Autor Wątek: Problem z DS Lite  (Przeczytany 2267 razy)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Problem z DS Lite
« dnia: Listopad 06, 2012, 20:43:09 »
Pisałem w innym temacie o mojej zdobyczy z giełdy - DS Lite, sprawdziłem go wczoraj na szybko i stwierdziłem że działa, jednak po dłuższym rozpoznaniu się z konsolą widać że coś z nią jest nie tak. Zauważyłem że konsola się po prostu zawiesza, gdy wchodze po menu lub włączam grę - bez znaczenia. Po prostu przestaje reagować na cokolwiek. Dłużej niż minutę - dwie nie moze działać. Czym to może być spowodowane?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Problem z DS Lite
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2012, 21:30:30 »
Dzieje się tak nawet jak włączysz konsole i postawisz na biurku, nic nie dotykając? (obudowy itd) Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne (o ile jest taka opcja w DS Lite lol :P)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Problem z DS Lite
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2012, 22:41:08 »
Dzieje się tak nawet jak włączysz konsole i postawisz na biurku, nic nie dotykając? (obudowy itd) Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne (o ile jest taka opcja w DS Lite lol :P)
musi byc ;p do wyzerowania zegara itd
http://www.nintendo.com/consumer/systems/dsi/en_na/settingsFormatSystemMemory.jsp

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Problem z DS Lite
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2012, 08:00:05 »
Jak nic nie robie wciskam itp. to pokemony odpalily sie do napisy PRESS START - gdy wcisnąłem już START - zwiecha. Zostawie na kilka minut włączonego DSa w menu i się zobaczy, ale podejrzewam że będzie działał jak nic nie będę robił.

igroch to co wysłałeś dotyczy DSi, w DS Lite nie ma resetu do ustawień fabrycznych. Zastanawiam się czy by konsolkę nie rozkręcić i posprawdzać, moze coś się wypieło?? Ale cieszy mnie fakt że ekrany są sprawne, bo na allegro można chyba tanio kupić DSa Ze zbitymi wyświetlaczami.

Wczoraj udało mi się nagrać jeszcze filmik z działania konsoli http://www.youtube.com/watch?v=wiGcFwGcTF0&feature=plcp  (w czasie gdy w DSie widać białe ekrany to jest to poprostu widok menu źle uchwyconego przez kamerkę).

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Problem z DS Lite
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2012, 22:01:14 »
a sprawdzales na roznych grach? bo mi to wyglada na problem z kartem
edit: napisales ze tez w menu sie zawiesza, wiec nie ;p
ale ja bym nie rozkrecal, jesli nie znasz sie na rzeczy, a nawet jezeli to jest to pewnie nie jest usterka, ktora latwo sie naprawia
samo przelozenie wyswietlacza bedzie niewygodne i mozesz cos spaprac, wiec radze poszukac jakiegos serwisu czy cos majac nadzieje, ze tanio to naprawia

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Problem z DS Lite
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2012, 15:20:10 »
Postanowiłem że w takim razie spróbuje wyrwać jakiegoś DS Lite z uszkodzonym wyświetlaczem i sprawną obudową w innym niż różowym kolorze :)

Offline dragonk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Problem z DS Lite
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:30:05 »
Może mało prawdopodobne ale sprawdź czy wszystkie piny w slocie 1 ( slot od gier z ds'a)  w konsoli są wyprostowane.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 23:36:24 wysłana przez dragonk »