Autor Wątek: Limitowane edycje GB  (Przeczytany 2809 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Limitowane edycje GB
« dnia: Wrzesień 01, 2013, 03:35:28 »
U Antariego w temacie kolekcji rozwinął się nieźle wątek limitowanych GB, więc tak apropo. :P
http://www.ebay.pl/itm/GameBoy-Color-Konsole-Green-Gold-Neotones-Edition-mit-OVP-gebraucht-/290787214599?pt=DE_Konsolen&hash=item43b444c507
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2013, 00:55:31 »
Swego czasu przeglądając reddit natrafiłem na taki oto wątek:

http://www.reddit.com/r/gaming/comments/1emo0k/looking_through_old_junk_and_found_this_mum_says/

OP przeglądając starocie w domu natrafił na prawdopodobnie jednego z najrzadszych GB Classic jakie powstały. Z tego co się dowiedział, jego matka wygrała go w konkursie telewizyjnym.

Userzy-detektywi z reddita znaleźli na oficjalnej stronie big N, takie oto zdjęcie:


http://www.nintendo.co.uk/Corporate/Nintendo-History/Game-Boy/Game-Boy-627031.html

Potwierdziło to przypuszczenia, że jest to oficjalna edycja specjalna, a nie amatorski mod.

Kilka zdjęć konsoli:









OP został poproszony o podrapanie (w niewidocznym miejscu na szczęście) obudowy konsolki, żeby sprawdzić czy lakier nałożono na standardową wersję handhelda. Okazało się, że GB został polakierowany proszkowo. Kolejne potwierdzenie, że to raczej profesjonalna robota.

Co ciekawe, pudełko jest takie samo jak to w jakim był sprzedawany Classic. Różni się tylko naklejką STRICTLY LIMITED EDITION:







Bardzo interesująca historia, gdzieś wygrzebałem, że tą edycję przygotowano specjalnie dla Gameshow w którym był nagrodą. Na deser video unboxing:
http://www.youtube.com/watch?v=sRI0LesVTQg

Mam nadzieję, że nie było o tym jeszcze na forum i że nie powtarzam się po kimś :P.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2013, 02:26:37 »
Ciekawe, nie wiedziałem o tej wersji! Moją uwagę jakiś czas temu przykuła grafika podobna do tej co pokazałeś na początku wątku. Były w niej wszystkie podstawowe wersje kolorystyczne oraz różowa z podobizną Kirbiego, która również widnieje na pokazanym przez Ciebie zdjęciu. Byłem pewien, że koncern po prostu porzucił ten projekt, a konsolka znalazła się na obrazku z przez przypadek. Wygląda na to, że wydali 3 edycje "specjalne" DMG - Wario, to z sercem oraz teoretycznie Kirby. Przy czym pamiętać należy, że takich nieoficjalnych "limitów" było o wieeele więcej, edycje Toyota, Milka czy inne. Spis jest na głównej.

Box z edycji Wario też posiadał pudełko z szarej wersji DMG jeżeli dobrze pamiętam i posiadał jakąś nalepkę być może taką samą. Jeżeli mam być szczery to nie bardzo mnie grzeją te nieoficjalne limity, konsola pozbawiona napisów na przedniej części obudowy wygląda moim zdaniem jak jakiś kiepski mod, sam projekt absolutnie mnie nie zachwyca, to samo można powiedzieć o wersji Wario. Najciekawiej prezentuje się enigmatyczna wersja Kirby, o soczyście różowym odcieniu obudowy. Może w tej wersji nie bawili się w lakierowanie?

Nota bene ciekawy art mógłby powstać z tego :D Ale musiałbym troche pokopać, załatwić grafiki itd. kupa roboty.

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:20:06 »
Z tego co wyszukałem w internecie wersja Kirby (kolor - Hot Pink :D) do wygrania była w konkursie Nintendo magazine w UK.

Tak jak Ty uważam, że takie specjalne edycje nie są pod względem wizualnym jakimś szaleństwem, zwłaszcza ta wersja z sercem czy też wspomniana wersja Milka (jakby ktoś naklejkę krowy przykleił na GB). Za to pod względem unikalności i tego, że jednak były oficjalnymi produktami N są bardzo interesującą ciekawostką i z pewnością ich wartość kolekcjonerska jest bardzo duża.

Taki artykuł, odpowiednio przygotowany,wzbogacony o dobre zdjęcia i grafiki na pewno wzbudziłby duże zainteresowanie :D.

edit: No i dlaczego nie postarali się o odpowiednie opakowanie tych "specjalnych" Classic'ów :/.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:42:10 »
Bardzo ciekawy wątek. Zastanawiające jest to, dlaczego nie wszystkie konsole na tym zdjęciu mają zaślepki na port rozszerzeń. Nasuwa mi się też pytanie, dlaczego, oprócz trzech "dziwnych" Game Boy'ów - Wario, serducho i Kirby, są tam dwa modele "Blue". Czyżby jeden z nich, leżący pod modelem "Red Zora", też był takim cudakiem? Mi one wszystkie wyglądają na jakieś samoróbki, jedynym oficjalnym limitem jest Manchester United. Temat Wario był już zresztą wałkowany dawno temu. Możliwe, że to zdjęcie zostało tylko wykorzystane przez Nintendo do jakiejś kampanii reklamowej Play it Loud!'ów. Możliwe, że to zdjęcie wykonał ktoś później, a ono tylko zostało pokazane na stronie Nintendo. To by wyjaśniało brak zaślepek na niektórych GB. Inna sprawa to te box'y. Stuprocentowy fake, Nintendo nie pozwoliłoby na coś takiego. Zauważcie, że te konsole są pokazane wraz z wersjami Play it Loud!, a więc już w erze plastikowych pudeł na konsole. Brak napisów tylko uzupełnia to, co mówiłem. Manchester, Milka, Planet Hollywood - one wszystkie te napisy mają. Nie da się zaprzeczyć, że to dość gorąca sprawa, ale naprawdę, nie wierzę, żeby Nintendo miało z tym do czynienia. Tak, jak pisałem - jedynym oficjalnym limitem jest Manchester United, który miał wspaniałe pudełko z okienkiem. Milka i pozostałe - to po prostu szaraki z nadrukiem, wydawane w jakichś contestach czy konkursach/promocjach. Tyle ode mnie.

Edit: Dodatkowy link: http://www.nintendoage.com/forum/messageview.cfm?catid=29&threadid=103513
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2013, 18:14:30 wysłana przez Bart »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2013, 17:50:45 »
Widać po Protectorach i kolorach klawiszy, że to zwykłe szare DMG odpowiednio odpicowane (nie wiem jak wersja Kirby z uwagi na brak danych, zdjęć box'a). Więc nie opłacało im się robić nowego box'a. Podejrzewam, że konsole zostały oddane NOE w ramach przekazania w różnych konkursach. Organizatorzy wpadli na pomysł odpowiedniego zmodowania handheldów i oto one. Z tego co widzę, edycja z sercem posiada box z EU. Wario też. Potwierdza to moją teorię, iż wszystkie trzy pochodziły z Europy.

 

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2013, 18:40:54 »
Czyli jednak są pomalowane. W takim razie OP musiał się w swoim opisie pomylić. Przyjrzałem się jeszcze raz filmikowi i w 1:54 widać lekkie otarcie na rogu konsolki - prawdopodobnie zdarty różowy lakier, pod nim widać oryginalny - szary.

Jeżeli nie są to zestawy wykonane przez Nintendo, to dlaczego zamieściliby ich zdjęcie na swojej stronie? Ciekawe. Dodatkowo edycje Wario, Kirby i Heart to z tego co o nich wiadomo (wg wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Game_Boy_colors_and_styles) pojedyncze egzemplarze dostępne jedynie w konkursach na terenie UK. Jeżeli są na jednej fotce to musiały być "wyprodukowane" w tym samym okresie czasu.

Jest pewnie tak jak mówi Antari, przekazane do konkursu, odpowiednio przygotowane, a potem obfotografowane jak wspomniał Bart ;P.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Limitowane edycje GB
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2013, 18:53:06 »
Jedna strona medalu to fakt, iż takie konsole istniały/mogły istnieć naprawdę. Druga z kolei, jak mi pisał Keitaro, to możliwość istnienia podróbek. Gość wyskoczył z ciekawą historią na reddit i zebrał resp. ale nie wiadomo czy wyłącznie nie spreparował jakiegoś Classica.