi żarty, a Ninny niestety jak na razie ma takie podejście do swoich fanów : (

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2012, 20:50:57 »
No właśnie. Sony dwoi się i troi żeby pozyskać klientów zapewniając obsługę klienta na najwyższym poziomie, dostęp do usług sieciowych, świetny hi-tech sprzęt i ciekawe, zróżnicowane i powszechnie dostępne pozycje. Płacimy uczciwe pieniądze i dostajemy. Na drugim końcu kija siedzi Nina, która otwarcie rzuca w stronę fanów - dla nas liczy się już tylko kasa. Płacimy o wiele za dużo, a często są problemy z dostępnością, co oznacza, że dostajemy albo i nie. A mimo to gro osób nadal wybiera Ninę. To samo tyczy się sprzętu - kilkanaście inkantacji tej samej konsoli, wzbogacone o nowe migające lampki, będzie już chyba standardem. Wiadomo - nikt mi nie każe kupować każdej nowej konsolki. Smutne jest jednak to, że w ten sposób hamowany jest postęp - na porządnie zaprojektowaną konsolę (np. z 2 gałkami, anyone?) poczekamy jeszcze rok, może dwa lata... Dla mnie niepojęte. Historia pokazuje, że im dalej w las, tym Nintendo coraz bardziej zaczęło lecieć w kulki :P Może dlatego tak cenię GB Classic?

W sumie ciekawy pomysł mi się zrodził w głowie odnośnie felietonu na temat początku upadku kultury u Nintendo. W przypadku handheldów zaczęło się chyba od braku dodawania plastikowych pudełek na gry w przypadku gier na GB Color :)

EDIT. Teraz do mnie dotarło, że przecież z tą konsolą nie będzie kompatybilny Circle Pad Pro czyli przystawka z drugą gałką analogową. Może już czas wydać Circle Pand Pro XL? xD Aaaa no i wiadomo, w zestawie nie ma stacji dokującej ani ładowarki, więc trzeba będzie sobie dokupić. Cena zestawu wzrośnie o jakieś 100 zł. Lub więcej ;> Ktoś narzeka na "drogie" karty pamięci do Vity? 3DS XL nawet nie uruchomisz bez ładowarki. Vite odpalisz bez karty :P

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2012, 20:55:54 »
No weź nie pier*** że 3DS XL będzie/jest sprzedawany BEZ ŁADOWARKI!!! No bez jaj o_O
rnav spotting :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2012, 21:00:18 »
Najlepszy będzie Circle Pand Pro XL :D To będzie CEGŁA! :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2012, 22:03:46 »
A ja mam zarzut tylko taki że desingersio wciąż mogło być lepiej. Ale widać że poszli w kierunku o który podejrzewałem Nintendo. Czyli w kierunku doskonałego DSi. Pełnia desingerskiego kunsztu jednak wciąż przed nami, a tak jak Ant wspomniał to model przejściowy przed większymi zmianami hehe.

Taki już urok handheldów i Japoni że to gadżet. A gadżety się często zmienia. Jedni to lubią inni nie.

Ja na to chłodno reaguję widać nie jestem fanem Nintendo. Ale sprzęt całkiem ok, chętnie bym zbadał. Aczkolwiek wielkie ekrany to nie jest coś co się dobrze sprawdzi przy tej rozdzielczości grafiki.

A w ogóle to nie wiem o co te płacze. Nic się nie zmieniło - nie ma po co zmieniać swojej konsoli. Ja się ciesze że jest wybór na rynku.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2012, 23:37:31 »
Tyle, że rynek handheldów to nie rynek samochodowy. Tam też masz wybór. Ja jednak nie chciałbym żeby kiedyś nasza branża zrównała się nią pod względem innowacyjności i rozwoju techniki, a raczej ich braku. XL raczej pozostanie ciekawostką jak DSi XL. To takie uderzanie w stronę bardzo wąskiej grupy odbiorców - fanów, którzy kupią wszystko, kolekcjonerów handheldów i (jak głosi hasło marketingowe) dla starszych osób, które nie radzą sobie z maleńkim ekranem 3DS'a. Idąc tym tropem zróbmy 3DS Micro z ekranem o przekątnej znaczka pocztowego. Pewnie fani i tak by kupili, a i znalazła się grupa osób z małymi dłońmi.

Płacz jest, bo wolałbym zobaczyć wreszcie Lite'a a nie jakieś półśrodki i zapychacze czasu. Nie przeginajmy pały po prostu... za parę lat sama zmiana koloru konsoli czy zamontowanie kolorowej diody będzie już uchodzić za sporą innowację wymagającą przepchnięcia nowego handhelda z uroczym pseudonimem.

Design tego modelu definitywnie do poprawki, ale w obecnej konfiguracji wizualnej klawiszy i ekranów, lepiej się chyba nie dało. Plusa łapie u mnie za ujednolicenie koloru konsolki po otwarciu.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2012, 10:38:39 »
Kolejny wyciągacz kasy od fanów Nintendo. Tak na dobrą sprawę, to 3DS XL nie ma nic do zaoferowania, skoro Nintendo nie podniesie rozdzielczości obu ekranów. Czekam na Lite'a, czyli mniejszego, wyposażon
ego w dwa analogi i jeszcze lepsze ekrany handhelda od Ninny. A że taki będzie - jestem przekonany w stu procentach, obserwując od kilku lat zagrania japońskiego giganta.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:23:02 »
Podbicie rozdziałki ekranów w nowej konsoli Nintendo nie wchodzi w grę i nie ma sensu. Tej opcji możemy oczekiwać w przypadku następnej generacji. Nowy 3DS XL nie zrobił na mnie żadnego wrażenia i jest mi całkowicie obojętny, podobnie z resztą jak Vita. Konsola Sony nie oferuje nic więcej niż to co oferuje mi PS3 i jeśli sytuacja z grami się nie polepszy kupię ją pewnie u schyłku jej panowania :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2012, 14:01:26 »
Konsola Sony nie oferuje nic więcej niż to co oferuje mi PS3 i jeśli sytuacja z grami się nie polepszy kupię ją pewnie u schyłku jej panowania :)

Może i tak, ale jednak jeżeli ktoś olał generację ps3/x360, to jest to coś nowego :P Little Big Planet Vita, Gravity Rush, Persona 4 Golden :) No i tona wersji demo do zassania, co w przypadku Nintendo raczej nie ma miejsca.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2012, 14:33:23 »
Nie wiem jak wygląda sytuacja gier demo na Vitę ale jak znam Sony pewnie bardzo dobrze. Ostatnio jednak zauważyłem, że Nintendo chyba poszło po rozum do głowy oferując w ostatnim uaktualnieniu eShopu promocje z okazji rocznicy sklepu (-20%) i dwa dema (Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance i Theatrhythm: Final Fantasy). Z tego co pamiętam to chyba pierwsza taka akcja z obniżką w historii. Dla mnie bomba :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2012, 14:38:22 »
Dema demami jak człowiek pracuje i tak nie ma czasu ich pobrać przetestować zwykle.. Ja nienadążam nawet za eshopem Nintendo lol

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2012, 17:56:59 »
Dema demami jak człowiek pracuje i tak nie ma czasu ich pobrać przetestować zwykle.. Ja nienadążam nawet za eshopem Nintendo lol

No nie dajmy się zwariować, to kwestia kilku sekund. Zresztą dema można pobierać nawet na mieście korzystając z hotspotów. Kupując nową konsolę mamy od razu dostęp do tej bazy informacji, możemy przetestować sprzęt pod kątem danych gatunków - platformówek, strzelanek, gier sportowych, wyścigów etc. Już na premierze sprzętu dem było sporo, więc teraz zapewne jest ich ogrom. Nina coś tam udostępnia (główne trailery) ale czasowo. A Sony trzyma i nawet kilka lat po premierze można ściągnąć dema starych gierek. To trochę jak darmowe aplikacje na iOS. Fajny myk bo można długo jechać na darmowym contencie i nie inwestować w gry. Nie ma tego odgórnego przymusu jak na 3DS :P

I nie ma co się później dziwić, że poszczególni ludzie "testują" gry na sprzęcie Niny :P If you know what i mean ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2012, 22:04:29 »
Nina coś tam udostępnia (główne trailery) ale czasowo.

Czeknij sobie lepiej 3DSa i poszerz wiedzę <:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2012, 00:25:28 »
http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS_system_software#Nintendo_3DS_Demo_Releases

14 dem dla EU przez ponad rok. System rozjebany. Z czego ściągnąłbym max 6. Kid Icarus: Uprising... niestety nie ma. Super Mario 3D Land... też nie... Jedynie Resident Evil: Revelations wygląda smakowicie. Reszta w ogólnie nie mam pojęcia co robi w eshopie :P Chyba tylko zajmuje miejsce.

http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Store-Games/Complete-list-of-PlayStation-demos-on-the-UK-store/td-p/10057882/page/25

Vita na starcie miała 6 dem. Stan na dzień - 20 czerwca 2012, czyli po pół roku od premiery = 24 dema. W tym takich hitów jak Uncharted: Golden Abyss, Rayman Origins, WipEout 2048, Everybody's Golf, Resistance: Burning Skies, Lumines: Electronic Symphony, Touch My Katamari czy uwaga Gravity Rush. No co za przypadek :P Mogę sobie potestować grę przed zakupem. Jakie to niewygodne i niepraktyczne :P Dla nieobeznanych w gatunkach - przygodówka, platformówka, futurystyczne wyścigi, sportowa/golf, FPS, Puzzle, Katamari :D, TPP sandbox oraz na deser Escape Plan czyli ciekawa stylistycznie gra logiczna :) A to wierzchołek góry lodowej. Mając 24 dema można naprawdę długo jechać bez dokupowania kolejnych dawek "morfiny" :P

A to i tak nic w porównaniu do ps3, na którą można pobrać około 260 dem. W przypadku Sony, gdy zaczynasz interesować się danym tytułem masz naturalny odruch sprawdzenia na PSN czy można pobrać demko :) W większości przypadków można więc jest opcja sprawdzenia własnoręcznie czy to aby na pewno obiekt twoich poszukiwań. Wydawanie co miesiąc nowych dem przechodzi bez większych orgazmów bo to normalne. W przypadku Nintendo każde demo wychwalane jest pod niebiosa przez fanów koncernu. Wydarzenie urasta do rangi epokowego odkrycia, choć i tak w większości nie ma co liczyć na wersje demonstracyjne znanych blockbusterów 1st party. Bo po co? I tak się sprzeda :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 00:35:29 wysłana przez Antari »

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 24, 2012, 14:44:29 »
Ja mam osobiście NDS Lite i NDS XL i  muszę powiedziec że dla mnie róznica w jakości obrazu dostrzegalna ale totalnie olewana - za to wygoda ( mam duże łapy) to dla mnie duży plus. Pod tym więc kątem cieszę się z 3DS xl, ale go nie kupię. Dlaczego? Bo jak ktoś zauważył: "Where the f**k is second circle pad ?" 
Swoja drogą coś mnie ostatnio rozbawiło - nówka NDS XL jest droższa od 3DS jeśli wierząc allegro :D 

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: 3DS XL
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2012, 15:39:12 »
Ja mam osobiście NDS Lite i NDS XL i  muszę powiedziec że dla mnie róznica w jakości obrazu dostrzegalna ale totalnie olewana - za to wygoda ( mam duże łapy) to dla mnie duży plus. Pod tym więc kątem cieszę się z 3DS xl, ale go nie kupię. Dlaczego? Bo jak ktoś zauważył: "Where the f**k is second circle pad ?" 
Swoja drogą coś mnie ostatnio rozbawiło - nówka NDS XL jest droższa od 3DS jeśli wierząc allegro :D 

W takim razie z miłą chęcią poprawie ci humor - w Empiku w Krakowie nówki DSi XL są po 699, tak samo jak nówki 3DS'a :D