Inne konsole > Sprzęt

AGS-101

<< < (2/7) > >>

igor:
Kiriki-kun, ale dowiedzieć się nie zaszkodzi.
Dzikitom, jak masz takie chęci to ja Ci kibicuję i liczę na niską marżę w przyszłości ;) Ew. na współudział.

dzikitom:
Dlatego też proszę Was o pomoc w zdobyciu informacji na temat tego wyświetlacza. puki co mam tyle.


--- Cytuj ---wyświetlacz LCD TFT o wielkości 2,9 cala może pomieścić 240x160 pikseli w kolorze 15-bitowym (32768 kolorów). Rozmiar wyświetlacza: 40.8 mm × 61.2 mm(całość:82x144.5x24.5 mm) Rozdzielczość: 240 × 160 pikseli.Ekran powinien być podświetlany od spodu oraz mieć możliwość 2 mocy podświetlenia. Taśma ma 32 lub 40 pin.
--- Koniec cytatu ---



Czy jeszcze coś wam się nasuwa na myśl? dziś wyślę pierwsze zapytanie do jednej z firm zajmujących się takimi produktami.

mattek:
Chyba sam pinout taśmy też jest ważny, prawda?

igor:
Taśma 32 lub 40 to jest po stronie zwykłego GBA. W SP chyba był jeden rodzaj taśmy.
Nie wydaje mi się również, żeby moc podświetlenia to była kwestia ekranu. Raczej napięcia jakie podamy na odpowiedni pin taśmy. Regulację trzeba będzie sobie zrobić we własnym zakresie jak ktoś będzie chciał, ale to nie problem - groszowe sprawy z ogólnodostępnych elementów.

Edit:
Chyba najlepiej byłoby zrobić tak jak Kiriki-kun pisał. Czyli wysłać firmie, która by się wstępnie zgodziła, całego AGS-001 i powiedzieć, że ekran ma być taki sam tylko z backlight-em. No chyba, że chcesz wyprodukować ekrany które nie będą potrzebowały tej "taśmy przejściówki". Wtedy trzeba by też wysłać AGB-001 i porządnie wytłumaczyć o co chodzi, zaznaczając, że ma być wyprowadzone zasilanie podświetlenia na kabelku. Ale to chyba bez sensu, bo trzeba by robić w dwóch wariantach (32 i 40 pin)...

Kiriki-kun:
Przejściówki aktualnie są jeszcze dostępne, więc zostałbym raczej przy standardowej taśmie.
Dzięki temu ekrany będą też pasować do AGS-101. A jeżeli udałoby się już załatwić ekrany, to załatwienia w ten sam sposób taśmy przejściówki to nie problem :P

Siła podświetlenia zależy tylko od napięcia jakie podamy, jest to całkowicie po stronie konsoli. Można by jeszcze powiedzieć na jakie napięcie działa backlight w AGS-101. Ja tego niestety nie wiem :)

@Igor,
pewnie że warto :) Piszę tylko że był ten temat już poruszany i z tego co kojarzę to była baaaaardzo droga inwestycja. Jakby nie patrzeć konieczne jest uruchomienie produkcji, w dodatku nie wiem czy jakieś prawa patentowe się nie wpierniczą.
Z drugiej strony wtedy ktoś gadał z chińczykami którzy produkują olbrzymie ilości. Mniejsza polska firma może mieć mniejszą minimalną ilość zamówienia.
Jeszcze co do ceny, to żeby to miało sens ekran musiałby kosztować do 100 zł.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej