Autor Wątek: Game Boy Micro, Goomba i Supercard  (Przeczytany 2254 razy)

Offline j0hnny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« dnia: Grudzień 09, 2012, 21:41:21 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam zamiar kupić Gameboy'a Micro ale chciałbym na nim grać również w gry z Classica i Colora. Chyba jedynym wyjściem zostaje Goomba i programator, w związku z tym mam kilka pytań:
- czy jakiekolwiek gry z GB Classic i Color odpalone na Supercard, a emulowane na Goombie i Goombie Color  przycinają jak niektóre tytuły z GBA ?
- czy wielkość ekranu GB Micro jest wystarczająca żeby grać w tytuły z starszych GB'ów (czy cokolwiek widać ;) ) ?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2012, 21:48:36 »
Nic nie widac, wszystko przycina, a galy wylaza z orbit. Szczegolnie przy programatorach. Zadbaj o wlasne zdrowie, kup GBA SP i jedz na oryginalach.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2012, 22:38:15 »
Może ma oryginały z Classica i Colora i po prostu chce jechać na kopiach zapasowych na GBM, który jest poręczny z uwagi na gabaryty :P

Offline j0hnny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2012, 20:47:04 »
Miałem SP przez 4 lata i sprzedałem razem z grami żeby kupić 3DS. Po roku zaczyna mi brakować gier z Game Boy`ow i dlatego postanowiłem kupić Advance`a. Zwykły GBA odpada przez brak oświetlenia, SP już miałem a chciałbym cos innego więc zostaje SP v2 lub Micro. Nie mialem nigdy doczynienia z Micro więc pytam czy ekran nie za mały? SP też wezme pod uwagę ale w wersji z poprawionym podświetleniem, dzięki za poradę. Co do kompatybilności GBM  ze starymi Game Boyami to strasznie żałuję że jej nie ma, a na Supercard to chciałem pograć w kopie zapasową Probotector z GB bo mi cart z grą przez przypadek został ;-)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:03:09 »
A masz programator do 3DS'a? Tam też pograsz w gry z GB (chyba).

Co do GBM to ja ostatnio 12 misji w Fire Emblem zrobiłem na nim i jakoś nie odczuwam jego małych gabarytów. Podświetlenie jest tak dobre, że na 2 stopniu super świeci. Ale jako, że SPv2 jest bardziej uniwersalne, ma większy wyświetlacz, trochę lepiej wyświetla kolory (cieplejszy balans bieli) i uruchamia gry z GB i GBC to polecam ten model.

Można SPv2 nabyć u bogo (aktualnie user suspect na forum). Z tego co widziałem, to ma ładne sztuki za przyzwoita kasę. Może dostaniesz jakiś rabat ;P

Offline j0hnny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:11:58 »
Dzięki GBM_Fan przekonałeś mnie biorę SPv2.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:41:55 »
Tutaj masz dwa pomocne artykuły:

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=968
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=14

A masz programator do 3DS'a? Tam też pograsz w gry z GB (chyba).

Nie pograsz, bo raz, że najnowszy update softu zablokował większość programatorów, a dwa tak czy siak gry z GB/GBC mogłeś tylko odpalić przez programator na slot 2, obecny tylko w DS Classic i Lite. Ale mogę się mylić i niech mnie ktoś poprawi.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:45:16 »
Chyba się mylisz, bo ja gram w gry z GB i GBC na DSi. Ten sam programator co do 3DS'a. A ostatniego update się nie robi jeśli ktoś używa programatora, każdy to wie :P

Offline j0hnny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:28:10 »
3DS'a nie katuje programatorem, zresztą to konsola córki i ona go więcej używa. 3DS zlicza sobie w co się grało i ile godzin, a kto wie czy kiedyś Nintendo nie ściągnie sobie tych statystyk z m.in. zapisanym czasem używania programatora i ban lub brick pewny.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Micro, Goomba i Supercard
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:59:34 »
Ok mylę się. A przynajmniej częściowo.

A jeżeli chodzi o update, to czy to nie przypadkiem tak działa, że nowsze gry wymagają najnowszego softu? Jeżeli nie, to faktycznie... kto by instalował nowy soft :P