Autor Wątek: Informacje na temat ważniejszych zmian na forum oraz stronie  (Przeczytany 5564 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Informacje na temat ważniejszych zmian na forum oraz stronie
« dnia: Kwiecień 16, 2010, 18:03:19 »
Temat w którym będziemy informowali o ważniejszych zmianach na forum / stronie. Przydane szczególnie na początku kiedy wiele idei może ulegać zmianom, co wprowadza lekką dezorientację.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 17:29:06 wysłana przez Antari »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2010, 20:50:20 »
2010-04-15: Przeredagowano Kategorię Giełda. "Pomoc w zakupach" jest teraz łącznie z "Kupię", którego nie ma już w dziale dział "Sprzedaż / Zamiana". W związku z tą zmianą regulamin forum z lekka został również zmieniony. 



2010-04-18: Od dwóch dni sprawy techniczne idą bardzo do przodu. Zostały utworzone struktury katalogów, zostało dodanych setki logo do fotografii, powstają layouty recenzji / artykułów, różnorakie szablony oraz tutoriale dla redakcji co i jak należy robić.



2010-04-26: Problemy z serwerem (dotyczy 10% adresów IP, powinno niebawem ustąpić) od trzech dni utrudniły dodawanie nowych materiałów. Strona właściwie jest skończona, zostało "tylko" to dodawanie materiałów.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2010, 21:08:15 »
2010-05-02: Sprzęt GB/GBP/GBC/GBA/GBA SP/GBM dodany w przyszłości GBL.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2010, 20:29:16 »
2010-05-15: Antari powoli dodaje materiały - artykuły niebawem zostaną skończone. Wprowadzane są też ciągle jakieś drobne zmiany techniczne layouta (co można stale obserwować) Wszystko jeszcze zajmie sporo czasu niestety, sesja się zbliża a materiałów jest wciąż masa - istna knąbrna masa plików i materiałów. Życzcie powodzenia Antariemu który to dodaje oraz Nagashowi co zaoferował pomoc.



2010-06-27: Kilkaset katridży na stronie dodane, artykuły oprócz jednego czy tam dwóch skończone. Zostały recenzje w sporej ilości, miniatury i stworzenie kilku podstron jak "Polecamy" itp.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2010, 13:22:37 »
2010-06-28: Kartridże na GB Classic (liczba pozycji: 112) oraz kartridże na GB Color (liczba pozycji: 94) zostały w pełni dodane na stronę, ewentualne błędy (literówki) przy dodawaniu poprawione. Dodany materiał stanowi całość zdjęć na wyżej wymienione konsole będące obecnie w moim posiadaniu. Innymi słowy owe działy są w 100% skończone na chwilę obecną. Nowości w temacie kartów na GB Classic i Color radzę się spodziewać już po otwarciu serwisu.

PS. Ogromne podziękowania dla Logana, bez którego nie dałbym rady w dodaniu tego materiału.



2010-07-17: Kartridże na GB Advance (łączna liczba pozycji 202) zostały dodane na stronę w całości. Do poprawy zostały słownie 2 fotki które zrobię na dniach, więc ową kategorię można uznać za domkniętą.

Podziękowania dla Ngasha, który dodał większą część materiału.



2010-07-24: Opis konsoli GB Micro dodany - dostępny do wglądu z menu strony. Osobiście widziałbym rozwinięcie wszystkich konsol w ten sposób ale oczywiście będzie to wymagało sporo czasu.



2010-07-29: Dodałem opisy wraz z miniaturkami ''będzie'' do każdej kategorii konsol, dostępne z poziomu strony głównej.

EDIT:

Trzy ostatnie kartridże do podmiany zostały dzisiaj podmienione - tym samym wszystkie kartridże na GB Advance zostały oficjalnie wrzucone na stronę i dodane do spisu. A co za tym idzie kolos zwany działem ''kartridże'' został w 100% pokonany. Za pomoc w tym chwalebnym zwycięstwie dziękuję Loganowi i Ngashowi, którzy odwalili na prawdę kawał dobrej roboty.



2010-07-30: Kody do gier na konsolę GB Advance - w całości dodane na stronę. Za przerzucenie kodów odpowiedzialny jest Logan za co, w imieniu reszty redakcji, serdecznie mu dziękuję. 



2010-08-01: Artykuły w 100% dodane na stronę. Swoją robotę wykonałem - jedyne co pozostaje do zrobienia to kilka fotek do poszczególnych artów ale to już pozostawiam ''Mistrzowi Promocji'' ;)

Jak odróżnić kartridż oryginalny od pirackiego? cz.1 (GB Advance) wraz z cz.2 (GB Classic & Color) stanowi moim zdaniem najbardziej dopracowany materiał na portalu - opracowywany przez wiele miesięcy. Za pomoc merytoryczną w kwestii kolorów kartów dziękuję Jarowi.



2010-08-02: Kody na konsole GB Advance i Classic zostały w dniu dzisiejszym ostatecznie dodane na portal. Za dodanie dziękujemy Loganowi i Jarowi.



2010-08-03: Nowa kategoria - GB w kinie, dodana w 100% na stronie głównej.



2010-08-07: Opisy do kategorii w dziale ''O stronie'' zostały dodane. Solucje zostały w całości przeniesione, czekam tylko na screeny do dwóch ostatnich, które ma mi dostarczyć Legends.



2010-08-09: Opisy do kategorii w dziale ''Artykuły'' zostały dodane. ''Legalność'' w dziale ''O stronie'' została dodana.



TYM SAMYM DO ZROBIENIA ZOSTAŁO:

Jaro: Kody na konsolę GB Color

Keitaro:
Miniaturki do poszczególnych kategorii (liczba 23), gdyż bez nich są one nieczytelne. Zdjęcia do artów i tekst do arta: ''Top 3 redakcji''. Banner serwisu, belki i button reklamujący.

Legends:
Screeny do dwóch solucji Pokemon Silver/Gold oraz Harry Potter and the Sorcerer's Stone.

Poza tym do zrobienia zostały jeszcze opisy poszczególnych konsolek ale osobiście nie mam już siły się z tym babrać, więc materiał będzie dodawany w formie newsów po otwarciu serwisu.

Moja propozycja brzmi następująco - dokończyć wyżej wymienione rzeczy i przejść do ostatniego kroku którym jest przenoszenie recenzji. Wydaje mi się że sam zrobiłem sporo, zwłaszcza pod nieobecność Keitaro, dlatego bardzo proszę wykażcie jeszcze odrobinę dobrej woli i dokończcie te sprawy które wymieniłem wcześniej możliwie jak najszybciej.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2010, 22:55:22 »
2010-08-16: Dokładnie 7 dni zajęło mi dodanie na stronę recenzji na konsolę GB Classic. 22 recenzje znajdują się już na stronie, gotowe do przeglądania. Łącznie recenzji powinno być 30, niestety 8 pozycji wymaga dopisania, uzupełnienia i poprawiania przez autorów dlatego do czasu wprowadzenia w życie przez nich moich sugestii, owe recenzje nie zostaną dodane. Osobiście znajduję się na liście tych autorów i dlatego zapewniam że recenzje gier: Super Mario Land, Pokemon Blue/Red, Tetris i Kung Fu Master - zobaczycie na 100% na stronie, niestety lub też stety, dopiero po otwarciu portalu, w formie newsa.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2010, 21:48:57 »
2010-08-17: Porcja blisko 100 fotografii została poprawiona na stronie, w tym głównie zdjęcia sprzętu, zdjęcia cartów, oraz uzupełnienia do artykułów. Zostało dodane rotacyjne logo, na razie są dostępne dwie wersje z konsolami GB Classic (w przyszłości dodamy więcej) 

Dla dociekliwych fotki sprzętu, gdyż poza GB Micrusem który został dodany w przeszłości aktualizacja ta nie znajdzie się w newsach strony.

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=80
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=94
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=44
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=45

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:22:20 »
2010-08-23: Kolejne 7 dni upłynęło mi na dodawaniu recenzji na konsolę GB Color. Wszystkie osiem recenzji można już podziwiać na stronie głównej - dział GB Color - recenzje gier.

Tym samym małe ogłoszenie. 8 recenzji na GB Color jest wynikiem selekcji jakiej dokonałem w ostatnim czasie. Recenzje gier - Pokemon Silver/Gold, Legend of Zelda: Oracle of Seasons (the), Wario Land 3, Super Mario Bros. Deluxe na 100% znajdą się na stronie, niestety wymagają napisania od nowa, zapewniam że je napiszę. Natomiast odnośnie innych tytułów pochodzących od innych autorów - jako że nie ma zbyt dużej szansy na ich poprawienie, droga wolna - pozycje czekają aż ktoś napisze owe recki.

Przede mną ostatni i zarazem jeden z najtrudniejszych przystanków na drodze do otwarcia serwisu - recenzje na GB Advance.



2010-08-28: W ''Recenzjach gier'' na konsole GB Classic i Color dodane zostały miniaturki poszczególnych pozycji. W ''Recenzjach gier'' na GB Advance zostało dodane już 9 pozycji z 36.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmianach na forum oraz stronie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2010, 21:58:21 »
2010-09-15: Dokładnie 23 dni zajęło mi dodanie około 36 pozycji w dziale Recenzje gier na GB Advance. Wraz z dniem dzisiejszym wszystkie recenzje na GBA zostały przeniesione, poprawione, odświeżone. Dodatkowo do recenzji na GB/GBC/GBA dodałem awatary i brakujące kartridże.

Jutro zabiorę się prawdopodobnie za podmienienie awatarów w artykułach i... wygląda na to że tutaj kończy się moja rola. Co było do zrobienia z mojej strony jest już na stronie, pozostaje doszlifować to co jest do doszlifowania, dodać to czego brakuje ;) i można ruszać ^^

Z tego miejsca, dziękuję tym którzy to czytają za wytrwałość, miejmy nadzieję że niebawem strona ruszy.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmian na forum oraz stronie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:36:36 »
2010-09-29: Miło mi oznajmić iż jutro strona rusza oficjalnie! Tak to już ten dzień, który nastaje po blisko pół roku pracy. Poinformuje o tym stosowny news na stronie głównej portalu. W ciągu ostatnich dni robiliśmy miniatury do działów oraz to co zawsze czyli poprawki, oraz poprawki poprawek. Czego brakuje? Paru detali których albo nie wiemy jak zmienić, albo zajęło by to za dużo czasu i na chwilę obecną nie będzie zrobione. Brakuje również gameplayów, którymi zajmuje się Prosty a które to powinny zostać w najbliższym czasie uzupełnione.

Tak więc jutro jak tylko pojawi się news to apeluję o maksymalne reklamowanie portalu :)



2010-09-30 Oficjalne otwarcie portalu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 17:29:38 wysłana przez Antari »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmian na forum oraz stronie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2015, 20:16:12 »
2015-06-23 Zmoderowałem troszkę forum, niektóre ważniejsze lub częściej powtarzające się wątki przykleiłem żeby nie uciekły. Utworzyłem też kilka nowych, które aż prosiły się o utworzenie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Informacje na temat ważniejszych zmian na forum oraz stronie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:47:04 »
2020-04-18 - Forum w ostatnim czasie było martwe z powodu błędu bazy danych. Już jest OK :)