Autor Wątek: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic  (Przeczytany 6509 razy)

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« dnia: Luty 27, 2013, 19:29:50 »
Witam!

Zakupiłem ostatnio u mnie na bazarze we Wrocławiu Game boy'a Classic w wersji przezroczystej za dosłownie 5zł razem z grą "Sędzie Dredd". Po dotarciu do domu okazało się, że jednak game boy nie reaguje, po włożeniu baterii nic się nie dzieje. Czy znacie typowe usterki dla tych game boy'ów ? Rozkręciłem go i wrzucam przy okazji zdjęcie "bebechów" :)

Z góry dzięki za jakiekolwiek pomocne spostrzeżenia :)

Ps. Jedynie co mogę dodać to fakt, że na kondensatorach jest napięcie (sprawdziłem woltomierzem) nie znam się zbytnio co i jak także błagam o poradę albo o sugestie. Może jest jakiś typowy problem z game boy'ami, który można tanio załatwić ? :)

Zdjecia:








« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 19:50:06 wysłana przez matizc »

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2013, 19:59:46 »
Zobacz czy styki nie są z korodowane albo czy nie ma gdzieś zwarcia. Możliwe, że spuchły kondensatory, a wtedy już nic nie poradzisz. Proponuje testowanie po kolei rożnych układów i sprawdzanie ścieżek lub sprawdź inne baterie, nawet słabo rozładowane mogą nie wystarczyć.

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2013, 20:05:02 »
dioda przy ekranie się świeci czy po prostu jest martwy? sprawdź styki baterii (może poprzedniemu właścicielowi "wylały" baterie i mogły skorodować styki).
pogadaj z Pajdą. potrafi wskrzeszać martwych ;)

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2013, 20:36:15 »
nic się nie świeci, nic się nie dzieje ;P Jutro lub pojutrze przyjdzie do mnie zasilacz uniwersalny więc sprawdzę co wtedy będzie się z nim działo.

Żaden kondensator nie jest spuchnięty...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2013, 07:55:22 »
Ja na moim Classicu mam tak, że nie reaguje na akumulatorki. Muszę włożyć świeże baterie AA bo inaczej nie ruszy...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2013, 18:21:37 »
Przede wszystkim posłuchaj moich przedmówców. Sprawdź styki. Wyczyść je. Dopiero później wkładaj baterie. Musisz niestety też poczekać na dotarcie zasilacza. Konsole Classic były super wytrzymałe. Ich podzespoły były z bardzo dobrej jakości materiałów. Kondensatory również. Elektronika w tych konsolach po prostu nie padała. Jeśli sprawdzisz styki i na zasilaczu i dalej konsola nie będzie reagować, trzeba będzie poszukać zimnych lutów. Jeśli to dalej nie przyniesie rezultatów to miernik w dłoń i rzeźbienie z całą płytą główną po kolei każdy element... No niestety - taka kolej rzeczy. Najbardziej obstawiałbym styki lub gniazdo pod zasilacz. Gniazdo jest tak skonstruowane, że podłączając zasilacz odcina się automatycznie zasilanie z baterii. Może tak być, że masz włożone baterie, a konsola dalej nie chce działać bo spieprzone jest gniazdo i ono odcina zasilanie od baterii. Ale tak jak wspominałem wcześniej - o to będziemy się martwić jak sprawdzisz styki i sprawdzisz konsolę na zasilaczu. Pozdro.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2013, 19:04:38 »
Radze sprawdzić na zupełnie świeżych bateriach, u mnie gdy kupiłem classica włożyłem baterie to też nie działał, a po sprawdzeniu miernikiem okazało się, że miały 1.3 V co najwidoczniej nie wystarczy do poprawnego funkcjonowania konsoli. Akumulatorki mają tyle dla tego mogą nie działać z tym modelem który jest bardzo prądożerny. Pamiętaj o tym, że baterie nawet jeśli nie są używane same z siebie potrafią mocno się rozładować, najlepiej idź do sklepu i kup nowe, a nie jakieś pół roczne z szuflady.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2013, 22:12:15 »
fakt, na zasilaniu baterii jest 1.3 v, bo sprawdzałem miernikiem i fakt, że wsadzam zwykłe akumulatorki, które już swoje lata mają za sobą. Na dniach dostane zasilacz oraz kupię baterię, niestety odpiszę dopiero we Wtorek gdyż dziś jadę do Warszawy i wracam w poniedziałek wieczorem także dam znać jak tam z konsolką :) Dzięki za porady!

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2013, 23:21:35 »
Ale śmiesznie ;)

Game boy został wskrzeszony, mój jak i kumpla :D znalazłem nowe baterie w domu i okazało się, że game boy rusza i działa jak nówka :) Dzięki wszystkim, a spisałem go na straty ;D

Teraz się zacznie granie ;) 5 zł, a jak cieszy ;)

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2013, 13:53:38 »
Czyli miałem racje ;). 5zł to świetna cena jak sprawnego gb z grą, czemu ja nie znajduje takich ofert :(

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2013, 22:13:54 »
jedynie brakuje klapki z tyłu ale za tą cenę ;) Dziadek popatrzył i mówi, Paaanie 5zł, bo więcej nie warte :D więc pamiętajcie tacy dziadkowie na targach zawsze prawdę mówią ;D

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2013, 22:41:48 »
Jeśli by Ci bardzo zależało na klapce:
http://www.ebay.com/itm/Game-Boy-Classic-Battery-Cover-Clear-/380533465423?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58998fe14f
Ale nie wiem czy warto za klapkę dać więcej niż za samą konsolę ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2013, 23:42:42 »
matizc - nie raz tak miałem. Mój rekord to niecałe 3 PLN za classica z grą (bo była włożona i nie było widać czy to osobny element). Ogólnie polecam giełdy staroci, giełdy rupieci przywożonych z poza zachodniej granicy. Bardzo dużo można znaleźć sprzętu nieoryginalnego w postaci kabli, zasilaczy z jakichś zestawów. Konsole to też częsty kąsek dla tych, którzy pierwsi wypatrzą. Bardzo dużo konsol stacjonarnych można kupić za dosłowne grosze. Sprzedający przywożą to hurtowo - jako rupieć z wystawki w pudle z innymi gratami. a potem ludzie to przebierają. Powiem Wam, że w ten sposób na polski rynek trafia BARDZO DUŻO starszych konsol. Trochę to smutne, ale zarazem może cieszyć, bo skupujemy rupiecie, ale cieszy nas fakt, że z tych rupieci możemy odzyskać naprawdę wartościowe sprzęty, np. konsole. Fajne jest też to, że te konsole zostają na naszym rynku, u polskich kolekcjonerów. :3.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2013, 09:17:19 »
@up dokładnie ;) Ja kolekcjonuję gry na pegasusa, mam też atari 130xe z różnymi sprzętami dodatkowymi, niedawno trafiłem komputer msx i teraz game boy wpadł mi w ręce, choć mam advance sp to jednak grzechem byłoby nie kupić tego game boy'a za 5 zł jeszcze z grą ;) Także przyznam, że takie bazary itp. to gratka i czasami trafia się takie klasyki za śmieszne pieniądze, że aż dziw bierze, że ktoś z ludzi to sprzedaje (nawet nie wspominam o cenie;)).

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2013, 09:36:48 »
Pajda dobrze gada. Widziałem nie raz NESa za niecałe 30zł z dwoma padami.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2013, 23:52:00 »
dzisiaj kupiłem pokemon red za 3zł niestety bazar ale działa ;) i jeszcze ale to za 20 zł driv3r'a na gba myślę, że też nie była zła cena ;) i za 20 zł 4 gry- 2x golden sun, stuntman(wszystko gba) oraz beavis and butthead (gbc) ;)

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2013, 09:22:35 »
Może utwórz temat w dziale "fotki naszych kolekcji" i tam się pochwal ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2013, 12:16:04 »
matizc, a gdzie we Wrocławiu kupiłeś te sprzęty? :>.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2013, 17:28:46 »
A propo giełd wrocławskich to dziś wyrwałem GB Color z gra Tennis za 22 zl na swiebodzkim, wiec cena ok. co prawda nie jest w idealnym stanie ale do grania w sam raz, moze w przyszlosci znajde lepszy okaz to ten wyladuje na allegro ;] Chyba zaczne częsciej odwiedzać świebodzki dworzec, tym bardziej ze mieszkam 5 minut pieszo od niego ;)

matizc - przylaczam sie do pytania pajdy - gdzie to kupiłeś, były może jakieś gry na PSX? Bo dziś na Świebodzkim lipa, a głównie za tym chodze po giełdach - tego Colora kupiłem przypadkiem. Nie lubie wracać z giełd z pustymi rękami więc musiałem go wziąć
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 17:39:19 wysłana przez nintendog »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2013, 01:23:19 »
Właśnie o takich targach, giełdach, rupieciarniach mówię. Wśród tych gratów znajdują się cenne konsole i gry. Sam osobiście mógłbym kupować PSX na kilogramy - dosłownie. Na jednej rupieciarni u mnie odpuściłem sobie około 6 PSX'ów. Z grami trochę ciężej. Ale na dowód, że można - wyrwałem Gamecube'a, oraz SNES'a. Obie konsole z okablowaniem. Jak się okazało - działające. Chyba były do tego ze 2 gierki. Za wszystko dałem 45 PLN. Konsol Gameboy nawet nie liczę bo zgarnąłem ich tam około 20 sztuk. Konsol Atari 2600 i 7800 po jednej sztuce, ale obie w boxach. Dlatego BARDZO, ALE TO BARDZO POLECAM...

Wiem, że tu przy zachodniej granicy jest troszkę inaczej. Jest więcej tego sprzętu ponieważ przywożą go z Niemiec. Dalej on nie trafia...
We Wrocławiu właśnie miałem na myśli Świebodzki, ale myślę, że są jeszcze inne miejsca...