Autor Wątek: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP  (Przeczytany 6214 razy)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:48:29 »
Może spróbuj jeszcze jakiejś pasty polerskiej?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2013, 11:51:03 »
Nie wiem czy jest sens, bo to i tak jest baza pod kilka warstw lakieru. Niebieskiego po skończeniu prac w ogóle nie będzie.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:13:43 »
Nie. Żadnej pasty polerskiej. Wypolerujesz tylko dzięki temu szlif, który ma też inne właściwości - dzięki mikrozagłebieniom podkład będzie się bardzo dobrze trzymał. Poza tym pasta polerska może zostawić warstwę chemiczną, przez którą podkład może średnio się trzymać. To odnośnie polerowania przed malowaniem.
Malowanie - trzeba robić w zamkniętym pomieszczeniu, w bezwietrznych warunkach i koniecznie aerografem - wtedy osiągniesz najlepszy efekt. Najlepiej piwnica lub inne jakieś pomieszczenie gospodarcze się do tego przyda. Po malowaniu trzeba wszystko zostawić na dobę. Jak wyschnie to ostatnie poprawki dopiero pastą polerską - bo wiadomo, że gdzieniegdzie nie będzie tak idealnie. Farba po wyschnięciu ma być jak kamień i wtedy dopiero rzeźbimy pastą polerską.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2013, 21:00:58 »
Jako, że stan szybki na ekraniku jest tragiczny w moim GBA SP (pełno drobnych rys i dwie dosyć głębokie) zakupiłem nową szybkę, tylko nie mam pojęcia jak dokonać wymiany by nie uszkodzić ekranu. Ktoś już z was podmieniał szybkę?

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2013, 21:28:26 »
Szybkę się chyba tylko odkleja...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2013, 23:15:53 »
Z tego co pamiętam to odrywa się ją od LCD. Nie jestem jednak co do tego w 100% pewny ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2013, 23:31:39 »
Odrywa się od takiej ramkowatej taśmy czarnej, ale trzeba to robić megaumiejętnie, bo ta taśma może się rozwarstwić!!! trzeba to też tak zrobić, żeby ona została w całości na jednym z elementów, w przypadku zmiany szybki, musi ona zostać na wyświetlaczu graficznym.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2013, 09:30:59 »
Pajda, dzięki za radę. Na Ciebie zawsze można liczyć ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2013, 19:38:43 »
Wybaczcie, że post pod postem, ale chciałem się pochwalić drobnym nabytkiem. Otóż znalazłem na allegro takie oto coś:

http://allegro.pl/uzywana-obudowa-gameboy-advance-sp-komplet-bat-i3159167421.html

Ku mojemu zaskoczeniu za kwotę 7,50zł dostałem oryginalny screen protector do GBA SP. Właśnie na nim najbardziej mi zależało, gdyż mój jest w dosyć kiepskim stanie z rzeszą drobnych rysek i dwoma głębokimi rysami. Jedynie martwiłem się w jakim będzie stanie, jednak gdy otworzyłem paczkę (całkiem solidnie zabezpieczoną) okazało się, że jest w stanie niemal idealnym. Do tego bateria w komplecie (nietestowana, więc nie wiem ile trzyma), pakiet wszystkich śrubek, mechanizm zawiasów a nawet głośniczek!

Kilka zdjęć:






Uważam, że za 14 zł (razem z przesyłką) to mi się bardzo opłacało. Obudowa w jednym miejscu jest lekko nadtopiona, ale na zdjęciu wygląda to gorzej niż w rzeczywistości. Ubytek wyszlifuję i wypełnię, a całość wykorzystam do eksperymentów malarskich :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:24:51 »
Przygotowania do malowania ciąg dalszy

Zaszpachlowałem dzisiaj głębokie rysy i ubytki na górnej klapce (zarówno szarej jak i niebieskiej). Efekt moim zdaniem całkiem niezły:




Jak widać po zeszlifowaniu lakieru to nadtopione miejsce nie wyglądało tragicznie, niewielka ilość szpachli i papier ścierny dobrze sobie poradziły z tym uszkodzeniem. Sądzę, że pod nowym lakierem będzie to praktycznie niezauważalne. tę srebrną obudowę traktuję jako królika doświadczalnego przed zastosowaniem wszystkich zabiegów na niebieskiej, dlatego też srebrna jako pierwsza zostanie pomalowana dla nabrania wprawy.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:38:01 »
Masz jakiś konkretny kolor czy myślisz.Powodzenia ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:46:37 »
Niebieski będzie wyglądał jak mój avatar, tj. przemaluję go na czarno, a na nim pomarańczowy zarys Charizarda. Jeszcze nie wiem jaką metodą naniosę wzór, bo jest dosyć skomplikowany. Srebrny przemaluję testowo na pomarańczowo.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:15:00 »
Świetny pomysł, jeżeli zrobisz to dobrze to wyglądać będzie jak limitka jakaś :D

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:22:33 »
Naprawdę super plan.Ja bym na taki pomysł nie wpadł.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:37:07 »
Polecam najpierw pomalować na pomarańczowo, nanieść maskowanie w postaci łatwo zrywalnej naklejki i położyć czarny. Po oderwaniu wyżej wymienionej naklejki najlepiej położyć clar i powinno wyjść całkiem dobrze. Można spróbować też metody sitodruku lub najprościej naklejki.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:40:21 »
Będzie podobny do tego :D


Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:50:34 »
Jeżeli będzie tak wyglądać czy podobnie  to będzie super
 

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:39:03 »
Będzie podobny do tego :D



W pewnym sensie ten DS mnie zainspirował, bo pierwotny plan wyglądał mniej więcej tak:

Wybaczcie słaba jakość wizualizacji, ale to był ogólny zarys koncepcji.
Jednak przeglądając zdjęcia limitek, zarówno GBA SP jak i DSów, moja dziewczyna podsunęła mi pomysł z tym Charizardem co mam w avatarze (nawet ona sama mi go narysowała). Pierwszy właśnie zrodził się pomysł z customizacją mojego GBA SP, później uznałem, że warto by odtworzyć naklejkę, a jak z naklejkami się potoczyło to sami wiecie z innego wątku ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Pierwszy custom - log, czyli druga młodość GBA SP
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 20, 2013, 10:14:17 »
Ochłap bardzo mądrze mówi - metoda maski jest najlepsza. Najpierw kolor jaki chcesz żeby był zarys, następnie na to folia o odpowiednim kształcie i później na to wszystko czarny. Po oderwaniu folii będzie ładny idealny kontur. Na koniec lakier i gitara.