Autor Wątek: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic  (Przeczytany 6508 razy)

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2013, 07:01:46 »
A propos targów. Gdzie takowe są w Bytomiu lub okolicach?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2013, 18:14:15 »
W Mysłowicach masz giełdę samochodową, a na niej oddział z rupieciami, ale...
...masz dość daleko bo 30km. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będzie coś ciekawego.
Byłem kilka razy z końcem lata (najlepiej wcześnie rano w niedzielę) i widziałem już wspomnianego NESa, dwa Pockety za 30zł, kilka padów do PSXa/PS2, samego PSXa za 10zł, C64, Atari, Amige... Poza tym są gry na poprzednią generację (PS2, Gacek, XBox) nawet po 10zł. Trzeba trafić. Ja mam dość blisko bo jakieś 15min na nogach, więc mogę chodzić i szukać. Teraz jak jest zimno to nie ma co iść bo sprzęt stoi na mrozie, wilgotno itd. Najwięcej to tam jest filmów "dla dorosłych" - dilują tym tak, że co chwilę mijałem osobę, która niosła pod pachą kilka płyt :D

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2013, 19:57:53 »
Pajda, a gdzie Ty takie cacuszka znajdujesz? We Wrocku? (napisz na priv) we wakacje bede we Wroclawiu to bym odwiedzil :D.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2013, 00:11:38 »
Nie, nie we wrocku. U siebie - w Trzebnicy. 30 km od Wrocławia. Tak samo w Miliczu, chociaż tam nie byłem. We Wrocławiu to jeszcze chyba poleciłbym targowisko koło młyna co niedzielę.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2013, 08:00:13 »
A macie może namiary na jakieś podobne "oficjalne punkty sprzedaży" w Siedlcach lub okolicach?

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2013, 11:49:36 »
Pajda wlasnie mialem sie tam wybrać kolo młyna ale zrezygnowałem. W porównaniu do świebodzkiego więcej jest tam elektroniki? Bo chodząć po Świebodzkim często mam wrażenie że poprostu 'żule' sprzedają to co gdzieś tam wygrzebali.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2013, 13:36:03 »
Nie, żebym się czepiał, ale panowie proponuję ten offtop o miejscach, gdzie można dostać konsolki przerzucić do odpowiedniego wątku na forum:
http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=1442.0

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2013, 19:58:12 »
@Wawrzino - dobry pomysł :P

@mattek - serio, tam w Mysłowicach tak dobrze można się obłowić? :] Nie sprawdzałem tam jeszcze, warto? To znaczy jest tam tego na tyle, żeby warto tam było z Katowic jechać? Nie mówię koniecznie o zimie, raczej jak już sie zrobi cieplej :)

@ESKAred - w Bytomiu to masz chłopie Giełdę Staroci, na której też coś może znajdziesz. Nie licz na cudy, ale gry na PS/PS2/360 wyrwiesz. Może nie jakieś mega stany i okazje, ale jest taka opcja.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 05, 2013, 22:04:32 »
Bart - czasem dobre kąski można znaleźć. Np. wśród różnego rodzaju biżuterii znalazłem pada z PSOne. Jednak tak jak mówię - trzeba tam kilka razy pojechać bo nie zawsze coś jest. Trzeba też dokładnie patrzeć. No i też być wcześnie czyli ok. 9 w niedzielę. Raz spotkałem młodego niosącego GTA SA na PS2 pod pachą. Po zapytaniu za ile kupił odpowiedział: "Za piątala!" ;D
Aha, no i najlepsze rzeczy są raczej od strony ulicy (obok stacji benzynowej).
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 22:21:52 wysłana przez mattek »

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2013, 08:30:35 »
i teraz każdy młody handlarzyna zaciera łapy..

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2013, 13:03:00 »
Albo kolekcjoner, ktory zamiast wydawac 20 na gre za te sama sume kupi ich kilka :).
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline wx45

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:15:12 »
Witam
podpinam się pod ten temat bo nie chciałem zakładać nowego.
rozpoczynając swoją przygodę z classiciem postanowiłem nie popełniać błedów z nintendo64 (gdzie kupując każdą grę z osobna wydałem pewnie drugie tyle na koszty przesyłki) i kupiłem duży zestaw zawierający większość interesujących mnie pozycji.
http://allegro.pl/show_item.php?item=3074834623

Cena może nie jakaś idealna, widziałem że część gier chodzi po 5zł, ale jakbym kupował osobno to przez koszty wysyłki wyszło by jeszcze więcej .

W każdym razie gameboy wraz z grami doszedł i okazało się że jest kilka spraw co do których chciałbym zasięgnąć rady u lepiej zorientowanych :)

Przede wszystkim na spodzie ekranu jest jakieś czarne dziadostwo, nie wiem czy to się rozlał plyn z LCD, czy coś od taśmy? w każdym razie jest to pod tą folią? która przykrywa ekran. Nie wiem czy można to jeszcze bardziej rozdzielić i wyczyścić? W graniu nie przeszkadza więc pewnie zostawię jak jest.


Po drugie gumki od D-pada są praktycznie całe popękane. Mam jednego GBC przeznaczonego na straty i okazało się że gumki z niego rozmiarem pasują praktycznie bez problemu do classica, oprócz tego, że są jakieś 2-3mm za niskie. Będę próbował podkleić czymś od dołu d-pad żeby zniwelować te luzy, chyba że jest jakieś lepszy sposób na zreperowanie/podmienienie tej części?


Obudowa jest pożółknięta w dość specyficzny sposób - praktycznie tylko z przodu. Ktoś to trzymał na parapecie przez kilka lat?? W każdym razie wypróbuję sposób z perhydrolem i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać jednolity kolor. Z tego co zrozumiałem schodzi tylko brud, wiec może kupiłbym perhydrol w cieczy i moczył obydwie połowy kilka dni?

Zauważyłem też sporą korozję na tych elementach utrzymujących baterię. Gdzieś czytałem, że czyści się to papierem ściernym. Zastanawiam się czy jest jakaś chemia która by usprawniła ten proces?


Ostatnia rzecz która mnie niepokoi to carty, a właściwie naklejki od nich. Wydają się zbyt dobre jak na ich wiek, wszystkie mają wybity numer 22A albo 23, i font którym pisane są wyrazy na srebrnych paskach po bokach wydaje się pogrubiony. Wygląda na to, że prawdy czy carty są oryginalne dowiem się dopiero po zakupie Gamebita i rozkręceniu ich.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:24:48 »
Jeżeli chodzi o ekran to tak jest rozlany, jeżeli ci to nie przeszkadza to spoko ale pamiętaj, że takie plamy lubią się rozrastać. W sprawie kartów to 22a i 23 ma chyba prawie każdy cart, a nawet jeśli są to podróbki (w co wątpię) to są bardzo dobre podróbki.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:29:39 »
Gry na 100% oryginały w rewelacyjnym stanie. Chętnie bym odkupił 2 gry jakby co :D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:33:55 »
1. Z tym wyświetlaczem nic nie zrobisz. Jest to częsta przypadłość  znajduje się ona między dwoma szklanymi składowymi wyświetlacza, a nie zarz pod naklejką jak pisałeś. Jedyne co Ci pozostaje to zostawić to tak jak jest. Będzie to mało widoczne ponieważ jest to na samym brzegu wyświetlacza.
2. Gumki radziłbym zdobyć oryginalne i odpowiedniej wysokości i odpowiednim rozmiarze. Gumka od Colora ma za niskie te gumowe słupeczki, które po wciśnięciu dotykają płyty głównej. Co za tym idzie? Za duży luz w przyciskach co wymaga użycia większej siły do wciśnięcia. Gumki się będą też bardziej rozciągać i znacznie szybciej szlag je trafi niż te o prawidłowych rozmiarach.
3. Wybielanie zwykłego Szaraka to mały kłopot. Kup wodę utlenioną w kremie i nałóż na obudowę. Wystaw to na słońce. Ten specyfik nie spowoduje przebarwień i nierównomiernego wybielenia. Wymaga jedynie równomiernego nałożenia tego preparatu i ewentualnie powtórzenie tej czynności jeszcze raz.
4. ŻADEN PAPIER ŚCIERNY, bo uszkodzisz całkowicie chromowaną powierzchnię. Wyciągnij sprężyny i poleruj to pastą polerską do metalu. Nadaje się ona świetnie do tych blaszek i do śrubek.
5. Gry są oryginalne i nie ma potrzeby ich rozkręcać. Naklejki często można znaleźć w jeszcze lepszym stanie niż te co Ty masz.
6. Donkey Kong to naprawdę kozacka gra.

Pozdrawiam :).

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 01, 2013, 15:38:18 »
Nie chcesz może sprzedać Zeldy?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 01, 2013, 17:57:50 »
Jeśli język angielski Ci nieobcy, to polecam zapoznać się z tą stronką odnośnie wybielania:
http://retr0bright.wikispaces.com/

Offline gm maciek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 01, 2013, 21:07:40 »
Mam pytanie na której dokładnie giełdzie we wrocku natrafiłeś na to cacko .

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2013, 16:15:41 »
@wx45: Wszystkie gry to oryginały, miałeś szczęście trafić na takie stany, gratulacje :) A odnośnie konsolki, to trochę roboty będzie, ale wierzę, że dasz sobie radę i z dumą ogłosisz w tym temacie "MISTRZ WSKRZESZONY!" :D

Offline wx45

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wskrzeszenie Mistrza- Gameboy Classic
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:56:05 »
@gm maciek - jeśli pytanie było do mnie to pisałem przecież że sprzęt upolowany na allegro, poza tym nie jestem z wrocławia, chociaż bardzo lubię to miasto bo ma przepiękny ogród japoński.

@Antari - myślę, że dam sobie radę o ile uda mi się znaleźć ten nieszczęsny perhydrol. obszedłem dwa sklepy fryzjerskie o których wiedziałem i nie mieli. Jest ktoś może z krakowa i posiada info gdzie taką substancję mogę dostać?