Autor Wątek: Game Boy Advance - podświetlenie.  (Przeczytany 14682 razy)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 25, 2013, 17:18:29 »
Na LUGPolu też używają Google Docs ;)

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 25, 2013, 18:00:12 »
Zróbmy listę i ogarnijmy ją do końca przyszłego tygodnia, tak aby zamówić koło 10 lipca najpóźniej, wtedy na pewno każdy będzie miał gotówkę etc.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 25, 2013, 21:01:37 »
Odświeżam trochę temat.
Pajda pisał na wcześniejszych stronach coś o możliwości zrobienia takiej tasiemki-przejściówki w Polsce. Ktoś coś ruszał w tym temacie?

Offline NimitZ

  • Brak avatara
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 26, 2013, 01:29:03 »
Moim zdaniem nieopłacalne na tak małą skalę. Jeśli ktoś będzie chciał, to będę zamawiał w przyszłym miesiącu taśmy i  wyświetlacze, będzie się można podpiąć ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 29, 2013, 15:21:25 »
Oczywiście, że nieopłacalne, dlatego że on ma drukowane taśmy specjalnie pod gniazdo. Ręcznie za dużo pieprzenia z wykonaniem takiej taśmy. Jednakże jest to jak najbardziej możliwe. Zresztą mam gdzieś plik, w którym widać, który pin z wyświetlacza GBA odpowiada temu z SP.

Offline ramagus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • retro micro-fan
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 16, 2013, 21:23:57 »
Hej jestem nawy na forum i już mam problem a to save nie działa a to podświetlenia niema :D i tu z pomocą przyszło mi google. Wpisałem "new screens for gba" i poszperałem trochę znajdując tą stronkę
http://rosecoloredgaming.wordpress.com/2012/10/19/new-backlit-gba-agb-001-kits/
na której niejaki wiggyyx sprzedaje ekrany z podświetleniem...sami zobaczcie, nie znam na tyle angielskiego żeby wszystko zrozumieć ale wiem że wciąż je sprzedaje, cały kit kosztuje ok. 75 dolarów i wysyła na cały kraj. Czytajcie komentarze i klikajcie linki a dowiecie się wszystkiego.
Nasuwa mi się tylko jedno pytanie czy to się opłaca?
Proszę dajcie znać co o tym sądzicie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 16, 2013, 21:58:36 »
Masz zwykłe GBA rozumiem? Generalnie mod jest drogi, ale ciekawy. W tym temacie znajdziesz wszystko dotyczące ów przeróbki. Ja odpowiem tylko na pytanie - czy się opłaca. Zabawa w taką podmianę jest dla dwóch rodzajów osób - fanów przeróbek tych konsol, fanów klasycznego kształtu GBA oraz ewentualnie dla tych co chcą zagrać w gry na GBA w pełnej palecie kolorów. Generalnie by zobaczyć gry w pełnym kolorze można również wyrwać GBA SP v2 (Brighter) w cenie do 150zł, a czasem nawet za mniej. Przeróbka będzie wiązała się też z drobnymi modyfikacjami, więc są potrzebne umiejętności. Przeczytaj ten temat i decyduj :)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 16, 2013, 22:05:40 »
Ale czy nawet kupienie Brightera i wymontowanie z niego podświetlenia nie będzie tańsze, ha?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 17, 2013, 00:10:18 »
Ale czy nawet kupienie Brightera i wymontowanie z niego podświetlenia nie będzie tańsze, ha?

Raczej nie, bo i tak trzeba jeszcze dokupić przejściówkę ;)
Ja wykonałem backlight na moim AGB i nie żałuję - pozwolił mi jeszcze bardziej cieszyć się z możliwości GBA (nareszcie wszystko widziałem :D ) i nadal miał swój wygodny kształt. Kosztowało mnie to ok. 170zł, ale nie zawahałbym się ani na chwilę, aby wykonać jeszcze jeden taki mod :)


Ale gdyby udało mi się wyrwać ładny komplet z boxem i papierami, to zostawiłbym jako ozdoba kolekcji, a do grania mam swojego "oświeconego" kompana, który już ze mną tysiące kilometrów przemierzył :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 17, 2013, 03:08:16 »
Ale czy nawet kupienie Brightera i wymontowanie z niego podświetlenia nie będzie tańsze, ha?

Wszystko zależy od ceny. Jeżeli uda mu się kupić uszkodzonego AGS-101 ze sprawnym wyświetlaczem (za parę groszy na allegro w jakiejś licytacji) to jak najbardziej. Tyle, że to zabawa dla osób, które wiedzą co robią, jak poskładać to wszystko do kupy.

Brighter nie jest znowu aż taki drogi jak go malują handlarze na allegro. Spojnie powyżej stówki wyrwiesz model w ok stanie, więc sam sobie odpowiedz na pytanie co bardziej cię interesuje, co taniej wyjdzie itd.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 17, 2013, 13:06:51 »
Też zamontowałem podświetlenie i nie żałuję. Wygoda grania jest wielka i do tego ekran...
Faktycznie, trochę to kosztowało i cena jest kilkakrotnie wyższa niż wartość GBA jednak moim zdaniem warto.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 28, 2013, 15:50:15 »
Siema!

Wczoraj założyłem screen z 101 do advance (40 pin taśma) i mam wielki problem, ładnie podłączyłem działa ale obraz jest jakiś taki jasny/niewyraźny, co widać na zdjęciu numer 1. Pod kątem jak dam do siebie gameboy'a to widać te kolory jakoś wyraziściej czy ktoś miał taki sam problem? Dodam, że jak przylutowałem kabelek do tzw. "lepszego" podświetlenia to nic to nie dało, jak go odlutowałem to tak samo świeci ekran. Co więcej sądziłem, że właśnie to może być przyczyną dlatego po odlutowaniu marzyłem, że wszystko będzie grać jednak nie. Ekran jest słabo widoczny choć ładnie podświetlony bez lutowania kabelka. Ktoś miał podobny problem bądź zna rozwiązanie? Przylutować może do tzw. gorszego podświetlenia kabelek ? Szczerze to ruszałem na każdą stronę tą taśmą itp. i obraz ani drgnie i nic się nie zmienia...




Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 28, 2013, 16:24:08 »
Kręciłeś tym pokrętełkiem z tyłu konsoli?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Game Boy Advance - podświetlenie.
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 28, 2013, 17:33:59 »
nie ale wsadziłem od drugiego ags 101 i ładnie działa więc po prostu przełożyłem i tyle ;P

Mam pytanie, jesli mam ten kabelek wlutowany w P1 to oznacza, że jest przylutowany do tego gorszego podświetlenia czyli powinienem wylutować go z tej taśmy i wlutować pod p2 ? i wtedy tak samo na konsoli w miejsce lepszego podświetlenia wlutowac dobrze myślę ?

___________________

Hmm ciekawe zjawisko. Przelutowałem kabelek na taśmie do P2 i wlutowałem w miejsce gdzie ma być też p2 na płycie głównej czyli te lepsze podświetlenie. Co ciekawe? Konsola nie włacza się, tylko na sekundę mrugnie światełko i tyle. Jak mam wlutowany kabelek na p1 i pod p2 wlutuję to konsola normalnie się włacza ale podświetlenie nie jest lepsze. Jeśli w ogóle wylutuje kabelek nadal jest te samo podświetlenie. Ciekaw jestem czemu tak się dzieje czy to wina 40 pin złącza ?

Generalnie wylutowałem ten kabelek bo nie ma znaczenia jak podświetla, bo podświetla ciągle tak samo, szkoda, bo te lepsze podświetlenie jest bardziej wyraziste, no ale na siłę nie będę nic robił.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 18:29:37 wysłana przez matizc »