Autor Wątek: [GB Classic] MODyfikacja Classica  (Przeczytany 6387 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
[GB Classic] MODyfikacja Classica
« dnia: Styczeń 03, 2011, 18:56:03 »
na mojej stronie poswieconej modyfikacjom zamiescilwem tutorial. za jakis czas bedzie on rowneiz dostepny tutaj na GBforever. serdecznei zapraszam:
http://modshow.blogspot.com/p/drugi-wacznik-tutorial_22.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 12:20:09 wysłana przez Keitaro »

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:10:31 »
Fajnie wszystko wytłumaczone :) Lubie takie poradniki bo nawet kompletnie zielona osoba (taka jak ja) może coś  zdziałać :) Czy nie lepiej by było gdyby poradnik również zagościł na GB Forever? Dobrze wszystko mieć w jednej kupie :)

Czekam na następne poradniki dotyczące modyfikacji (fajnie by było zobaczyć tutorial doptyczący podświetlenia ekranu, i innych modyfikacji)

Logan

  • Gość
Odp: MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2011, 21:02:15 »
Kwestia czasu i funduszy ale w końcu dołożę wewnętrzne pod/na-świetlenie w GB Color więc taki tutorial byłby bardzo pomocny ;)

Tymczasem dobrze że ten już jest - na pewno się przyda ! Dzięki wielkie Pajda !

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:22:32 »
zawsze do uslug, chetnie pomoge, naprawie. zawsze sluze pomoca! :].

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 102
Odp: MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:46:08 »
Wielkie brawa, tutorial  świetny, bardzo przystępny jak już zresztą  stwierdził Nintendog.

Cytuj
zawsze do uslug, chetnie pomoge, naprawie. zawsze sluze pomoca! :].

Jak będę chciał coś zmodyfikować to się do Ciebie  zgłoszę ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 08:52:52 wysłana przez philipo »

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2011, 14:48:01 »
Według mnie naruszanie obudowy DMG (na dodatek czarnej!) w celu umieszczenia włącznika, jacka lub innej pierdoły to troszkę niszczenie konsolki :/ Można to zrobić w inny sposób, bez wiercenia i wycinania...

Ogólnie to po co komu drugi włącznik sam w sobie? Chyba lepiej byłoby, gdybyś pokazał montaż podświetlenia do którego jest ten włącznik lol sam w sobie raczej nie ma zastosowania...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2011, 14:58:15 »
Drugi włącznik ma właśnie zastosowanie w przypadku konsoli z podświetlanym ekranem. W arcie przydałoby się właśnie krótkie wyjaśnienie tej kwestii, bo sam początkowo zastanawiałem się o co chodzi z dwoma włącznikami konsoli.

Teraz wiem że jeden służy do włączania/wyłączania konsoli, drugi włączania/wyłączania podświetlenia.

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2011, 15:00:59 »
No tak, te fakty udało mi się skojarzyć, ale po co mam montować włącznik skoro nie wiem jak zamontować podświetlenie? To raczej taka ciekawostka, niż faktyczny tutek, chyba, że ktoś już ma podświetlenie w DMG...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2011, 15:31:02 »
zrobilem tutorial ten po to zeby ludzie zoabczyli jakei to jest proste i jak to mozan zrobic. tutorial jest krotki i na niego wlasciwie mialem czas. teraz czasu to ja zupelnie nie mam, a tutorial jelsi chodzi o podswietlenie to grubsza sprawa - musialby byc o wiele dluzszy i wiecje zdjec musialoby byc zameiszczonych - a to sie wiaze z poswieceniem ogromnej ilosci czasu na zrobienie tego tak zeby nie odwalic fuszerki.
drugi wylacznik przydaje sie - podiswetlenie strasznie zre energie z baterii, zawsze jak jest dizen i mamy swiatlo zewnetrzne to mozna wylaczyc podswietlenie - w ciagu dnia na dworze to nawte nie widac wlaczonego pdoseitlenia. wteyd wylaczamy podsiwetlenie i juz jest mniejszy pobor prądu - CHYBA UZYTECZNE?
co do niszczenia konsolki? to gdzie ona jest zniszczona? jest zrobiony dodatkowy wlacznik i chyba wyglada to nawet schludnie. nic nie jest powiercone, wszystko jest wyciete idealnie rowniutko.... poza tym mam tych konsol okolo 60-70 w domu takze mam na czym robic modyfikacje. wiekszosc z tych sprzetow niejeden laik wyrzucilby do smeici bo sa w tak makabrycznym stanie. jedna konsola ktora mam jest cala w blocie..... bloto jest wszedzie... zaschnieta ziemia. MASAKRA. taki sprzet nadaje ise tylko na modyfikcaje - ktora bedzie wygladac lepiej niz sprzet lezacy wsrod innych smieci na wysypisku. ot co.

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2011, 15:40:13 »
No ok, ja to wszystko rozumiem, ale wątpię, by każdy użytkownik miał zamontowane podświetlenie w gameboyu, a jeśli go nie ma to a) nie wie jak się do tego zabrać b) boi się zepsuć konsolkę i w takim momencie widzi tutorial poświęcony montowaniu włącznika/wyłącznika podświetlenie...w takim przypadku jest to BEZUŻYTECZNE, no bo co z tego przyjdzie takiej osobie, poza przeczytaniem opisu i obejrzeniem kilku zdjęć? No właśnie, nic bo nie ma PODŚWIETLENIA...a montować dla samego faktu dodatkowego pstryczka chyba nikt nie będzie...

Przed chwilą widziałem podobny mod w sieci, ale tam gość stworzył przeźroczysty włącznik z diodą w środku i taki przełączniczek zaczyna świecić, gdy baterie są na wyczerpaniu : ) to jest zupełnie inny wymiar przydatności...

Osobiście nie kupiłbym konsoli z takim wycięciem, ponieważ nie jestem zwolennikiem ingerowania w żaden sposób w obudowę DMG, to po prostu niszczy ich wartość kolekcjonerską...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2011, 15:47:47 »
bezuzyteczny jestes ty na tym forum krytykujac i nie czytajac ze zrozumieniem. wylacznik dodatkowy jest do konsol tylko z podsiwetleniem........... chyba napisalem to wczesniej. jelsi amsz podsiwetlenie to i wylacznik sie przydaje. a na napisanie tutoriala o podiwetlenie nie mam obecnie czasu. jak amsz Ty czas to moglbys sie tym zajac.
a co do wylacznika z dioda w srodku to poprosze o linka, skoro znalazles w sieci. ja pierwsze slysze zeby dioda sygnalizowala o slabych bateriach. w DMG.

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2011, 15:53:10 »
Teraz już mnie troszkę obrażasz :( tak rozumiem, że włącznik jest dla konsol z podświetleniem, ale ja nie wiem jak je zrobić :/ Więc może źle się wyraziłem, ten tutorial jest bezużyteczny dla mnie :/ Czy ktoś kto ma czas mógłby wytłumaczyć w jaki sposób zabrać się za podświetlenie w DMG?

Nie chce mi się tego znowu szukać, ale mam zdjęcie moda:



Miłego "pogłębiania" wiedzy : )

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2011, 15:58:56 »
ja to robilem paredziesiat razy. samodzielnie bez zadncyh pomocy zamontowalem podsiwetlenie w NEOGEO pocket. i ty masz czelnosc mowic o bezuzytecznosci pewnych modyfikacji? poza tym gdzie ten link do tego wylacznika przezroczystego z dioda w srodku ktora zapala sie w moemencie jak baterie sa slabe? wsysyc czekamy na tego linka z niecierpliowscia. a jesli cie orbazilem to najmocniej przepraszam - nie tak byl moj zamiar.

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2011, 15:59:44 »
masz mały dowód zdjęciowy powyżej, modyfikowałem posta : )

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2011, 16:04:58 »
to zdjecie nie dowodzi tego ze ta dioda sygnalizuje slabosc baterii. to zdjecie dowodzi tego ze gosc odlal z zywicy plastikwoy suwak i przyczepil do neigo diode ktora sygnalizuje, ze konsola jest po rpsotu wlaczona. poza tym to zdjecie nei dowodzi rowniez i tego. ja hchce linka gdzie moglbym o tym poczytac i weryfikowac. pzoa ytm tka jak mysle to ejst to co napsialem - zwykly wlacznik sygnalizujacy wlocozna konsole - no i nie rozumiem czym ty sie podniecasz? przeciez to ejst wlozony rpzezroczysty wlacznik. i jaki to w ogole jest inny wymiar uzytecznosci? tak samo wlacza konsoel - tyle ze sie swieci. a moj wylacza podiswetlenie i wlacznik ejst zrobiony od podstaw. mi sie wydaje ze skads sie znamy. chyba nawte wiem skad.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2011, 16:06:08 »
aha, a poglebiac wiedze to mozesz ty. bo nie masz pojecia ani o naprawie nieaktywnych lin, ani o malowaniu, ani o pdosiwetleniu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2011, 16:08:33 »
PatrykO >> Artykuł dotyczący zakładania podświetlenia jest planowany, pajda go w przyszłości również ma zamiar go stworzyć. Nie było Cię z nami wcześniej i dlatego informacja nie dotarła. Tutorial włącznika też był potrzebny, a kolejność dodawania materiałów wynika z różnych powodów, jak chociażby brak czasu na coś dłuższego. 

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2011, 16:11:28 »
Dobra, przepraszam z ten syf w temacie, ja nie wiem nic, a pajda wie wszystko i niech tak zostanie : )

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2011, 16:19:17 »
nie jestem wszechwiedzacy. nei wiem wszystkiego. po rpsotu tylko znam sie na pewnych sprawach, chlopaki nzjasie baridzje na grach, a ja sie znam baridzje na modyfikacjach. i tyle. i nie ma zaco rpzepraszac. tak samo jesli jest kategoria sprzet - to zawszem ozna wrzucic jakeis ciekawe linki do roznych modyfikacji cyz tam ulepszen. chetnie zoabcze te strone jak koles zrobil ten wylacznik. tzn te diody. to nic trudengo bo odlewac przyciski do konsol mozna juz za 50 PLN. kupujemy silikon odpowiedni i zywice epoxydowa (mozna rowniez kupowac barwniki do niej). dizeki temu mozemy produkowac sobie przyciski do konsolek w jakim kolorze chcemy. a dioda wlozona do przycisku i dwa kabeki od niej do plyty glownej to chyba tez nie problem. mimo to chetnie zoabcze.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] MODyfikacja Classica
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2011, 16:22:38 »
Ja tylko mówię iż nie ma o co się kłócić, scena musi się jednoczyć! I dobrze PatrykO że komentujesz w różnych tematach przynajmniej forum się rozkręca :)