Autor Wątek: Gameboy SP problem z grami GBC  (Przeczytany 1342 razy)

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Gameboy SP problem z grami GBC
« dnia: Styczeń 12, 2016, 19:19:44 »
Witam.

Na targowisku staroci nabyłem GB SP 001. Wszystko ładnie gra, ale... gry na Gameboy classic się wieszają.

Na colora i advance śmigają jak złoto, a classic zwiecha niezależnie od gry.

Mieliście taki problem?

Czytałem na innym forum, że może coś w środku być jakiś przełącznik, cytuję:

Cytuj
I asked the same question on the racketboy.com forums (A website devoted to retro-ganing, seemed like a good place for a "second opinion" ), and over there somebody said it might have to do with a little switch inside the cartridge slot that is pressed by GB/GBC games and not by GBA games (it switches between GBC chipset and GBA one, that's why GBA games have that indentation at the back corners), problem being that in older systems where cartridges have been put in and taken out a lot you get a bit of cartridge wiggle-room that might cause GB/GBC games to not press that switch properly (or in the case of the SP, wiggle the switch from GBC to GBA mid-play)

Bit of a wall of text, i know, but it makes sense, only thing to do about it is buy another GBA SP (or GB player, as the case may be)

Dzięki za pomoc!

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: Gameboy SP problem z grami GBC
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2016, 14:48:50 »
Ok poradziłem w 90℅ z tym problemem.
To problem ze stykami w GB. Jedyne rozwiązanie to papier ścierny gramatury ok. 120. I troche przetrzeć styki wejścia na cart.
Zrobiłem ów zabieg i gra raz się włączy, ale np. Zatnie, ale za drugim trzecim idzie i jak już idzie to w ogole sie nie zacina.
Lepsze to niż niemożność grania :)
Pozdrawiam.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Gameboy SP problem z grami GBC
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2016, 10:44:13 »
Papier  ścierny....brrr....
Na przyszłość skorodowane styki potraktuj płynem w sprayu do potencjometrów ;)
Papier ścierny to troszkę zbyt duże działo jak na małe styki...
Problem moze być też z samymi cartami (skorodowane styki w carcie), wez gumke do scierania i przetrzyj po stykach na dole carta. Jeśli nie masz klucza do cartów to zawsze mozesz użyć małej gumki od ołówka, albo dociąć większą gumkę pod wymiar.