Autor Wątek: Ładowanie 3DS'a (dokładniej 2DS'a~) za pomocą kabla USB [rozwiązany]  (Przeczytany 2256 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Nie przedłużając
Jako, że jestem ostatnio w dość dużej ilości podróży zależy mi na tym, by jak najmniej rzeczy brać. W tym ładowarki. Kiedy od telefonów, kamer itd. mogę mieć jeden kabel USB + ładowarka o odpowiednich właściwościach, tak z konsolką mam mały problem. Posiadam 2DS'a i tak trochę nie wiem, czy warto bawić się w "kable USB" dla nich. Patrzę na ładowarkę i widzę, że potrzebuje ona 4.6 V i 900mA. Jak ampery da się przeżyć, na ładowarce 1.3A, tak z woltami tak  trochę nie mam zaufania. I tu narasta pytanie:
czy jest sens bawić się w takie kable USB do 2DS'a, by podpiąć go pod zasilacz 5V? I czy w ogóle takie kable się sprawdzają? I nie myślę tu o stałym ładowaniu konsoli czymś takim. Potrzebuję tego tylko na weekendy na jedno, lub w skrajnych przypadkach dwa ładowania. W ciągu tygodnia ładowałbym zwykłą ładowarką.
A może istnieją jakieś "specjalne kable" co by mi z 5v zrobiło 4.6v i to jeszcze dedykowane takie coś było do 2DS'a? (jak coś to i do 3DS'a i 2DS'a są te same kable~). Oczywiście, żeby to też nie wiadomo ile nie kosztowało~
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 21:35:56 wysłana przez Ostry96 »

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Ładowanie 3DS'a (dokładniej 2DS'a~) za pomocą kabla USB
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2016, 20:43:47 »
Nie ma różnicy między 5V a 4,6V. Kupuj kable USB w ciemno, ja na nich jadę od kiedy kupiłem New 3DS'a. Jest to o niebo wygodniejsze niż gigantyczna oryginalna ładowarka od N.
Amperami też się nie przejmuj. Dla przykładu w gniazdku masz jakieś 10-20 amperów a taka ładowarka pobiera bodajże 0.3 ampera i nic jej się nie dzieje :)

Polecam kupienie 5 kabli po dolarze, bo po około roku mogą paść.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Ładowanie 3DS'a (dokładniej 2DS'a~) za pomocą kabla USB
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2016, 21:35:45 »
Dzięki wielkie zatem za odpowiednią odpowiedź :)