Autor Wątek: Dioda w NDS Lite  (Przeczytany 3162 razy)

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Dioda w NDS Lite
« dnia: Sierpień 14, 2012, 14:04:10 »
Mam problem z moim DS'em. Po kupieniu i naładowaniu trzymał spokojnie 3 dni, ale od jakiegoś czasu po naładowaniu i po jakichś 1,5 godziny gry dioda przy bardziej dynamicznych akcjach mrugnie na czerwono, lub kiedy naciskam przycisk by np. włączyć menu to w momencie naciśnięcia przycisku dioda mrugnie na czerwono i trwa to jakieś 10 minut po czym już cały czas świeci na czerwono. Czy to oznacza, że bateria jest już na tyle zużyta, że trzeba ją wymienić?


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2012, 14:26:54 »
TAK.

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2012, 14:40:55 »
@Up


Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:47:55 »
Dzięki za pomoc. Wiem, że to dziwne i nielogiczne, ale wyciągnąłem baterie i włożyłem i gram już 3 godziny i trzyma przy czym przed wyciągnięciem świeciła się na czerwono i migała jak to wcześniej opisywałem ;D


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2012, 16:58:57 »
Opisz ten manewr dokładniej...

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2012, 18:34:08 »
Po prostu otworzyłem klapkę, wyciągnąłem baterię i włożyłem po czym zamknąłem klapkę. Po tym pograłem sobie do wieczora jakieś 4 godziny no i dopiero dziś po dłuższym posiedzeniu się rozładowała czyli trzyma teraz równie długo jak na samym początku kiedy kupiłem konsole :)


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2012, 23:30:02 »
Dziwne. Może o prostu soft trzeba było zresetować, chociaż jakie to ma znaczenie? Ciężko mi powiedzieć. Oznacza to jedynie tylko tyle, że bateria wale nie wygląda na zużytą całkowicie. Na najmniejszym podświetleniu nawet powinna wytrzymać ze 20 godzin?

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2012, 10:19:33 »
No ja jak gram to mam na 2 poziomie i trzyma z 7 godzin


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2012, 19:52:34 »
Nienajgorzej, ale bateria już jest troszkę zużyta.

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2012, 21:07:17 »
No tak, ale w porównaniu do mojego GBA SP który trzyma 3-4 godziny to i tak mi się dużo wydaje jak gram na DS'ie :P


Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:39:03 »
Problemow z DS'em ciag dalszy :P
Dzisiaj troche pogralem po czym zrobilem sobie przerwe, za jakies 2 godziny przychodze, probuje wlaczyc, a konsola nie reaguje, dodam, ze zanim ja odlozylem swiecila sie zielona dioda. Wiec podlaczam ladowarke, a konsola w momencie wpinania wtyczki reaguje tylko mignieciem pormaranczowej diody i to wszystko. Spotkal sie ktos kiedys z czyms podobnym?


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2012, 17:44:18 »
Tak, ale zanim zapytujesz o kolejne problemy to warto najpierw sprawdzić i przeszukać forum. Ewentualnie warto poszukać serwisów zajmujących się tylko i wyłącznie NDS, czyli wysokowyspecjalizowane serwisy, na których są użytkownicy, którzy się znają na tym bardzo dobrze.
Od siebie powiem tylko tyle, że spalił się bezpiecznik i jest to typowy objaw dla spalonego bezpiecznika - mrugnięcie pomarańczowej diody na chwilkę i brak reakcji. trzeba go wymienić lub zmostkować (ale dokładniejsze informacje znajdziesz w serwisie poświęconemu tejże konsoli. Patrz na stronie głównej - tam są linki.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2012, 19:17:30 »
Heh masz pecha z tym egzemplarzem niestety :/ Wcześniej opisane objawy są dziwne, może tam od początku coś nie stykało dobrze.

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2012, 22:07:26 »
No trudno, dzieki za pomoc :)Cos tam bede kombinowal, ale moze on nie jest zepsuty tylko cos zle styka, bo na przyklad ostatnio jak ladowalem i chcialem ladowarke podlaczyc to kilka razy tak mrugla dioda, ale gdzies za 5 razem podlaczylem i dioda swiecila i normalnie ladowala.


Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:36:33 »
Problem rozwiazany, bateria slabo dociskala do stykow i konsola reagowala po prostu jakby baterii nie bylo w srodku.


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Dioda w NDS Lite
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2012, 14:47:03 »
Zakładałem tą opcję ale myślałem iż to sprawdziłeś. Styki od baterii w DS Lite są dosyć delikatne. Warto to wszystko wyczyścić z brudu itd.