Inne konsole > Sprzęt

"GameBoy Macro" - NDS MOD

(1/6) > >>

AceMan:
Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu bawię się w modowanie mojego sprzętu retro. Ostatnio na tapetę wziąłem DSy (to już chyba retro, nie? ;)) a jako że miałem akurat starego Lite z wyłamanymi zawiasami, postanowiłem zrobić tzw. "GameBoy Macro". Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi - pozbywamy się całego górnego ekranu i robimy z DSa swojego rodzaju GBA ;) Tutoriale itp. można znaleźć na http://www.gameboymacro.com i oczywiście na YouTube, czy innych forach.



Tak wygląda finalny efekt. Trochę niestarannie wyszła mi górna-przednia część, szpachla i szlifowanie jeszcze sprawia mi trudności ;) W przygotowaniu mam kolejnego macro, tym razem z NDS Fat. A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu miesiąca dwa kolejne (Lite i Fat).

Macie jakieś swoje projekty tego typu? Pochwalcie się jeśli tak :)

Ostry96:
Od casu modyfikacji obudowy do PS jedynki - darowałem sobie wszelkich modyfikacji konsol :F
Ale motyw "odratowania" DS'a z uszkodzoną górną częścią od zawsze mi się podobał, zwłaszcza, że niejednokrotnie na takim allegro można dorwać "uszkodzonego DS'a ze stukniętym górnym ekranem i dotykiem" za grosze (klient kupuje oczami~).

W tej modyfikacji jedynie co by mnie powstrzymywało to fakt, że nie wiem jak ładnie by można zrobić tę górę, w sensie to zagłębienie na zawiasy itd. Czymś to wypełnić i oszlifować? Nie znam się :L

A co do Twego modelu - mi się podoba, choć jestem przyzwyczajony do modyfikacji "wzorujących się na czymś", jak choćby na tej stronie co podałeś - tam nawiązania do Game&Watch'a czy pada od Famicom'a~. ... Chyba że sam się na czymś wzorowałeś, tylko nie widzę? Coś czuć FamiCom'em... ale czy aby na pewno? :F

I jedynie co bym zmienił/dodał - to jeśli rezygnujesz totalnie z funkcji DS'a - usunął wejście na rysik, a port DS'a jednak bym zostawił~... a no i bym coś wstawił w miejsce zagłębień naklejek. Jakieś przerobienie tej oryginalnej naklejki tylko zamiast "Nintendo DS lite" bym wstawił jakoś ładnie zdesignowane "Game Boy Macro" - choć ta nazwa jest taka ... no i nie pasuje, jako że Game Boy Micro jest mniejszy~

A co do ogółem urywania górnego ekranu - czy w związku z tym, że taka kieszonsolka używana jest raczej głównie do gier GBA - jak wielka jest różnica trzymania baterii? Na pewno jest i nawet sądzę, że spora~.

AceMan:

--- Cytat: Ostry96 w Luty 02, 2016, 10:51:13 ---zwłaszcza, że niejednokrotnie na takim allegro można dorwać "uszkodzonego DS'a ze stukniętym górnym ekranem i dotykiem" za grosze (klient kupuje oczami~).
--- Koniec cytatu ---

True. Do moda Fata kupiłem uszkodzonego za 25 zł (niestety był bardziej uszkodzony niż się spodziewałem, płyta padnięta), a kolejne dwa DSy "na części" za następne 25 :)


--- Cytuj ---nie wiem jak ładnie by można zrobić tę górę, w sensie to zagłębienie na zawiasy itd. Czymś to wypełnić i oszlifować?
--- Koniec cytatu ---

Szpachlówka do plastiku. Mnie polecono Tamiya Putty i nie żałuję, jest fajna w nakładaniu, bardzo szybko schnie (2-3h) i reaguje z plastikiem (wtapia się trochę w niego) więc jest idealna do wypełniania ubytków.

Szlifowałem natomiast tarczką ścierną do multiszlifierki.

No ale, jak widać, nie wyszło idealnie. Trzeba by jeszcze raz wszystko grubo zaszpachlować i delikatnie, równiutko zeszlifować, najlepiej ręcznie a nie mechanicznie. Kupa roboty z tym :) Do kolejnych postaram się bardziej przyłożyć.


--- Cytuj ---A co do Twego modelu - mi się podoba, choć jestem przyzwyczajony do modyfikacji "wzorujących się na czymś", jak choćby na tej stronie co podałeś - tam nawiązania do Game&Watch'a czy pada od Famicom'a~. ... Chyba że sam się na czymś wzorowałeś, tylko nie widzę? Coś czuć FamiCom'em... ale czy aby na pewno? :F
--- Koniec cytatu ---

Nie wzorowałem się raczej na niczym. Po prostu lubię to połączenie kolorów (Czarno-Biało-Czerwony) i wszystkie moje mody są jakąś wariacją na ten temat :)


--- Cytuj ---I jedynie co bym zmienił/dodał - to jeśli rezygnujesz totalnie z funkcji DS'a - usunął wejście na rysik, a port DS'a jednak bym zostawił~...
--- Koniec cytatu ---

Dokładnie tak zrobiłem - wejście na rysik jest zaklejone (też nie do końca dokładnie, jest widoczne lekkie wgłębienie) a port DSa zostawiłem. Przyda się do odpalania softu, który korzysta tylko/głównie z dolnego ekranu. Niektórzy wylutowują slot DS i robią sobie tym samym miejsce na dodatkowy głośniczek (standardowo mieści się tylko jeden, dźwięk jest słabiutki).


--- Cytuj ---"Game Boy Macro" - choć ta nazwa jest taka ... no i nie pasuje, jako że Game Boy Micro jest mniejszy~
--- Koniec cytatu ---

"Macro" oznacza większe niż "micro" :)


--- Cytuj ---A co do ogółem urywania górnego ekranu - czy w związku z tym, że taka kieszonsolka używana jest raczej głównie do gier GBA - jak wielka jest różnica trzymania baterii? Na pewno jest i nawet sądzę, że spora~.
--- Koniec cytatu ---

Nie robiłem dokładnych testów, ale tak, różnica jest. Nawet grając na "normalnym" DSie w gry GBA bateria trzyma zauważalnie dłużej.

Kiriki-kun:
eh, kusicie tymi projektami. Znowu muszę się wziąć do malowania a mam tyle innych rzeczy na głowie :P
Ładnie wyszedł muszę przyznać :)

Ostry96:
Czizz... racja z tym "micro, macro" x]
Pierwsze skojarzenie jak chodzi o "micro" to "micro sim" i po prostu "macro" poknociło mi się z nano~


@@Edytując

Wrzuć zdjęcia lepiej na albo: www.turboimagehost.com
albo na chomika i po prostu HTMLem je tu wklej. Wtedy nikomu nie uciekną :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej