Autor Wątek: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem  (Przeczytany 2721 razy)

Offline wudu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • initiald fansubs
[GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« dnia: Wrzesień 27, 2010, 12:59:49 »
Kupiłem jakiś czas temu GBA SP z problemem, bateria ładowała się krótko i krótko trzymała. Kupiłem chiński zamiennik za 15zł i przez kilka ładowań było super, trzymała dłużej niż piszą w instrukcji. Od wczoraj znowu jest lipa, krótko ładuje (2h a powinno 3h), krótko trzyma.

Okazuje się, że zasilacz to jakieś chińskie gówno, które w dodatku cichutko buczy jak się go do prądu podłączy. Pytanie czy to wina tylko zasilacza, skoro usterka się powtarza?
Czy będę musiał kupić nową baterię? Czy może da się ją odzyskać, używając sprawnego zasilacza?
Ma ktoś do sprzedania oryginalny zasilacz? ^^

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2010, 14:37:46 »
zanim kupisz to: zalatw (porzycz) i oryginalna ladowarke i oryginalna baterie - przetestuj wtedy sprzecior... jesli po kilku ladowaniach wsyzstko ebdzie ok - tzn ze wina lezala po stronie kijowej ladowarki lub baterii.. jesli problem sie powtorzy tzn ze jest jakis problem z konsola... moim zdaniem wina jest ladowarki. sprobuj metody tak jak pisze  bo metoda prob i bledow to najlepszy sposob (i w ty przypadku najlepszy jesli sie nie znamy na elektronice i nie mamy miernikow) aby zweryfikowac problem. pozdrawiam.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:03:47 »
pajda ale kto w dzisiejszych czasach ma kumpli z sąsiedztwa z konsolami GB oryginalnymi ładowarkami i bateriami? :P

Offline wudu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • initiald fansubs
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:06:37 »
Miałem pisać że pożyczenie jest raczej niewykonalne. Jedynie co mi przychodzi do głowy to kupno kolejnej chińskiej ładowarki + modlitwa, że to właśnie wina starej + czekanie na allegro aż pojawi się jakaś oryginalna.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:19:51 »
Ewentualnie możesz szukać na allegro aukcji typu konsola + oryginalna ładowarka i pytać na PW o możliwość kupna samej ładowarki.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2010, 15:38:12 »
dla mnie to pozostaje polecic jedynie - DealExtreme. tam dostaneisz wsio oryginalne i bankowo przysla ci to za friko (raczje za friko). sprawdz tam. i nan ic nie bedizes musial czekac. tylko ja psialem o porzyczeniu w sesnie w celach sprawdzenia - bo jak kupisz ladowarke i baterie to juz wydasz te pienaidze. a jak to konsoal ejst dupnieta? mzoe ktos na forum kto mieszka blisko iebie przesle ci poczta powiedmzy na pare dni ladowarke i baterie? popytaj :). pozdro.

Offline wudu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • initiald fansubs
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:13:06 »
No właśnie widzę tam ładowarkę, identyczna jak moja tylko moja ładuje z 450mA a ta na DX 320mA. Wezmę chyba na razie samą ładowarkę.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:07:00 »
zapytaj kogos z forum najpierw kto ma oryginalna ladowarke - i jak laduja te oryginalne? nech ktos Ci napisze... posprawdzaj a pozniej dopiero kupuj... skzdoa kase wyrzucac w bloto.

Offline wudu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • initiald fansubs
Odp: [GBA SPv2] Problem z ładowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:45:17 »
Na spodzie SP napisane jest żeby ładować prądem 320mA, oryginalna ładowarka ładuje 320mA. To wyjaśnia czemu moja ładowała szybciej i chyba może wyjaśnić skrócenie żywotności obydwóch baterii. Kupię tą z DX i spróbuję reanimować baterie.