Autor Wątek: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS  (Przeczytany 6136 razy)

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« dnia: Lipiec 15, 2013, 09:28:18 »
Hej, ostatnio buszując po stronach związanych z kolekcjami GB trafiłem ca całkiem ciekawy pomysł dotyczący przechowywania swoich zbiorów. Jak wiadomo ciągłe wkładanie i wyjmowanie z pudełek jest męczące i wpływa na żywotność pudła, a te małe kasetki się raczej nie sprawdzają. O niebo lepiej wygląda coś takiego:


To poprostu gry GBA w opakowaniach od DSa, zapytacie jak to? Otóż opakowania od DS miały dodatkowy slot na cart gba.


Ale po małej przeróbce można trzymać w nim też niestandardowe carty GBA oraz te Z GB/C


Okładki są specjalnie tworzone przez fanów i pobrać je można na stronie thecoverproject.net, później wystarczy je wydrukować i wyciąć.


A teraz pytanie do was.. kiedyś opakowania można było dostać w sklepie wielkiego N, niestety te czasy się skończyły.. czy znacie jakieś dobre źródło opakowań DS, czy będę musiał specjalnie zamawiać razem z grami a później wywalać gry?

Pisząc post korzystałem ze zdjęć z http://gbatemp.net/threads/gba-games-in-ds-cases.321555/
Zresztą, warto zobaczyć ten temat.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2013, 09:59:42 »
Na allegro gościu nimi handluje za 5zł za sztukę ;-) nie wiem czy nadal to robi. Polecam osobiście przezroczyste opakowania łatwo je przerobić tak zeby trzymały  gry na gbc i gb (mają większy odstęp pomiedzy miejscem na gre GBA a miejscem na DS). Jak poszukasz na forum to wrzuciłem jedną opcję przeróbki :)

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2013, 10:21:00 »
Niestety, na allegro nie mogłem się doszukać pustych opakowań. Zostaje chyba tylko kupno kompletu z grą ;/

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2013, 10:30:49 »
Gdzieś na forum już o tym było chyba, ale nie mogę znaleźć. Tak czy siak, fajny pomysł i to nawet nie jako substytut dla papierowego pudełka, żeby oszczędzić mu ciągłego wyjmowania gry, ale jako idealne rozwiązanie dla tych co mają dużo gołych kartów, a chcieliby je jakoś poukładać na półeczce.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2013, 19:03:15 »
Gdzieś na forum już o tym było chyba, ale nie mogę znaleźć.
malo tego
ktos z naszych nawet sie tego podjal i wstawil zdjecia z efektami
mi sie to nie podoba
wszystko co nieoryginalne jest dla mnie zle
wole metode z klaserem czy jakimis koszulkami

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2013, 19:50:10 »
Dla mnie jest to nie tyle złe, co trochę bezsensowne. Lepszą dla mnie metodą przechowywania jest jakiś box, klaser. Najlepszą zaś wg mnie jest trzymanie każdego karta osobno w plastikowym pudełeczku [takim, w jakim Szalitar wysyła gratisy]. Oczywiście, w przypadku GBC/GBA może być to problemem, ale to jest chyba najlepsze zabezpieczenie. Taki klaser może wycierać naklejkę, rysować obudowę jeśli tylko dostanie się tam jakiś kurz, piasek. Dobre wydają się też woreczki foliowe, aczkolwiek te potrzebują osobnego opakowania, co u mnie je dyskwalifikuje. Box'y od DS'a są wg mnie złe nie tylko dlatego, że marnujemy je w jakiś sposób, nie używamy do tego, do czego powinniśmy. Chociaż to jest raczej błahostka. Gorsze jest dla mnie to, że musimy dodrukowywać sobie okładki, a oryginał jest tu bardzo ciężko odtworzyć w cenie. Jeśli chcemy osiągnąć jakość zbliżoną do oryginału, musimy znaleźć firmę drukującą na offsecie, a jeśli nie mamy tego do zrobienia dużo, jest to nieopłacalne. Poza tym, nigdy nie wykonamy okładki tożsamej z oryginalną. No i jest to nieoryginalne, tak jak mówił igorch. Wiem, że jak byśmy chcieli mieć wszystko oryginalne tobyśmy wielu rzeczy w kolekcji nie mogli zbudować, ale to i tak jest wg mnie nie warte zachodu. Za dużo roboty, za słaby efekt IMO. I zbyt duże koszta. Co innego jeśli mamy luźny kart do Ds'a. Wtedy warto kupić oryginalny box i pobawić się w dodrukowanie okładek, ale to wciąż kosztowne.

Podsumowując:
 box'y z DS'a < klasery < woreczki strunowe < pudełeczka plastikowe na kartridże


Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2013, 12:43:17 »
Jak wpadnie mi trochę więcej kaski to mam zamiar powiększyć kolekcję kartów, ciężko jest kupić coś z boksem więc swoje gry będę trzymał właśnie w taki sposób.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2013, 13:03:45 »
Polecam, fajnie to wygląda, ale upierdliwe jesli chodzi o poszukiwanie okładek etc...

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2013, 21:21:23 »
Masa okładek jest na thecoverproject.net :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2013, 22:05:03 »
Masa okładek jest na thecoverproject.net :)

Ale całej masy tam nie ma ;p

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2013, 06:53:36 »
Przecież taką okładkę można zrobić w 5 minut posiadając chociaż trochę skilla w paintcie :D

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2013, 01:19:19 »
Przecież taką okładkę można zrobić w 5 minut posiadając chociaż trochę skilla w paintcie :D
Obawiam się, że chyba jednak niezbyt.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2013, 11:36:06 »
Dla mnie pomysł jest chybiony gdyż:
- z punktu widzenia kolekcjonerskiego nie ma to żadnego sensu
- z punktu widzenia nie kolekcjonerskiego czyli przyjemności samej w sobie, to jest lipa bo dla mnie to wygląda jak bazarowe piraty
- i trzecia sprawa koszty, efekt domową drukarką uzyskany może być lipny. Plus trzeba poświęcić czas na wykonanie

3x nie ode mnie. Lepiej carty pakować w segregatory albo zbierać pełne boxy. Ale co kto lubi jak widać w sieci projekt niektórzy sobie cenią.

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2013, 15:45:03 »
Przecież taką okładkę można zrobić w 5 minut posiadając chociaż trochę skilla w paintcie :D
Obawiam się, że chyba jednak niezbyt.

Google, wpisujesz nazwę gry która Cię interesuje i dodajesz do tego "cover" albo "box", wchodzisz w grafikę, szukasz skanów oryginalnej okładki, pobierasz, nanosisz na template z okładki zrobionej przez kogoś innego, dodajesz tytuł na grzbiecie. Masz gotową okładkę :)

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2013, 16:29:36 »
Oczywiście, jeśli chcemy, żeby to wyglądało jak gry sprzedawane na Stadionie Dziesięciolecia to tak, ale chyba o to nie chodzi.

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2013, 19:57:04 »
Moim zdaniem lepiej tak, niż w kartonie po butach. Swoją drogą, według mnie takie okładki wyglądają całkiem schludnie.

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 21:33:29 wysłana przez evilrockerz666 »

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2013, 20:02:52 »
To oczywiście kwestia osobistych preferencji, dla mnie na przykład:
Cytuj
Only the best is good enough
cytując za hasłem Grupy LEGO.

Offline evilrockerz666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2013, 21:38:52 »
To oczywiście kwestia osobistych preferencji

Dlatego napisałem "moim zdaniem".
Dla kogoś kto nie posiada boxów, to świetne wyjście by położyć grę na półce a w tym czasie szukać boxa, klasera, ładniejszego pudełka po butach czy co komu jeszcze przyjdzie do głowy.

:)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Carty GB/GBA w opakowaniu od DS
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 18, 2013, 21:42:24 »
Takie rozwiązanie jest moim zdaniem ok, ale trzeba to zrobić z głową. To czy coś wygląda jak bazarówka to tylko i wyłącznie kwestia uznaniowa. Mnie np. kompletnie nie podobają się wydania gier na NDS z USA z uwagi na fakt, iż posiadają kolorowe grzbiety. Lubię jednolitość w przypadku grzbietów, bo to na nie najczęściej spoglądam upajając się swoją kolekcją. Wyznacznikiem jakości w tym względzie jest dla mnie sprzęt stacjonarny Sony (PSX i PS2). Wszystkie gry na te sprzęty z EU posiadały biało-czarne grzbiety z nazwą gry napisaną czcionką (wyjątek to wersja Platynowa ale one też były jednolite). Niestety na PS3 jest już festyn wizualny i na zawsze utracono tę piękną, minimalistyczną jednolitość. Jeżeli by mi bardzo zależało na perfekcyjnym wyglądzie mojej kolekcji, to gotów byłbym nawet zaprojektować nowe okładki z grzbietami odpowiednio do swoich potrzeb i je podmienić. No ale póki co PS3 nie posiadam.

W przypadku gier na GBA dostępnych np. na allegro często widuje się gry bez pudełek. Jeżeli komuś zależy na wyeksponowaniu ich, to takie pudełka z gier na NDS są niegłupim rozwiązaniem. Na pewno lepszym niż trzymanie ich w małych pudełkach w różnych częściach pokoju. Jeżeli chodzi o pudełka pokazane na 1 zdjęciu to niestety taki projekt graficzny absolutnie mi nie odpowiada.

Okładki gier z Japonii na DS'a były taką wariacją gier z USA i EU. Posiadały czarne pudełka, grzbiety przypominały te z USA z tą różnicą, że tła były czarne a napisy japońskim fontem. Bardzo odpowiadałaby mi taka wizja, ale niestety, wydawcy na siłę wpychali niejednokrotnie tam swoje loga, co psuło koncepcję. Wii i DS z EUR otarły się o ideał, niestety wydawcom w pewnym momencie odbiło i zaczęli stosować zamiast czcionki, loga na grzbietach ich gier. A później znowu powrócili do czcionki. Przez to zrobił się misz-masz i nie ma mowy o jednolitości. Na 3DS mamy już prawdziwe apogeum. Czcionki, loga, trójkąty, loga wydawców i jako bonus IKONKI gier! O tempora o mores! Kto to wymyślił? Kupa nawalonych (dobrze zaprojektowanych) log, które nie mówią na dobrą sprawę nic i tylko utrudniają orientację. Niczym na jakimś komercyjnym portalu z toną pop-upujących reklam. Takie dokładnie mam odczucia co do tych wydań. Jeżeli komuś taka konwencja odpowiada, to oczywiście nic złego. Z kolei gry na 3DS z USA prezentują się nieco lepiej - zrezygnowano w nich z czcionki w ogóle, no i nie ma też trójkątów odzwierciedlających wersję językową. Dzięki temu jest nieco czytelniej i paradoksalnie wybrałbym te wydania. Gdyby oczywiście nie było blokady ^_^

Tak więc dla mnie nie zawsze oryginalne = najlepsze. Kupuję ten sprzęt i oprogramowanie, a na dodatek mam odwagę stwierdzić, że nie wszystko w nim mi się podoba. Wymagam bo płacę.

Są oczywiście osoby, które mają nalane na to jak wygląda pudełko z grą. Pytanie więc po co kupować coś co mi się nie podoba? Są przecież inne sposoby żeby zagrać.